Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

dzumba 02-03-2021 17:29

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение551372)
Здравейте, преминах към отбора на дизелягите.
Може ли колегите които карат дизел от години, да споделят на коя верига бензиностанции дизела е най-качествен?
Също така може и къде да НЕ сипвам дизел.
Благодаря.

Викам да сипеме на Котилото! Но не повече от 6 в отбора!Така и така се появи!;;602

батвидинио 02-03-2021 18:23

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение551372)
Здравейте, преминах към отбора на дизелягите.
Може ли колегите които карат дизел от години, да споделят на коя верига бензиностанции дизела е най-качествен?
Също така може и къде да НЕ сипвам дизел.
Благодаря.

Най-добрите горива в бг са на Rompetrol.

Ooo_Pepi 02-03-2021 18:32

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение551379)
Викам да сипеме на Котилото! Но не повече от 6 в отбора!Така и така се появи!;;602

Може, ама кога?
Утре съм в Пловдив в Йегерхоф (семейно), направил съм резервация още на 1-ви, като отвориха заведенията :) че ми се е допила биричка вайс и радлер още от преди да затворят заведенията.

Underworld 02-03-2021 18:57

Цитирай:

Първоначално написано от батвидинио (Мнение551383)
Най-добрите горива в бг са на Rompetrol.

И аз така знам, а и отделно при тях няма евтина и скъпа нафта, а една. Също така съм доволен от скъпата в Avia, но имат много малко обекти.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Светия Дух 02-03-2021 19:01

Цитирай:

Първоначално написано от батвидинио (Мнение551383)
Най-добрите горива в бг са на Rompetrol.

Аз съм много разочарован от тях. В началото, като смених колата (и аз за първи път се качих на дизел), пробвах горивата на повечето известни вериги бензиностанции. Когато сипах от Ромпетрол, разхода ми се качи с ~1.3l/100. Обикновено е 7-7.3, а скочи на 8.5. Като го изразходих, заредих отново от OMV и веднага се нормализира. Това ми беше първият и единствен път, в който заредих от Ромпетрол. А от Марешки така и никога не ми достигна смелост и желание да експериментирам. Не си струва разликата в парите, да си правиш експерименти с потенциално некачествено гориво. Прочетах достатъчно негативни отзиви, за да прекратя експериментите. И от Shell избягвам.

Стоян 02-03-2021 19:01

Цитирай:

Първоначално написано от батвидинио (Мнение551383)
Най-добрите горива в бг са на Rompetrol.

Подкрепям, вече почти две години зареждам само от там, като винаги зареждам догоре, резервоарът да е пълен, да няма място за конденз. Също така, както по-горе беше написано, и аз добавям BDC в дозировка според сезона.

Заглеждал съм документите за горивото в бензиностанциите на Ромпетрол - долу вляво на всеки лист за зареждане да пише митница Русе. Това значи, че горивото е от Румъния, което е в свръхпреобладаващия случай. Даже в Бургас съм виждал влекачи на техни цистерни с регистрация от Румъния. Веднъж на една бензиностанция ми споделиха, че е имало случаи на зареждане от Лукойл, но били голямо изключение - напр. в началото на коронакризата пролетта 2020 г.

С гориво от Ромпетрол е и рекордът ми за нисък разход в посока Сф - Бс: двулитров двигател, 140 к.с., 20,61 л. от Ромпетрол Дружба до Ромпетрол преди КПП на входа на Бс, ср. скорост около 130 км/ч.

111111 02-03-2021 19:10

На ВМ и Сакса никога, биодизела дет ръчкат вътре разказва играта на пласмаси и маркучи.
Биодизела е противопоказен за френски и северни автомобили.
Не случайно на капачката на Волво пише NO BIODISEL

Светия Дух 02-03-2021 19:12

Моя майстор ме е посъветвал, че добавките само преебават нещата. Сменям маслото на 6000-7000 км с 5W30 на Bardahl и това е цялото “глезене” на двигателя от мен.
А зимата 2 месеца като сипвам от скъпата нафта, в нея си има добавки. Не мисля, че са нужни допълнителни.

Стоян 02-03-2021 19:14

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение551388)
...Не случайно на капачката на Волво пише NO BIODISEL

Ако действително пише така, къде тогава зареждат тези автомобили, след като настоящият стандарт за дизелово гориво изисква съдържание на определен процент биодизел?!

дрим 02-03-2021 19:26

Повечето големи вериги бензиностанции са франчайз и съм имал случаи в които сипвам от една верига, но различни обекти и нафтата е с по-долно качество, колата пуши и харчи повече.
По принцип сипвам само в кварталния шел и само v-power, а като съм извън София пак на веригите и отново премиум дизела само. Преди пандемичната година, при всяко пътуване към Гърция, сипвах нафта на Газпром след Благоевград, като нарочно отивах с полупразен резервуар, бях приятно очарован.
Имам доста познати, които сипват обикновенна нафта и слагат добавки, не са имали никакви проблеми и двигателите им бачкат супер, но на мен лично не ми се занимава...


Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:00.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.