Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

Веско 05-03-2021 19:27

Аз съм доволен от бензиностанциите на Инсаойл.

spgi 05-03-2021 20:58

Не мога да разбера, защо сте толкова наивни. Във всички бензиностанции горивото е боклук, защото зареждат от едно и също място. само тея от пловдивската фирма вкарават част от батака от чужбина и го смесват с другия батак.Или редуват чуждестранен с готвен в тяхната рафинерия или мазгоча от черноморието. Не е така при аптекаря, но знам, че и той в определени дни от седмицата пуска боклук.
Разберете, не може основата да е калпава и да чакаш с разни добавки да я направиш супер -гупер. Няма как да стане. Отказал съм се въобще да разсъждавам над качеството на българските горива. До преди 10 години всички минаваха през "Братово"... Докато има мафия и картел така ще е , а вие си мислете, че зареждате.
Направете един тест с напълнен резервоар. Зареждах за проба от австрийците, от "Братовистите", от "газовистите" Резултата винаги беше един и същ. Колата уж бърза, а горивото свършва много бързо. Ако някой се сеща... нискооктаново число... с добавка. Даже си мислих да правя основен ремонт, че много харчи.... После един приятел ме светна в коя бензиностанция на майните има от чужбинското гориво и като видях, че всичко си ок, теглих една ... защото се размножават безполово като п@д@расите и вече не се замислям. Знам, че крадът и то много. Мафия са, като всичко в България. На 4-ти другия месец всички под строй, иначе няма оправия.

Тая новата инсталация, дето я направиха по черноморието, говориха, че с нея щели да рафинирт всичкия боклук, който оставал от рафинериите в Европа. Според вас какво сипвате?

аас 05-03-2021 22:35

Аз пък сипвам дизел на Петрол за сега съм доволен. Напълних 68л резервоар вече минах 500 км и е 1/2 и съм решил докато не светне лампата да не зареждам. Днес по Тракия я "напънах" здраво 170, като под 140 не съм падал.
Искам да пробвам и други бензиностанции да видя има ли разлика. Мисля да издумкам 4 пълни резервоара от Лукойл, Омв, Шел и Еко и накрая да решавам оставам ли на Петрол. Някой мнение ?

dzumba 05-03-2021 23:15

Я вижте,дали не сте пропуснали някоя верига! Виждам, че от всички има доволни!

vasilstf 06-03-2021 00:43

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение551583)
Я вижте,дали не сте пропуснали някоя верига! Виждам, че от всички има доволни!

Никой не е писал за Еко :)
Е аз зареждам само там, но не съм по темата, защото карам на бензин.

батвидинио 06-03-2021 01:08

Цитирай:

Първоначално написано от spgi (Мнение551578)
Не мога да разбера, защо сте толкова наивни. Във всички бензиностанции горивото е боклук, защото зареждат от едно и също място.

Точно така! Това го знам от хора запознати с темата...
Но да кажем ако изобщо в бг може да се говори за стандарти то най-близо до това са румънците...
Не става дума само за икономия,а да удължите живота на колата.

dolby 06-03-2021 01:47

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение551585)
Никой не е писал за Еко :)
Е аз зареждам само там, но не съм по темата, защото карам на бензин.

Най накрая някой с нормална кола аман от печки :)

vasilstf 06-03-2021 02:14

Разход отдавна не засичам, то няма как да го засечеш в тия задръствания, ако караш само в София. В над 95% от случаите зареждам на една и съща колонка, много рядко на друга бензиностанция. Колата си върви, градско дава разход около 12-14 по компутер, извънградско може да падне и под 7, климатика не се изключва, газ не мисля да слагам.

Поредната тема в която всеки си хвали неговото като най-добро (типично по български), а реалността - всички караме еднакви каруци и ги зареждаме със един и същи боклук. Разликата е само в цвета, марката и буквите.

dzumba 06-03-2021 08:10

В София разход под 10 не съществува!

manechi 06-03-2021 09:38

Цитирай:

Първоначално написано от spgi (Мнение551578)
Не мога да разбера, защо сте толкова наивни. Във всички бензиностанции горивото е боклук, защото зареждат от едно и също място. само тея от пловдивската фирма вкарават част от батака от чужбина и го смесват с другия батак.Или редуват чуждестранен с готвен в тяхната рафинерия или мазгоча от черноморието. Не е така при аптекаря, но знам, че и той в определени дни от седмицата пуска боклук.
Разберете, не може основата да е калпава и да чакаш с разни добавки да я направиш супер -гупер. Няма как да стане. Отказал съм се въобще да разсъждавам над качеството на българските горива. До преди 10 години всички минаваха през "Братово"... Докато има мафия и картел така ще е , а вие си мислете, че зареждате.
Направете един тест с напълнен резервоар. Зареждах за проба от австрийците, от "Братовистите", от "газовистите" Резултата винаги беше един и същ. Колата уж бърза, а горивото свършва много бързо. Ако някой се сеща... нискооктаново число... с добавка. Даже си мислих да правя основен ремонт, че много харчи.... После един приятел ме светна в коя бензиностанция на майните има от чужбинското гориво и като видях, че всичко си ок, теглих една ... защото се размножават безполово като п@д@расите и вече не се замислям. Знам, че крадът и то много. Мафия са, като всичко в България. На 4-ти другия месец всички под строй, иначе няма оправия.

Тая новата инсталация, дето я направиха по черноморието, говориха, че с нея щели да рафинирт всичкия боклук, който оставал от рафинериите в Европа. Според вас какво сипвате?



Е, не можа да се здържиш и да минеш без политизиране! Споко, там ще сме на 4.4., но дали ще ти хареса е друг въпрос!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.