Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

Светия Дух 08-04-2021 10:53

Тоя лаф с крушката нема да мине, защото на борд-компютъра пише за колко км гориво имам. Знам, че като останат 100 км., крушката требва да светне - изгоряла, неизгоряла, нема значение! :worry:
Иначе и на оставащи 50 км съм зареждал. За по-надолу не ми достигна хъс да експериментирам.

Вас 08-04-2021 11:06

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение554217)
Тоя лаф с крушката нема да мине.....


Абе един познат и той с компютър на "немски едно момиче му викало "Сипи нафта бе, сипи нафта бе, моля ти се бе, сипи нафта", а тоя нашия:
"Трай бе, боклук" и .............1.5 км на баира нагоре към Витиня двигателя се изкашлял тежко и умрел.:)

Veskop 08-04-2021 12:03

Момчиле,ега ти стигнат до кабинета на някой психолог!

oldgraf 08-04-2021 12:59

Не мисля, че е добра идея често да се кара до светване на крушката

Светия Дух 08-04-2021 13:07

А кой е казал, че е добра идея? Нали в момента тествам дизела на ЕКО. Затова карам до крушка.

dzumba 08-04-2021 13:44

Теста не е валиден,кара се до изгасване на двигателя!

Светия Дух 08-04-2021 14:23

Айде, за да е валиден, на следващия резервоар ще направя следното - карам 500 км. и доливам пак догоре. Ще запиша колко литра съм долял след тия 500 км. и ще сравня дали показанията на бордкомпютъра за среден разход съвпадат с моите сметки. Само, че за да е валиден теста, колонката на бензиностанцията трябва да отчита точно сипаното гориво, а силно се съмнявам в това. Със сигурност ще има поне 5% разлика.

Ooo_Pepi 08-04-2021 14:30

Е какъв е проблема да караш до светване на лампата, какво ще й стане на колата?
Или опасенията са ви от често светване на лампичката, да не вземе да изгори...

дрим 08-04-2021 15:09

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение554233)
Айде, за да е валиден, на следващия резервоар ще направя следното - карам 500 км. и доливам пак догоре. Ще запиша колко литра съм долял след тия 500 км. и ще сравня дали показанията на бордкомпютъра за среден разход съвпадат с моите сметки. Само, че за да е валиден теста, колонката на бензиностанцията трябва да отчита точно сипаното гориво, а силно се съмнявам в това. Със сигурност ще има поне 5% разлика.

Просто сипваш на една и съща бензиностанция, на една и съща колонка, като сипваш не до изключване на пистолета, а ръчно до клапата на гърлото. Така ще е най-меродавно, щом си мераклия и ти се занимава!

Светия Дух 08-04-2021 15:27

За мен е достатъчно и показанието на бордкомпютъра. Но за някои хора явно не е. Иначе хич не ми се занимава с тънки сметки. Важно за мен е качеството на горивото. А щом разхода на Авио-дизела е по-нисък, явно наистина е по-различен от горивата на другите бензиностанции. С OMV и Lukoil все ми дава около 7.3 (±0.2), независимо дали сипвам от скъпия или стандартния им дизел. ЕКО твърдят, че измъкват водата от дизела и ни продават чисто гориво, а това е по-добре за двигателя. Показателя на бордкомпютъра просто го доказва - разлика има.

Но да не избързваме със заключенията - нека да напълня още 2-3 резервоара и да видим дали резултатът ще се затвърди.

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение554234)
Е какъв е проблема да караш до светване на лампата, какво ще й стане на колата?
Или опасенията са ви от често светване на лампичката, да не вземе да изгори...

Да не засмуче някакви тини, ръжди, гняс и гнус от некачествено гориво, останали на дъното на резервоара. Моя поне ръжда няма - пластмасов е.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:51.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.