Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

111111 08-04-2021 18:09

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение554238)
За мен е достатъчно и показанието на бордкомпютъра. Но за някои хора явно не е. Иначе хич не ми се занимава с тънки сметки. Важно за мен е качеството на горивото. А щом разхода на Авио-дизела е по-нисък, явно наистина е по-различен от горивата на другите бензиностанции. С OMV и Lukoil все ми дава около 7.3 (±0.2), независимо дали сипвам от скъпия или стандартния им дизел. ЕКО твърдят, че измъкват водата от дизела и ни продават чисто гориво, а това е по-добре за двигателя. Показателя на бордкомпютъра просто го доказва - разлика има.

Но да не избързваме със заключенията - нека да напълня още 2-3 резервоара и да видим дали резултатът ще се затвърди.



Да не засмуче някакви тини, ръжди, гняс и гнус от некачествено гориво, останали на дъното на резервоара. Моя поне ръжда няма - пластмасов е.

Като светне лампата има между 4-13 литра според марка/модел

При мен е 12 литра, когато светне и повече от 50л не съм успявал да напълня до капачката.

Светия Дух 08-04-2021 18:30

При мен винаги светва когато борд компютъра отчете 100 km оставащ пробег.

vasilstf 08-04-2021 18:42

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение554238)
Моя поне ръжда няма - пластмасов е.


Твоя е пластмасов и ръжда няма. Но знаеш ли преди да стигне до резервоара, тоя на бензиностанцията колко е чист? А цистерната която го е докарала до бензиностанцията дали е била чиста, какво е карала преди да напълни нафта? Та може и наистина да е чиста, но никой не знае как се съхранява и как стига до колата. Иначе не се съмнявам в горивата на ЕКО, аз също само там сипвам, но бензин.



Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение554250)
Като светне лампата има между 4-13 литра според марка/модел

При мен е 12 литра, когато светне и повече от 50л не съм успявал да напълня до капачката.

При мен компютър, стрелка и лампа показват съвсем различни неща. Стрелката я научих горе-долу кога какво показва и по нея се ориентирам. Лампата като светне става лошо, а компа смята според средния разход, което не е много адекватно. Затова му вярвам само за средния разход.

Ooo_Pepi 09-04-2021 00:23

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение554252)
Лампата като светне става лошo...

И защо става лошо според теб?

Светия Дух 09-04-2021 00:48

Направих тест с темпомата.

От Околовръстното на бул, Европа до гр. Сливница и обратно - 44.4 km. Изминат веднъж без темпомат и още веднъж със. Подържана скорост от 120. Среден разход 5.3 - напълно еднакъв със и без темпомат!

Малко съм разочарован. Първия път беше без темпомат и си викам - сега на втората обиколка с темпомат ще падне на 4.5. Да, ама пак същото излезе.

vasilstf 09-04-2021 03:41

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение554266)
И защо става лошо според теб?


Защото още не съм установил колко гориво ми остава в резервоара. Съдейки по зареденото количество, при светнала лампа не съм оставал с по-малко от 4-5 литра, като по компютър може са показва различни стойности като оставащ възможен пробег - по различен начин ги смята. Понякога може да показва, че имам гориво за около 50км, друг път се е случвало да показва, че имам за по-малко от 10км, лампата да свети, но имам още едно деление докато покаже празен резервоар. А и не ми се рискува, че не знам къде ще ме остави без гориво. Затова гледам да заредя винаги преди да светне или ако светне веднага зареждам.

Та… колата я имам от три години и половина, досега има единични случаи в които съм зареждал на различна бензиностанция от еко. Всеки път си зареждам на една и съща колонка на околовръстното, до царско село, рядко на черни връх преди хладилника. Но ми прави впечатление, че всеки път като заредя, без значение колко бензин има в резервоара (може да е над половината) колата като че ли става по-пъргава и се усеща по друг начин, ускорява по-бързо и тн. Може и да е от магнитни полета около бензиностанцията, не знам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Цец0 09-04-2021 06:29

И като светне лампата какво точно ще се случи? Мисля, че малко се вживявате и влизате във филми. Преди години като си взех тойотата, която все още карам абсоюлтно умишлено тествах резервата си и оставих не само да светне лампата, а директно и да изгасне от липса на гориво. И какво се случи? Слязох, защото се бях подготвил с малко гориво, колкото да имам спокойно да стигна до бензиностанция, налях го, врътнах, запалих. И нямаше никаква драма.

Ooo_Pepi 09-04-2021 07:31

Точно така, нищо не може да й стане на колата когато ти светне лампата.
Камо ли пък да й стане лошо.
Най-много както казахте, да засмука от дъното на резервоара някаква мръсотия... и да запуши тръбичките. Което не е добре. Но не е задължително да се случи.
Ето го и примера с Цецо, налял си е няколко литра бензин, запалил е, и си е тръгнал.
Същото това нещо обаче, при дизел нЕма как да стане.
Там вече свърши ли ти горивото и угасне ли мотора, става лошо.
Но като ти светне лампата и спреш на бензиностанция да пълниш, нали виждаш колко литра пълниш до горе.
Като знаеш колко литра ти е резервоара, можеш да разбереш колко литра ти остават до светване на лампата.
И в повечето случаи това са 10л. с които можеш да минеш спокойно 100км.
Така, че и 20% от резервата да имаш, нЕма нищо лошо (като знаеш, че след 5 метра си на бензиностанцията).
Ако пък си бензин, въобще няма какво да се притесняваш.
Аз като купих моята кола (тази последната), тя беше около 20% от резервата. Минах 7.6км до Марешки, сипах до горе и си тръгнах.

П.П. @vasilstf Имаш колата от три години и половина, и още не си установил колко литра ти остават в резервоара когато ти светне лампата???
Е това ми звучи доста несериозно!!!
Аз на първите 3-4 зареждания и вече знаех колко литра ми е резервата.

П.П.2 @Светия Дух Отиване и връщане и после още веднъж отиване и връщане, така ли?
Или едно отиване без, и едно връщане с темпомат?

Светия Дух 09-04-2021 07:58

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение554275)
П.П.2 @Светия Дух Отиване и връщане и после още веднъж отиване и връщане, така ли?

Точно така. И при всяко тръгване - нулиране на показанията на компютъра.

111111 09-04-2021 08:39

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение554276)
Точно така. И при всяко тръгване - нулиране на показанията на компютъра.

Това разстояние е изключително късо право и равно,
демек немиродавно.
Я го направи София - Пловдив или София - Велико Търново.

Или защо не това 545км преходче,
което съдържа всички видове теренен наклон.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:54.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.