Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

Златанов 22-05-2021 19:11

Не знам каква им е системата, какво филтрират и т.н., но е факт, че колата ми работи осезаемо по-тихо, динамиката е по-добра и разходът е по-нисък. Все едно карам с турска от Шел. Сипя ли тук обикновена нафта, тракторът в моето купе се пробужда.

111111 25-05-2021 01:12

Тук само малките не сипват химия в горивата,
нямат ценова изгода а и не им се губят клиенти с вариация в качеството.

Големите им пука печелят между 20-60+ стотинки на литър.
имат си стадо "вярващи" около 85% от пазара.

https://fakti.bg/bulgaria/459685-am-...te-ot-gorivata

Ooo_Pepi 25-05-2021 14:26

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение557983)
Вече трети резервоар Авио Дизел на ЕКО - разход 6.6. Днес сипах четвърти.
Чудя се как 4 години съм карал с OMV и Lukoil с разход 7.3… Но по-добре късно да научиш къде е качественото гориво, отколкото никога!

Аз вече втори път сипвам на Шел по 1.93лв, и ми дава 5.6л/100км.
Я пак кажи колко кубика и колко коня е колата ти?

Светия Дух 25-05-2021 14:27

2 кубика, 131 коня, с турбо.
Абсолютно същия двигател е в модела със 160 коня, но моя е софтуерно ограничен. Не съм рекъл, не съм ги вдигнал.

Ooo_Pepi 25-05-2021 14:52

Моята е 2,000 кубика 140 коня, с ръчни скорости.
Твоята е автоматик, ето ти един литър отгоре.
От 5.6 на 6.6 ама с друг дизел на 7.3 ...
При мен на Ромпетрол пада на 5.3л.
Не съм тествал тоя дизел който ти сипваш.

Светия Дух 25-05-2021 14:58

Не е автоматик, ръчна е...
Но така не може да се съпоставя.
Различни коли, различни маршрути, различен процент градско/извънградско...
И най-важното е да ти пасва и да си доволен от нея. А ти да й се отблагодариш с качествено гориво, за да те вози още дълго и безаварийно.

аас 25-05-2021 19:58

Аз след като зареждах от Петрол и бях доволен все пак реших да пробвам различно. Заредих на Gazprom G-drive и забелязах, че по гладко работи мотора, разхода горе долу същото, мотора е 2.2 136 к.с. На следващия резервоар се реших да пробвам ШЕЛ и заредих на 1.90 от Люлинския... мотора стана по-шумен и трака, а разхода ми осезаемо се вдигна, като не само си засякох километрите, ами и борд компютъра също ми показва завишен и висок разход, а преди ми показваше по-нисък. Та Шел аз го отписвам поне обикновения дизел, повече няма да стъпя, освен ако нямат промоция за скъпия на цената на евтиния. Чакам с нетърпение да изразходя резервоара от ШЕЛ. Ще направя последна проба и следващия ще е от Еко също на 1.90 обикновен и ако и той е като шел избора ми остава Gazprom и само там ще си зареждам g-drive.
Иначе относно премиум горивата разхода може да е по-малък, но не е икономически обоснован. Да, при 60л и от двете с премиум ще минете 50 км повече, но при разлика от 21 лв в цената, то вие ще сложите още 10л обикновен и пак ще минете повече. Така, че разхода не го слагайте като плюс. Единствения плюс е да не трака като трактор и евентуално да щади двигателя, друго няма.

Светия Дух 25-05-2021 20:24

Идеята не е да ти е по-евтино, а да храниш двигателя с качествено гориво, което в действителност отговаря на спецификите му, а не само на книжка. Както казваш сам - трака. И каква е файдата, че си спестил 10-20 лв., ако през това време докато трака, сърцето на автомобила се амортизира повече?

60 литра х 2.09 лв. = 125 лв.
60 литра х 2.41 лв. = 145 лв.

Разликата между обикновено гориво и Премиум е 20 лв.

Но!

Пробега ми е +70 км повече. Което в моя случай е 5.11 литра, ако карам с обикновен дизел. Което прави 10.50 лв.

Тоест от тия 20 лв., които съм платил повече за премиум дизел, вадя 10.50 лв. и се оказва, че давам 9.50 лв. на резервоар повече.

Но!!!

Това не е всичко. За пръв път си взех клубна карта за намаление. С нея цял резервоар ми излиза на касата 6 лв. по-евтино, от цената на колонката.

И от тия 9.50 лв., които давам повече, като извадя 6 лв. клубна отсъпка, се получава, че резервоар с премиум-гориво ми излиза само 3.50 лв. по-скъпо, отколкото съм давал досега за некачествено гориво.

dzumba 25-05-2021 20:48

Ти още малко и ще го докараш на минус!;;602
Зелен си още,не казвам млад,щото струята не е същата!
Аз от 10 години наливам,кое е правилното,важното е да го разбереш, докато си жив!Иначе ,нема сми! Имаш данни ,но не си готов!
Иди сега и си поръчай,некой скъп шеринг,да те заболи сърцето,но да разкъса найлона на вуто!;)

Светия Дух 25-05-2021 21:17

Като откажа цигарите - 250 лв. на месец и ще съм на печалба даже! :worry:
PS. Смятам и тях, защото ги купувам предимно от близката бензиностанция. :)
Всички каки на касата знаят какво пуша. Взимат кутията от рафта още щом като влезна.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.