Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

mistor 27-05-2021 16:43

Заредих на Триест бензин и колата полетя , разхода падна с 0.6л/100км . Не знам откъде им идва горивото , но е забележима разликата спрямо нашите .

dzumba 27-05-2021 21:53

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение558412)
Довечера отивам да напълня на Дизелор в Дружба.

Я направи и една резервация за Котилото,примерно около 12 юни,да видим кой как харчи!;)

Светия Дух 27-05-2021 22:57

И внимавайте с камерата на Бояна, че ще се охарчите!

vasilstf 28-05-2021 07:26

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение558456)
И внимавайте с камерата на Бояна, че ще се охарчите!

Къде камера на Бояна?

Светия Дух 28-05-2021 09:28

"Бензиностанция ШЕЛ-Бояна, посока на движение - към Бул. Черни връх". Вероятно и в обратната посока има.

vasilstf 28-05-2021 10:28

Е тая е стара, всички я знаем. За нея какви ли не легенди съм чувал. Някой беше казал, че снимала идващите от черни връх нищо, че гледа в другото платно. На мен регистратора в колата ми е с ГПС и има предварително зададени камери от преди много години. И всеки път като минавам покрай нея идвайки от черни връх предупреждава да намаля скоростта. Интересното е, движейки се в обратната посока не сигнализира. Ако е така, имам още няколко стотин снимки.

111111 28-05-2021 16:02

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение558472)
Е тая е стара, всички я знаем. За нея какви ли не легенди съм чувал. Някой беше казал, че снимала идващите от черни връх нищо, че гледа в другото платно. На мен регистратора в колата ми е с ГПС и има предварително зададени камери от преди много години. И всеки път като минавам покрай нея идвайки от черни връх предупреждава да намаля скоростта. Интересното е, движейки се в обратната посока не сигнализира. Ако е така, имам още няколко стотин снимки.

На обратно не снима, както и тази на Казичене.

аас 30-05-2021 22:34

Ново 20 от мен. Тъй като писах, че ще пълня на Еко да пробвам и днес ми светна лампата трябваше да заредя. Отказах се от Еко да ходя и тъй като когато и да мина през ОМВ Красна Поляна (Пробива, Гюешево) винаги е пълно с коли за разлика от шела и лукойла на ъгъла пък и екото отгоре... нещо ми прещрака главата и викам ще пълня от ОМВ-то за проба, ама направо MaxMotion. Та тъй като съм решил да зареждам на Газпром, но ще мога чак уикенда заредих за 50 лв.
Ами какво да ви кажа, още с тръгването гледам борда изписа 17/100 викам си какво стана. С излизането от бензиностанцията по баира нагоре колата полетя. Не дава да и натиснеш газта и върви здраво. На 2ра, 3та с ниска скорост с обикновения шел ми заглъхваше и нямаше сила.
Сега направо излита, все едно от 136к стана 170к.с.

До сега бях чел коментари за горива и т.н и не вярвах на написаното, но разлика има и то голяма. Други пък пишат няма разлика между обикновен и премиум дизел. Мога да кажа от личен опит има и то голяма.Все едно бях дръпнал ръчна или спъната кола както се казва.
Та това е от мен. Някой, ако иска да пробва ей така за проба ОМВ, нека пробва точно този обект винаги е пълно с коли и да зареди при светната лампа да няма от стария боклук много. Доволен съм от тоя МаксМоушън, само където е доста скъп. А и силно се съмнявам, че разхода ще е малко, защото това дърпа яко и ще харчи, няма как.
И още нещо, някои сипваме добавки и т.н аз също го правех сипвам от Петрол обикновен бам добавка Лики Моли или бардал и какво нищо общо с MaxxMotion. Не е същото, защото съм го пробвал, ами колата не е летяла така. Но стига хвалби, а който иска да го пробва. Не съм вярвал, че има такава разлика, мислех, че е маркетинг само да взимат 30,40 ст отгоре, но явно сипват от оная зелена течност и горивото е друга бира.

111111 31-05-2021 09:29

Само не каза колко беше цената,
и дали коефицентното съотношение на цената
е подобно на съотношението на изминатите километри.


Температурата и влажността влияят също
Код:

Date        Odometer        Distance        Quantity        BGN                Ø               
26.05.2021        710,0        50,00        95,00        7,04
10.05.2021        661,0        48,93        91,99        7,40
19.04.2021        628,0        47,28        87,00        7,53


демиров 31-05-2021 14:53

Температурите влияят на разхода само когато е минус и то под минус 5...здраво се вдига разхода.

А сега от два месеца са почти еднакви температурите и плюсови +15 +22 масово...та температурите вече /от април до октомври/ нямат влияние върху разхода.

В момента външни влияния/ при нормално шофиране без дивеене/ върху разхода могат да окажат натоварен багажник на покрива...пълна кола с възрастни пътници на всички места + багаж към всеки от тях. Меки гуми/ това даже е и опасно.
Вкл. всички възможни светлини +вентилация.

Премиум горивата не са с 30-40 ст. - на големите от картела - А с цели 50 ст. отгоре твърдо! И прекалено много им вдигнахте акцийте последните постове! Не са чак толкова икономични!
Икономията е само при пълен догоре резрвоар с 2 до 3 литра и предвид огромната разлика накрая идва на нула всичко!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:02.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.