Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

111111 24-07-2021 21:28

Цитирай:

Първоначално написано от Стоян (Мнение563003)
Повлиян от това мнение, неотдавна реших и аз да направя същото зареждане, още повече, че въпросната ОМВ бензиностанция ми е в квартала. В резервоара имах около 30 л. друго гориво, налях 30 л. ОМВ Макс Моушън, стана карашик 50:50.

Пътувах Сф - Бс. Поставих рекорд по нисък разход, като в Бс влязох на среден разход 5,3. Никога преди не ми се беше случвало. Аз не карам бързо, да речем 130, пътувах сам.

Мотах се в Бс две седмици, изхарчих горивото. Викам си, щом е така, пак от същото. И напълних целия резервоар до горе с Макс Моушън, да речем близо до 100% само такова гориво, без смески. Но, в случая се наложи да сложа добавка, 150 мл. флакон на VW за дизел.

Бс - Сф пътувахме трима, с багаж, по нагорнището. Мислех си, че щом в обратната посока съм влязал на 5,3, до Сф може да стигна 5,8, като се надявах да е до 6,0, тъй като иначе го правя 6,1.

Е, като видях, че в Сф влязаох на 5,0, което е по-ниско от посоката към морето, не можах да повярвам. Бс - Сф среден разход 5,0. Немислимо досега за мен. 140 коня, двигател на VW, иначе Мицубиши Лансер.

Накратко, това гориво Макс Моушън е някакво нереално за мен, засега. Имах известни проблеми със студения старт, днес гледам, че след едноседмично стоене на място, колата запали без да трепне и без да изпуши дори езиче. Смятам да продължа с това гориво. Да, скъпо е, но с него колата върви се държи по друг начин.

За да не отдам всичко само на горивото, ще споделя, че в последните месеци бяха почистени резервоарът, дросел клапата, ЕГР клапанът, бяха сервизирани дюзите и турбото. Ремъкът беше презацепен по стандарт.

Също така, затвърждават се наблюденията ми, че без добавка при мен някъде нещо засъхва или друго се прецаква и почва неравномерен ход при студен старт и пушене до достигане на работна температура. Възможни са много обяснения за това, но изглежда ще трябва да продължа да ползвам добавка BDC постоянно.

1:1 като твоя двигател монтиран на Оутлендър, както и на аудита от същия период, като отчетем че имам двойно по голямо челно съпротивление.
Разхода ми до Пловдив (160км на посока )с евтина нафта е 5,4 с 120 на круиз контрол.
На обратно 6.
Сметнато в пари пак ми е по евтино от химията на ОМВ.

Няма ли някой да се Пофали с биодизел смесите на марешки/сакса.

Стоян 25-07-2021 08:42

Въпросът има много измерения.

Например, Сф - Пд е сравнително късо разстояние, неособено значимо за достоверни средни измервания, а по-важното е, че наклонът е почти постоянен. То Сф - Пд може да се вземе почти по инерция и на някои 5,4 може да се стори висок разход. И обратно - Пд - Сф е почти само нагоре и разход 6,0 може да се приеме за добър.

По-важно, поне според мен, е друго. Не(достатъчно)качественото гориво може да предизвиква скрити, натрупващи се проблеми, които не се забелязват в ежедневието, но изведнъж могат да се прояват и да започнат едни чудесии -
  • Ама от четвърт милион км. пробег ли е;
  • Онзи ли ми продаде счупена кола;
  • Баси скапаните двигатели са тия, знаех си аз;
  • Ква е тая нашата кофти нафта;
  • Ей, веднъж ще заредя на Марешки и ще се прецака колата и т.н. и т.н.

А всъщност ние 150 хил. км. сме карали с евтина нафта. И, о, каква изненада, накрая нещо се счупило, егр се запушил, дюзите се разтракали, нагар направили, турбото стържело и прочее.

За себе си съм решил известно време да карам само с макс моушън, да видим. Аз не правя голям пробег годишно, за мен премиум надбавката няма да е кой знае какъв разход в повече.

Вас 25-07-2021 14:27

Това със сметките нагоре/надолу....добре, но има още няколко компонента, като надморска височина, атмосферно налягане, влажност, температура на околната среда, температура на асфалта и ВЯТЪР!
Всички разходи отразени в книжките на производителите, се правят при константни условия и с най-висококачествените горива. Поради тези причини понякога се публикуват направо смешни данни за разход на гориво, скорост, ускорение и т.н..........;)

111111 25-07-2021 22:22

Той моя разход е ясен клик
кога колко и с колко ;)

dolby 30-07-2021 21:00

Дали да се Фалим ли или па да не се Фалим.... Де да знам ама такъв разход ми дава че кърти мивки. При какъв пробег може да се каже че колата е разработена?

Gena_Bs 30-07-2021 21:50

Прочети ръководството за експлоатация на съответния автомобил и двигател.
Обикновено се приема 5500 - 6500км, но има и изключения.

manechi 31-07-2021 06:46

Цените литнаха до небесата, а не виждам протести! Що така? Явно всички са доволни и не им е скъпо!

Вас 31-07-2021 10:12

Не задавай такива въпроси, защото това е форум за сателитна телевизия!
Приемай живота такъв, какъвто е и с потна бира в ръка се наслаждавай на топлото време!;)

бендо 31-07-2021 10:21

Цитирай:

Първоначално написано от manechi (Мнение563222)
Цените литнаха до небесата, а не виждам протести! Що така? Явно всички са доволни и не им е скъпо!

Споко,това е само началото:);;650

manechi 31-07-2021 12:24

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение563225)
Не задавай такива въпроси, защото това е форум за сателитна телевизия!
Приемай живота такъв, какъвто е и с потна бира в ръка се наслаждавай на топлото време!;)

Като гледам по-горе, само за сателит се говори!
Наздраве!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:06.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.