Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

dolby 01-08-2021 13:28

Цитирай:

Първоначално написано от ogibo (Мнение563295)
Тука един познат сменяше скоро батерия на ел. скутер. На въпросът ми ца цената отговорът беше че разликата от ел. скутер и такъв с бензинов двигател е че не ходи на бензиностанция, и парити за бензин ги дава на куп за нова батерия. В България е проблем липсата на пари. И аз искам нова кола, ама търкалям 11 годишната ми Хонда.

Цитирай:

Предложението на ААП предвижда т.нар. скрапинг схема да включва бонус от 10 000 лв. при покупка на електромобил, 7500 лв. за закупуване на хибрид и 5 хил. лв. за автомобил с двигател с вътрешно горене с екостандарт Евро 6D.
Това не би ли ти дали някакъв стимул?
А за батериите Явор може да сподели опит

dolby 01-08-2021 13:34

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение563298)
Аз разбирам, че ние в България сме бедни и закостенели, но пък не мога да приема, че трябва в световен план да избием кравите и слоновете, защото кротко пасейки и серейки полуразложена трева увеличавали въглеродния двуокис и така изтънявал озоновият слой. В същият момент се изсичат вековните дъждовни гори, за да може населението да отглежда по най-примитивен начин зърно за да живее!
Същите тези, които ни налагат зелени сделки и други простотии изхвърлят ежедневно тонове храна, с които може да се нахрани половината човечество.
(Тук ще вметна, че в най-гъзарските ресторанти няма хладилник!
Има такъв един и в София, няма да му споменавам името и на КОЙ е, защото пак ще ме баннат!;))
Същите тези харчат милиарди за космически програми с цел опити и други фантасмагории, само и само да си начешат егото, предизвиквайки природни катаклизми. Последен пример - катастрофалните наводнение от преди 2-3 седмици, също струващи милиарди и бъдещи похарчени милиарди за възстановяване на засегнатите хора и инфраструктура!
Темата е безкрайна, но така и не разбрах как ще прелетиш от Лондон до София.....с балон надут с хелий ли, как?! Виж, дори ти скъсих дистанцията!:)

За екология трябват иновации а иновациите се правят от богатите държави, всичко друго е връщане към първобитния строй.
Говореше за София морето има такава кола в момента, за самолетите ще почакаме всичко с времето си

Вас 01-08-2021 13:41

А дали случайно зад "иновациите" не се крие един план на Щатите да "орежат" парите на арабите, руснаците и бедните държави от Латинска Америка, държейки ги така в подчинение. Защо например в същия план голяма част от петролните им залежи са "замразени" и карат основно на внос, като ясно е написано, че ще имат петрол един век, след като и последната капка нефт по света изчезне! Как мислиш.....дали нещата не са свързани?:;803

manechi 01-08-2021 14:08

Всичко е политика и пари, много пари! Никой не мисли за хората! Този ковид случаен ли е? А ваксините? Е, не всички се връзват, но всички им сърбаме попарата! Нещата не са на добре, пък кой, каквото иска да си приказва! Екология- дрън, дрън! Колко се замърсява природата с направата на батериите, а с унищожаването, а тока от въздуха ли идва! Не ми се говори! Знам, че сега ще ревнат отгоре ми- ами ревете си, няма да ми промените мнението, а и истината!
Хубав следобед!

Вас 01-08-2021 14:14

Ами да реват колкото си искат!
Не знам, ако отворим тема за Ковид, дали няма да бъде съвсем умишлено осрана, но там вече нещата станаха очевадни. Умишлено затъмнение на фактите, на масовите протести и т.н.!;;basi
В Австралия даже танкове изкараха мръсните ковидисти!

dolby 01-08-2021 16:38

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение563301)
А дали случайно зад "иновациите" не се крие един план на Щатите да "орежат" парите на арабите, руснаците и бедните държави от Латинска Америка, държейки ги така в подчинение. Защо например в същия план голяма част от петролните им залежи са "замразени" и карат основно на внос, като ясно е написано, че ще имат петрол един век, след като и последната капка нефт по света изчезне! Как мислиш.....дали нещата не са свързани?:;803

Конспирации конспирации конспирации. Мен лично не ме интересуват, интересува ме какво дишам какво ям и какво шофирам, а ти знаеш ли? Или ще си караме 20 годишните дизели щото сащ искали да орежат парите на руснаците и арабите а ние трябва да ги съпортваме

ogibo 01-08-2021 16:38

Цитирай:

Първоначално написано от dolby (Мнение563299)
Това не би ли ти дали някакъв стимул?
А за батериите Явор може да сподели опит

А останалите 50 000 (примерно) от къде? Сега ще кажеш че има и по-евтини. Ми има и минават 150 километра с едно зареждане. Извинявай, но на мен грацки автомобил не ми трябва. Аз съм в малък град и си джиткам пеш или на велосипед. Ще кажеш да ползвам общественият транспорт извън града. Пробвай от Свиленград с влак да речем колко часа отнема до Бургас. За да си купя ел. кола трябва да изпълни едно от двете ми изисквания: 1000 км. с едно зареждане или 400-500 но да се зарежда максимум за 30 минути. Това при положение че имам финансова възможност да си я купя. Далеч съм от мисълта че до няколко години едно от двете ми условия няма да се е изпълнило, и на пълно ми е ясно че в EV е бъдещето, но все още мисля че то е за по-заможните люде.

фокус 01-08-2021 19:43

Ето го бъдещето:
https://www.google.es/amp/s/m.fakti....blizo-do-parij

фокус 01-08-2021 19:51

Цитирай:

Първоначално написано от dolby (Мнение563309)
Конспирации конспирации конспирации. Мен лично не ме интересуват, интересува ме какво дишам какво ям и какво шофирам, а ти знаеш ли? Или ще си караме 20 годишните дизели щото сащ искали да орежат парите на руснаците и арабите а ние трябва да ги съпортваме

Новите дизели в пъти замърсяват по малко от милионите скутери дето бръмчат по улиците!

111111 01-08-2021 20:21

Ядеме телешко ама кожени седалки няма в електричките, има текстилни дет се мият с мръсна химия.
Де я тая електричка с качествена музика, стерео пръщялки ама с интернет.
Климатик да ама ти стопява 30% от заряда, карат на нагревател на седалките и волана.
300 коня ама на каравана кляка.
Извънградски разход в пъти по висок от градския.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:35.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.