Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

Вас 05-08-2021 10:32

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение563460)
Това не е вярно след 2011-та защото кола няма да има застраховки и т.н.

О напротив, съвсем вярно е!;)
Лично аз и един приятел(собственикът) разглобихме целият двигател, почистихме го, подменихме няколко неща и го сглобихме отново.
Нямам спомен дали тогава той прави снимки. Случката е от 2012-та или 2013-та година. Оттогава до преди 2-3 месеца ѝ беше врътнал още около 120 хиляди. Става въпрос за БМВ 530i, модел Е39. Сипва ѝ масло 5W-40 и мотора мърка!
Няма АГУ!:)

111111 05-08-2021 15:27

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение563477)
О напротив, съвсем вярно е!;)
Лично аз и един приятел(собственикът) разглобихме целият двигател, почистихме го, подменихме няколко неща и го сглобихме отново.
Нямам спомен дали тогава той прави снимки. Случката е от 2012-та или 2013-та година. Оттогава до преди 2-3 месеца ѝ беше врътнал още около 120 хиляди. Става въпрос за БМВ 530i, модел Е39. Сипва ѝ масло 5W-40 и мотора мърка!
Няма АГУ!:)

Значи колата е дълбока южнячка.

dzumba 05-08-2021 15:32

Цитирай:

Първоначално написано от manechi (Мнение563222)
Цените литнаха до небесата, а не виждам протести! Що така? Явно всички са доволни и не им е скъпо!

Щото вече са на власт и чегъртат!
В тая тема само за цени не се говори!

Gena_Bs 05-08-2021 18:09

Някой зарежда ли на Газпром Петрол България и по-специално с картата "С нас на път"?
Освен, че станаха веригата с най-високите цени на горивата, снощи забелязах, че натрупаните бонус точки като стойност се променят.
По мистериозен начин от 17+лева, са намалели на 15,24. При това последната стойност не нараства при две последователни зареждания през седмица, въпреки, че в касовия бон коректно се отбелязва полученият, уж, бонус.
И преди да попитате - нищо не съм купувал с точките.

Утре смятам да се разправям, но ми е интересно това умишлен "бъг" в системата ли е или аз само съм каръкът?:s101

Стоян 05-08-2021 19:28

До преди 3-4 години аз бях голям почитател на техния дизел. Но преминаването към карта, при която отстъпката не се ползва веднага, а се натрупва за следващия път (което на мен ми се вижда ненужно усложнение) ме отказа от тях. Поради което нямам наблюдние как се натрупват и ползват отстъпките.

Не че е по въпроса, но преминах на Ромпетрол. По стечение на обстоятелства и по други причини в момента съм с ОМВ Макс Моушън, с чието гориво пък, както обясних няколко страници назад, поставих рекорди за най-нисък разход Сф - Бс и обратно.

аас 05-08-2021 19:52

Не мога да отговоря по твоя въпрос, но мога да напиша за моя случай с тях. Започнах да зареждам G-drive diesel и имах натрупани 10 лв (точки). Реших да ги използвам и отивам да заредя. Заредих за 130 лв и казах, че искам да приспаднат бонуса от 10 лв. Приспаднаха го и платих 120 лв. Обаче какво да видя по картата?? Не са ми начислили нови точки от тези 120 лв и също така не минах на ниво платинум, а ми трябваха 11 литра, а аз към 60 заредих.
Звъня им на тия и питам защо не са ми дали 6 лв точки по картата и защо не съм преминал на платинум.

Отговора беше след като ползвате бонуса не се начисляват нови бонус точки и не се добавят новите литри. С една дума голяма тъпотия. Ощетиха ме 6 лв, защото толкова беше евентуалната отстъпка 0.10 лв на литър и в случая платих g-drive на редовна цена без отстъпка за 120 лв.
Теглих им майната по телефона и мейла и без това имат 5 бензиностанции в цяла България и приключих с тях. Просто мразя дребните тарикати, те с моите 6 лв от отстъпки няма да забогатеят.
Върнах се на добрия стар Петрол и не знам защо, но колата върви супер с него, много й харесва техния дизел. Другата верига е ОМВ и ако пълня премиум е с тяхното.
Газпром ме разочароваха с малоумната им политика. А и предпочитам бонуса веднага да се приспада, както е в Петрол и Омв, а не да ми трупат точки. Поне с тези проби/грешки си формирах някакво мнение... Петрол,ОМВ и Еко - ДА. Лукойл, Шел, Газпром - НЕ.

oldgraf 05-08-2021 20:18

Не искам да дразня никой, но в темата са предимно оплаквания и съвети за дизел и малко газ...

Вас 05-08-2021 20:25

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение563482)
Значи колата е дълбока южнячка.


Най-вероятно. Абе не мога да ги разбера италианците, топ-модел на БМВ, М пакет, tutti optioni, както му викат, хвърлил една торба пари за колата и купищата излишни екстри..... и го мързи един път в годината да смени маслото и филтъра.;;basi

dolby 05-08-2021 23:44

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение563491)
Не искам да дразня никой, но в темата са предимно оплаквания и съвети за дизел и малко газ...

Интересно... Защо някой би се дразнил?

manechi 06-08-2021 15:01

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение563483)
Щото вече са на власт и чегъртат!
В тая тема само за цени не се говори!

Мълчат! Всички предовони и чегъртат ли, чегъртат! А преди година ореваха орталъка, че ги изнудвали с цените! Хак ви е, доволни са всички и не им е скъпо!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:43.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.