Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GSM мобилни комуникации (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=110)
-   -   LTE - MAX TELECOM (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=33643)

bokarium 21-05-2014 19:15

здрасти.

като изтече тая аванта за 10 лева - 4 месеца, после да не ме обвържат с безкраен договор? и предлагат ли някакъв ви фи модем/рутер с който да свържа повече компютри у нас ?

gogyto 21-05-2014 19:19

Някой със Самсунг Галакси 3 ка 9305 LTE модела , ако може да сподели дали се връзва към мрежата...?

Саттехком 21-05-2014 19:29

Самсунг засега не може да се ползва. Трябва да сертифицират мрежата.

yavor1 21-05-2014 19:32

Цитирай:

Първоначално написано от bokarium (Мнение321436)
здрасти.

като изтече тая аванта за 10 лева - 4 месеца, после да не ме обвържат с безкраен договор? и предлагат ли някакъв ви фи модем/рутер с който да свържа повече компютри у нас ?

Гледам че модема го предлагат с депозит, но ако нямаш поне 1 ънлокван модем , то по-добре си стой там където си в момента. ;)


Цитирай:

Първоначално написано от аспух (Мнение321401)
Аз имам един смартфон Sony Xperia Z C6603, на кутийката пише че поддържа LTE, но не приема картата на Макс, закупен е от Глобул, явно са го заключили за 4G работа, незнайно защо. Дори при избор на режим за работа няма LTE, само GSM и WCDMA. Странна работа, ще се ходи идните дни в техен магазин да видим за какво иде реч.

Иначе 10 лева се плащат еднократно до септември, хубавото е че картата може да се счупи, в зависимост от това дали искаш да я ползваш за микро сим слот или стандартен сим слот от онези големите. За сведение един адаптор или държач струва около 10 кинта, а ако искаш подмяна на карта например от Глобул, освен че сигурно трябва да си платиш ще ти дадат и пластика за размер на картата, каквато ти заявиш, а да не си избираш като си я счупиш за конкретния случай и после като ти се развали смартфона да си купуваш адаптор.
Така че определено си заслужава да се вземе карта на Макс, поне тези, които притежават съответните устройства. Само незнам дали се продават отделно джаджи за работа на компютър през LTE.

Ако не си рутнеш телефона (S-OFF ), няма как да ползваш 4g. Колега в твоята ситуация в Бразилия остана без нет, докато не си купи за 50$ отключен стик :)))
За подмяна на сим карта на Глобул не се плаща, поне днес не се плащаше, пожелах да си сменя симката с по-нов модел , все пак е от първите :D
Ако нямаш 4G стик , може и 3G , но и там стои въпроса за отключване :)))
Вчесто 4G стик спокойно може да ползваш някой стар смартфон, но и там трябва да си пипнал ;;650

4G пробвах в Русия за 20$ - 70 GB на месец + безплатен стик , добре си е определено и през стика и през телефона като рутер ;;650

Ooo_Pepi 21-05-2014 21:02

Цитирай:

Първоначално написано от Саттехком (Мнение321439)
Самсунг засега не може да се ползва. Трябва да сертифицират мрежата.

Може да си прав за сертифицирането, но не и, че Самсунг не може да се ползва.
По-горе съм дал шот от спийдтест от Note 3-ката ми.
Вижда се, че ужким няма сигнал, но нет има :)

gogyto 21-05-2014 21:10

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение321449)
Може да си прав за сертифицирането, но не и, че Самсунг не може да се ползва.
По-горе съм дал шот от спийдтест от Note 3-ката ми.
Вижда се, че ужким няма сигнал, но нет има :)

А аз зададох въпроса понеже днес им звънях за поръчка на телефон 0999111.Попитаха ме за устройството с което ще ползвам нет, казах им Самсунг 3 ка 9305 и ми казаха че за сега нямало възможност, били тествали и тем подобни и ме отказаха от заявката.:lol15:
За това някой ако има под ръка такъв телефон и карта да пробва и да сподели, ще съм благодарен ;;650

fonzi 21-05-2014 21:16

Каква карта дават? Може ли на S4 mini да се сложи?

gogyto 21-05-2014 21:22

Цитирай:

Първоначално написано от fonzi (Мнение321451)
Каква карта дават? Може ли на S4 mini да се сложи?

Май са два вида до колкото разбрах...по скоро два размера

civica 21-05-2014 21:28

Цитирай:

Първоначално написано от fonzi (Мнение321451)
Каква карта дават? Може ли на S4 mini да се сложи?


Такава -
Цитирай:


Услугата е тестова и “Макс Телеком” ООД не гарантира: .....

съвместимостта на предоставената сим карта с крайно устройство, което не е осигурено от “Макс Телеком” ООД

;;573

Веско 21-05-2014 21:30

Аз ходих в магазина в Сливен.Питаха ме каква е карта ми малка или голяма.
Имаха тяхна тестова,първо пробвах с нея.Прави се настройка за APN и след това НЕТ-а пали от раз. Единственото което не ме кефи е че нямам възможност за телефонни разговори.Но пък да са живи и здрави от Skype and Viber . Сега съм махнал моята сим карта и сложих тази,ще пробвам няколко дни как е.Лошото е че пътувам много,а нямат покритие на много места.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:23.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.