Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Продават НОВА? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42252)

Светия Дух 31-03-2018 00:04

Цитирай:

Първоначално написано от БониБо (Мнение477986)
Днес са качили "Полицаите от края на града" в NOVAPLAY в 1080p
Дали скоро няма да почват в HD или просто така си ги качват

От една страна не познавам някой в индустрията в днешно време да снима друго освен в HD. Дори гаражните режисьори имат техника да снимат не в HD, а в 4K. Затова не е чудно, че сериалът е записан във висока резолюция. От друга страна, това не е показател за цялостното преминаване на телевизията към HD-излъчване. Дано поне в Нова Плей да започнат да качват и други предавания в HD, защото сигурен съм, че има. Просто никой вече не снима в стандартна.

notwist 31-03-2018 10:09

От любопитство влязох в Нова Плей от ТВ приложението и се оказа, че нито едно предаване не тръгва, защото от Нова използват flash player, неподдържан от телевизорите...

taewu 31-03-2018 10:20

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение477987)
От една страна не познавам някой в индустрията в днешно време да снима друго освен в HD. Дори гаражните режисьори имат техника да снимат не в HD, а в 4K. Затова не е чудно, че сериалът е записан във висока резолюция. От друга страна, това не е показател за цялостното преминаване на телевизията към HD-излъчване. Дано поне в Нова Плей да започнат да качват и други предавания в HD, защото сигурен съм, че има. Просто никой вече не снима в стандартна.

грешиш телевизия българия24 снимат в mpg2 на касетка mini DV въобще не е ХД миналата година трябваше да се отразява едно събитие отначало бях аз и българия 24 после като дойдодха бТВ извадиха тежката артилерия ..... аз и те бяхме като бедните роднини но това е друга тема

Цец0 31-03-2018 10:45

България24? Тук говорим за телевизии, а не за пародийни самоинициатвки!

Цитирай:

Първоначално написано от notwist (Мнение477994)
От любопитство влязох в Нова Плей от ТВ приложението и се оказа, че нито едно предаване не тръгва, защото от Нова използват flash player, неподдържан от телевизорите...

А странното е, че при мен на по-кратки неща, например спортни новини, време или новини тръгва. А на филм или сериал изобщо. Но ако тръгнат например емисия Новини, то задължително след 5-6 минути спира и дотам. Мислех си, че проблема може да е от това, че телевизора на който пробвам е H серия, а не новите тизени. Но очевидно не е така.

njor 31-03-2018 12:46

На почти всеки андройд бокс върви, какво ли са омазали на телевизорите?

Дедал 31-03-2018 12:48

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение477987)
От една страна не познавам някой в индустрията в днешно време да снима друго освен в HD. Дори гаражните режисьори имат техника да снимат не в HD, а в 4K. Затова не е чудно, че сериалът е записан във висока резолюция. От друга страна, това не е показател за цялостното преминаване на телевизията към HD-излъчване. Дано поне в Нова Плей да започнат да качват и други предавания в HD, защото сигурен съм, че има. Просто никой вече не снима в стандартна.


Я превключи на БНТ1 или БНТ ХД и виж как се излъчва/снима гимнастиката и пак пиши кой как снима :)

Проблема с приложението на Нова май е от флаш-а , който още ползват/ха ... ако не бъркам нещо . То и другите не си дават много зор в поддръжката на приложенията си - Булсат-ското вървеше идеално на Панасоник , а сега е мазньоч - за новите версии на Tizen пък изобщо го няма ;;basi

Светия Дух 31-03-2018 19:21

Имах предвид филми и сериали, а не живи предавания по художествена гимнастика. Въпреки, че е много голям грях да се снима Александра Солдатова в стандартна резолюция.

алекс 28-09-2018 08:53

За 2018 година май НОВА телевизия вече никак не е нова. Излъчват във покъртително качество (новото новинарско студио и да е ново, по-хубаво не изглежда), а дори и мижави канали като Канал3 вече излъчват в HD...
Кога ще се събудят? Сигурно когато стандарта е 8K те тепърва ще тръгнат да излъчват HD. :lol15:

Слави2 28-09-2018 11:01

чешката нова има 3 ХД та :)

an 28-09-2018 12:32

Друго си е да гледа човек турските и индийски сериали и простотии от рода на вип брадър в HD...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:14.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.