Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   проблем с Н-Н мотор (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43808)

Вас 30-01-2023 17:13

Твоят мотор е по-различен. С два бутона е - Изток/Запад.
Моят е едно към едно с тоя на американеца. Разликата е само в датата на производството на платката.
Явно Moteck, Strong, Digipower, NatGeo.....всичко е едно и също, поне платката е едно към едно.

Иначе замерих засега токът на изхода към конвертора на V-14.25V на H- 18.9V, което мисля, че е добре.
Релето се чува как цъка при натискане на бутона.
При свалена платка и при смяна на спътник от приемника, светодиодът обаче не иска да премигне, както би трябвало по време на команда.
Чудя се дали да не сложа платката във фризера за няколко часа.......:)

woooow 30-01-2023 17:31

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение583118)
Чудя се дали да не сложа платката във фризера за няколко часа.......:)


И после във фурната за половин час на умерена температура.
После вадиш, поръсваш с черррррно пиперрррче и ядеш!
Хайде по-сериозно де! Искаше с нещо лесно да започнеш- казах ти от кое да започнеш първо. По-нататък иска мерене за да се установи точно къде е проблема.
Или започни от някъде или го дай на някой, който разбира да ти го оправи!;;650

Вас 30-01-2023 19:59

Цитирай:

Първоначално написано от woooow (Мнение583120)
И после във фурната за половин час на умерена температура.
После вадиш, поръсваш с черррррно пиперрррче и ядеш!
Хайде по-сериозно де! Искаше с нещо лесно да започнеш- казах ти от кое да започнеш първо. По-нататък иска мерене за да се установи точно къде е проблема.
Или започни от някъде или го дай на някой, който разбира да ти го оправи!;;650


Със сигурност ще го дам на човек, който разбира. Няма как поправя нещо, което не познавам.
Това с фризера беше шега разбира се, въпреки че покрай четенето за мотора в друга тема на американският сайт, някакъв пичага обясняваше как е успял да си ресетне мотора и да го накара да тръгне отново по дъгата, като е направил многократни "cold and hot boot":s101:s101:s101
Ако някой може да обясни какво значи това, може и да стане работата.;)

ceco2000 30-01-2023 21:34

Замяна на кварца може да подобри положението.

manqka 30-01-2023 21:49

ВАС , пробвал ли си да го ресетнеш Н-Н мотора от приемника.
Да не би нещо приемниците с който си го тествал , да му дават грешни стойности на въртене на запад и на изток.
Как го въртиш , на USALS или Diseqc 1.2
Много странно , че от мотора от бутона изпълнява функцийте си , а от приемниците не иска да чува...

Вас 31-01-2023 10:40

Цитирай:

Първоначално написано от manqka (Мнение583125)
Много странно , че от мотора от бутона изпълнява функцийте си , а от приемниците не иска да чува...


Точно това ме учудва и мен. Когато се подава команда от мотора би трябвало зеленият диод да премигне в оранжево и моторът да тръгне. Само че не примигва и не тръгва съответно.....и какво още направих допълнително:
На изхода за конвертор на повредения Стронг включих другият мотор, който ми е на терасата от 7-8 години и му дадох "Иди на 0". Моторът на терасата отиде на 0, а Стронга вътре не трепна.
Значи командата премина през повредения мотор и задвижи другия?!:s101
Спирам с опитите и ще го водя на лечение.;)

Приемниците са Примо, Пиколо, Еспекта и сат.файндър. Няма мърдане нито на дисек, нито на юсалс.
До последно работеше на дисек.

manqka 31-01-2023 12:14

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение583135)
Точно това ме учудва и мен. Когато се подава команда от мотора би трябвало зеленият диод да премигне в оранжево и моторът да тръгне. Само че не примигва и не тръгва съответно.....и какво още направих допълнително:
На изхода за конвертор на повредения Стронг включих другият мотор, който ми е на терасата от 7-8 години и му дадох "Иди на 0". Моторът на терасата отиде на 0, а Стронга вътре не трепна.
Значи командата премина през повредения мотор и задвижи другия?!:s101
Спирам с опитите и ще го водя на лечение.;)

Приемниците са Примо, Пиколо, Еспекта и сат.файндър. Няма мърдане нито на дисек, нито на юсалс.
До последно работеше на дисек.

Съмнява ме че има проблем , малката платка към ЕЛ мотора. Голямата платка значи си работи , щом подава информация към другия ЕЛ мотор.
Друг вариянт , освен малката платка , някой чип или интеграла , да е заминал на кино...
Абе лоша работа така като стане , по зле няма как да стане...:s101

yavor1 31-01-2023 13:15

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение583135)
Точно това ме учудва и мен. Когато се подава команда от мотора би трябвало зеленият диод да премигне в оранжево и моторът да тръгне. Само че не примигва и не тръгва съответно.....и какво още направих допълнително:
На изхода за конвертор на повредения Стронг включих другият мотор, който ми е на терасата от 7-8 години и му дадох "Иди на 0". Моторът на терасата отиде на 0, а Стронга вътре не трепна.
Значи командата премина през повредения мотор и задвижи другия?!:s101
Спирам с опитите и ще го водя на лечение.;)

Приемниците са Примо, Пиколо, Еспекта и сат.файндър. Няма мърдане нито на дисек, нито на юсалс.
До последно работеше на дисек.

Не само командата, всичко си преминава, защото входа и изхода са накъсо!Погледни схемата и ще ти стане ясно,че това упражнение е безсмислено!

dzumba 31-01-2023 14:25

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение583123)
Това с фризера беше шега разбира се, въпреки че покрай четенето за мотора в друга тема на американският сайт, някакъв пичага обясняваше как е успял да си ресетне мотора и да го накара да тръгне отново по дъгата, като е направил многократни "cold and hot boot":s101:s101:s101
Ако някой може да обясни какво значи това, може и да стане работата.;)

Хич не е шега,90% отричат срещу 10%,които експериментират и ефекта е налице при определени ситуации!Преди седмица възстанових батерия за лаптоп,безвъзвратно загубена и пробвана по всякакви начини,сложих я в найлонов плик,за херметизация,увих я в кърпа и престоя 12 часа във фризера,после в стаята до стайна температура за 10 часа,включих я и веднага отлепи да зарежда!Имам чувство ,че съм си купил нова батерия!Изчетох много мнения против,присмех от рода,турия в микровълновата ,хвърляй я,ти луд ли си и т.н.!
Скоро един Мотек,който е като твоя,цъкаше без да върти,отварях го ,баех му и накрая го зарязах,престоя една година,ме спъваше само и реших да разчиствам,ама викам,чакай да го пробвам преди,да го хвърля ,та взе ,че тръгна от раз,все едно е нов! Взех същия от човек,същите симптоми и сега отлежава по същата схема!

Калито 31-01-2023 15:02

Едва ли ще изкарат много и батерията и мотора!;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:12.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.