Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Цифрова ефирна телевизия в района на София (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=63)

Джак 24-04-2009 15:03

Това са параметрите на транспондера, ако можеш ги въведи ръчно:

818 MHz
16QAM
FEC 2/3
Guard INterval 1/16

Щом имаш пряка видимост към копитото, не ти трябва специална антена, и със стайна ще стане. Нещо с начина за сканиране не можеш да се справиш.

gentu 24-04-2009 22:46

Ако се пробваш да сканираш автоматично - първо избери страна различна от БГ!!!(примерно Германия)!
Инак най-добре е да прочетеш Раздел 6.7 и там да въведеш нещата цитирани в горният пост - ръчно!!!

kristopher 25-04-2009 02:35

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение12983)
Ако се пробваш да сканираш автоматично - първо избери страна различна от БГ!!!(примерно Германия)!
Инак най-добре е да прочетеш Раздел 6.7 и там да въведеш нещата цитирани в горният пост - ръчно!!!

Благодаря, вече всичко е наред, аз бях задал на това меню държава Other, защото Бъргария я няма. Като дадох Германия и автоматично след това започна да търси и цифрови програми, благодаря на всички за помощта:);;650

matio1 07-05-2009 21:32

Нов абонат
 
Колеги,днес си купих DVB-T (китайски).Имам вила в района на средна гора със пряка видимост към връх Ботев.Въпроса ми е мога ли да хващам нещо със тази придобивка и малката антенка?
Кои телевизии се ловят в София,защото в момента със него ловя Канал1,Би****,Тв7,The voicе,BBT.Трябва ли друго насочване на антената за нова тв и 7дни.Иначе образа е перфектен,но аз съм много бос в тази техника.Благодаря за отговорите.


Джак 07-05-2009 21:42

Това са каналите които се гледат в момента - които си изброил (Канал1,Би****,Тв7,The voicе,BBT). За повече канали ще трябва да почакаме. Жалко че махнаха Нова Телевизия от тестовия транспондер и в момента излъчват два пъти ББТ. Кой знае какви магарии правят...

gentu 07-05-2009 22:04

Цитирай:

Имам вила в района на средна гора със пряка видимост към връх Ботев.Въпроса ми е мога ли да хващам нещо със тази придобивка и малката антенка?
-не ,за сега там няма да хванеш нищо - ще трябва да почакаш малко!!!

Ники 08-05-2009 00:09

За сега само в района на София се ловят DVB-T програмите

ivsh 09-05-2009 13:00

Цитирай:

Първоначално написано от Момчи (Мнение13758)
Жалко че махнаха Нова Телевизия от тестовия транспондер и в момента излъчват два пъти ББТ. Кой знае какви магарии правят...

Не правят чак такива магарии... в смисъл не излъчват ББТ два пъти както си написал! Пресканирай и сам ще се увериш!

Джак 09-05-2009 13:03

В момента нямам възможност да пресканирам. Допреди седмица ББТ се излъчваше на две места в цифровия транспондер - на 5-ти и 6-ти канал.

ivsh 09-05-2009 21:05

Цитирай:

Първоначално написано от Момчи (Мнение13852)
Допреди седмица ББТ се излъчваше на две места в цифровия транспондер - на 5-ти и 6-ти канал.

Бъркаш! Никога не се е излъчвала на две места! Просто приемника ти (или телевизора) е интерпретирал така нещата защото телевизиите вече са 5, а не 6. И то ще си ги интерпретира така, до момента в който не пресканираш, че да му светне лампичката какво е станало всъщност!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.