Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Избор на телевизор LG (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40486)

Посветения 06-07-2016 22:54

Цитирай:

Първоначално написано от териминатор3 (Мнение420156)
Ето на тъмно всичко спряно.Утре мисля да ходя да го връщам в технополис,въпроса ми е ще ми го сменят ли или да си взимам парите направо,минали са 6 дена какво да направя моля за съвет.;;basi

Утре отиди да го смениш със същия НЕРАЗПЕЧАТАН..

Да не направиш грешката да си искаш парите..!? Недей..

Кръв повръщат, пари не връщат.. Ако ти се занимава със съдебни дела, тогава си искай парите(ще сбъркаш..)..

Вземи си и снимките, които си постнал..

Каквото и да ти говорят, не бива да излизаш от магазина без заменен телевизор.. Излезеш ли, загубил си..

Новия(не разпечатван) не го разпечатвай в магазина.. Не си длъжен.. А и не вярвам да затъмнят магазина за проба..

Извадил си лош късмет, но утре ще го поправиш.. ;;650

дрим 06-07-2016 23:06

Връщането на пари важало за стока купена онлайн и срока е 14 дни. За в твоя случай няма яснота, но и аз мисля, че няма да имаш ядове със замяната.

териминатор3 07-07-2016 15:08

3Прикачено(и)
Така значи замениха ми телевизора с нов,голямо шоу беше първоначално не искаха,но проблема или каквото и да е и аз не знам вече го има и на новия телевизор.Подсветка ли е,матрица ли е и аз не знам,в магазина е светло и нощо не можеш да установиш,вече тотално откачих не знам какво да правя,да ходя да го заменя с някоя друга марка ли и да си доплатя разликата и аз не знам,когато е тъмен екрана работещ не се вижда това разсейване бяло,но когато пусна опций или размърдам дистанционното и се появява ;;basi;;basi:c040: ето и снимки

дрим 07-07-2016 15:22

Гледам и се пипам по очите, баси :e085:

Какъв е тоя боклук, явно, че скапания модел така бачка ;;basi

Колега, ходи се пробвай да го сменяш с нещо друго, че всеки път като го погледнеш, луд ще ставаш!

gradev 07-07-2016 16:25

А има ли вероятност от някъде да се получава фазова разлика ? Изключи всички устройства към телевизора, включително кабела от антенния вход. Да тестваш тогава дали го има този ефект. Или някакво смущение да ти влиза по мрежата и импулсното захранване да не успява да го филтрира или ореже ... Просто предположения...

yavor1 07-07-2016 17:01

И на мен като 50Hz брум ми изглежда, но от снимка нищо не се разбира, да опита с парче кабел като антена , при изключени всички външни устройства :s101

Дедал 07-07-2016 17:20

Явно не четете какво ви се пише -

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение420072)
Всички вече са така , щото големи икономии падат - с една лентичка диоди отдолу и псевдо локално затъмняване + IPS панел с никакво черно се получават точно такива "екстри":hammer:
Сложи "локалното затъмнение" на най-ниска степен - може и да го изключиш ама с тоя панел черното ще е като пран чаршаф :) - и ако не гледаш по диагонал и странично ще са по-незабележими тия ... "ефекти" ;;650


И друга марка да вземеш , вероятността да е подобно положението е 90% - всички среден, че и доста от високия клас тв са с ЕДНА ЛЕД лента долу за подсветка . При някои по-големи размери имаше две странично поставени, ама тая година май и те са кът . парадоксалното , е че в ниски серии ползват директ ЛЕД подсветка:hammer: - и там обаче му намериха цаката с икономиите и пляскат само в средата един клъстер ;;basi

Сменяй го с някой модел с VA тип панел (Самсунг, Сони, Панасоник) - там по-малко личи "ефекта" :h040:

CITRON 07-07-2016 18:07

Цитирай:

Първоначално написано от териминатор3 (Мнение420241)
Така значи замениха ми телевизора с нов,голямо шоу беше първоначално не искаха,но проблема или каквото и да е и аз не знам вече го има и на новия телевизор.Подсветка ли е,матрица ли е и аз не знам,в магазина е светло и нощо не можеш да установиш,вече тотално откачих не знам какво да правя,да ходя да го заменя с някоя друга марка ли и да си доплатя разликата и аз не знам,когато е тъмен екрана работещ не се вижда това разсейване бяло,но когато пусна опций или размърдам дистанционното и се появява ;;basi;;basi:c040: ето и снимки

Намали контраста и подсветката светят силно настроен е за
Магазин.Виж как всичко експонира ,Предишният дисплей ти беше като на ритан от деца.Рефреша на матрицата е от ляво на дясно и се дели четно с рефреша на камерата с която снимаш.Направиси персонални настройки на досплея и сподели

териминатор3 09-07-2016 10:25

3Прикачено(и)
След 2 дена ръчкане на настройки и т.н,няма оправия,супер много ме дразни дори когато е светло,за загасени лампи да не говорим.Днес ще ходя за смяна на друга марка дали ще има проблем?ето и снимки ;;basi.:c040:;;basi .Между другото спрял съм се на това http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...3D-LED/p/16042

Посветения 09-07-2016 14:52

Пробвай нещо..!
 
Като ти видях снимките се сетих нещо "интересно"(по скоро ме направи "лилав", докато разбера "къде е заровено кучето").. Може би и първия и втория телевизор който си вземал нямат проблем..

От снимките виждам някъква уредба зад телевизора..

Аз моя, като го пуснах за пръв път, бях сложил гигаблу-то точно отпред(където е стенбай приемника на тв-то) и познай.. ЛГ-то ми вика, че няма сигнал на порта на който е гигаблу-то..;;645

Проверявах кабел, конвертор, дисек.. Всичко наред.. Еее ба* мааму си викам.. Изгоря HDMI порта на гигаблу-то или още по лошо, на чисто новия LG-тв..

Тествах гигаблу-то на друг тв и се оказва, че неговия порт е читав..

Съвсем ми "потънаха гемиите"..;;578

Чакай да пробвам на друг порт на тв-то си викам и о ужас.. На нито един HDMI порт ЛГ-то не вижда входящ сигнал..

Взех, че леко по-преместих гигаблу-то и о чудо.. :;810

ЛГ-то "видя" приемника(между другото префлашвах и приемника.. :s104)..


Та мисълта ми е, да пробваш да махнеш уредбата и друга електроника в близост до ЛГ-то, преди да ходиш втори път до Технополис..

Като марка и модел едва ли би могъл да направиш по-добър избор! ;)

IPS матрицата на ЛГ и Харман-Кардон звука бият конкуренцията на другите ЛЕД тв-та..(мое мнение разбира се) ;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:15.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.