Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   БНТ сваля 2 от програмите си от мултиплекса (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45429)

uplevel 14-11-2019 16:20

Цитирай:

„Директива 2002/22/ЕО — Член 31, параграф 1 — Разумни задължения за задължителен пренос („must carry“) — Национална правна уредба, по силата на която операторите на аналогови кабелни мрежи се задължават да включат в своите кабелни мрежи всички телевизионни програми, допуснати за наземен пренос — Принцип на пропорционалност“
https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...X%3A32002L0022


Не знам ...Какви кабелни оператори сте!

юлиян211 14-11-2019 16:52

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение520093)
Аве мъжки, къде отиде ти, вземи са стегни малко. Казах ти да прочетеш какво се пише преди да пишеш. Дай малко назад в темата и виж за какво става дума, не мжое да прочетеш заглавието и да се включиш на 5-та страница ни лук ял ни лук мирисал. Дали оператор ще включи даден канал определя пазара, а не държавата. Ако някой оператор реши да ги махне, ще ги махне. Това обаче не подлежи на санкция от държавата, ами от потребителя - тоест, тези които търсят канала ще се преместят при друг оператор който го има или ще го преживеят. Но това няма общо със закона за радио и телевизия.
Процедурите за това са описани - промяна на общи условия, уведомление към абоната, приспадане от такси, прекратяване на договор. Там няма никъде описан списък с канали, които да не могат да се махнат от един договор с кабелен или сателитен оператор

ама като вече окабеляват като идиоти по фасади и визирам Виваком,А1 и др регионални оператори - -пример русе -очаквайте снимки тогава ще разберете че, тия оператори ни се качиха на главата!Тяхното е вандализъм а,не нормално свързване към блоковете!

TUISTERa 14-11-2019 17:06

Фен, не я почнах аз, някой друг каза, че било задължително, а такова нещо няма. Аз просто си казвам, нали затова сме тука, утре ще решиш, че трябва да ти пусна канал едно, битиви и нова, щото са мъсткери и ще се закачиш пират на мрежата, с идеята че си легален ;;650 Спестявам на хората излагацията само

Цитирай:

Първоначално написано от uplevel (Мнение520098)
https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...X%3A32002L0022


Не знам ...Какви кабелни оператори сте!

Цитирай:

Член 31

Задължения за „наложителен пренос“

1. Държавите-членки могат да налагат разумни задължения за „задължителен пренос“ на определени радио и телевизионни канали и услуги върху предприятия на тяхната територия, които предоставят електронни съобщителни мрежи за разпространение на радио и телевизионен сигнал, когато значителен брой крайни потребители на такива мрежи ги използват като основно средство за получаване на радио и телевизионен сигнал. Такива задължения се налагат само когато са необходими за постигането на ясно определени цели от общ интерес и са пропорционални и прозрачни. Задълженията подлежат на периодично преразглеждане.

2. Нито параграф 1 от настоящия член, нито член 3, параграф 2 от Директива 2002/19/ЕО („Директива за достъпа“) не засягат възможността на държавите-членки да определят подходящо възнаграждение, ако има такова, по отношение на мерките, предприети в съответствие с настоящия член, като същевременно гарантират, че при сходни обстоятелства не се допуска дискриминация в отношението към предприятията, които предоставят електронни съобщителни мрежи. Когато се предоставя възнаграждение, държавите-членки гарантират неговото пропорционално и прозрачно прилагане.
Като четеш документ който е на 12 години, можеш да провериш дали е актуален :)

До юлиян - сългасен съм изцяло с теб, но това трябва да важи за всички, има санирани блокове, в които по никакъв начин не може да се влезе, хората сами си казват - дупчи, чукай тука, кърти там... А когато единия оператор си дупчи наред и кове по изолациите, а другия седи и гледа отстрани как му взимат потенциалните абонати, щото не било редно да дупчи си е малко неравностойно...

Слави2 14-11-2019 17:52

Цитирай:

Първоначално написано от taewu (Мнение520001)
https://www.youtube.com/watch?v=4xZH...ature=youtu.be


ето тук казва ,че спира 2 и 3 канал и пукса от нова година бнт нюз:s101


не казва точно кога:s101

братушка 14-11-2019 18:13

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение520096)
И така ще е докато Путин не ни стане президент! ;;573 ;;602

Ванга била предсказала, че България ще влезе в състава на Русия 2024г.
Малко остана :) :) :)

Светия Дух 14-11-2019 18:21

Не тълкуваш правилно пророчеството. Ванга е казала, че Русия ще се върне в състава на Велика България! :worry:

юлиян211 14-11-2019 19:25

Цитирай:

Първоначално написано от Слави2 (Мнение520102)
не казва точно кога:s101

сигнала взе да играе и то доста явно почват с махането още тая вечер ...;;basi

юлиян211 14-11-2019 19:34

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение520101)
Фен, не я почнах аз, някой друг каза, че било задължително, а такова нещо няма. Аз просто си казвам, нали затова сме тука, утре ще решиш, че трябва да ти пусна канал едно, битиви и нова, щото са мъсткери и ще се закачиш пират на мрежата, с идеята че си легален ;;650 Спестявам на хората излагацията само




Като четеш документ който е на 12 години, можеш да провериш дали е актуален :)

До юлиян - сългасен съм изцяло с теб, но това трябва да важи за всички, има санирани блокове, в които по никакъв начин не може да се влезе, хората сами си казват - дупчи, чукай тука, кърти там... А когато единия оператор си дупчи наред и кове по изолациите, а другия седи и гледа отстрани как му взимат потенциалните абонати, щото не било редно да дупчи си е малко неравностойно...

имам идея за алуминиеви тръби през всички средни мази и оттам да минават кабелите на всички оператори било то стари кабеларки или нови оптични мрежи ;;650

TUISTERa 14-11-2019 19:47

Ами ние сме влезли в един блок във всичките изби поотделно и не ни дават да се качим по етажите :) Щото сме щели да дупчим плочите. И така докато не дойде някой мераклия за 200 мегабита + иптв и да видиш как се прави дупка с голямата бургия от първия до осмия етаж ;;650

юлиян211 14-11-2019 20:54

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение520113)
Ами ние сме влезли в един блок във всичките изби поотделно и не ни дават да се качим по етажите :) Щото сме щели да дупчим плочите. И така докато не дойде някой мераклия за 200 мегабита + иптв и да видиш как се прави дупка с голямата бургия от първия до осмия етаж ;;650

и по етажите трябва да има тръба за кабели а не дупчене както дойде:s103


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:09.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.