Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Стартиране на GSM и LTE (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=29192)

Булса 03-06-2013 00:13

Стартиране на GSM и LTE
 
Услугата “Мобилен телефон от Булсатком” ще е достъпна от 15-ти септември 2013г. Честито на всички, конкуренцията е добро нещо и надяваме се по-ниски цени.

pe6o1975 03-06-2013 00:20

И какъв е мобилния телефон сигурно Benefon Dragon ?

http://photo-zona.net/images/user650...11009-1348.jpg


:D;;573

Булса 03-06-2013 00:31

Ами в сайта им пише така. Едно е да предлагат мобилни услуги, друго мобилен телефон хахаха. Ама питай булсат щом така казват.

pe6o1975 03-06-2013 01:22

Цитирай:

Първоначално написано от Булса (Мнение252588)
Ами в сайта им пише така. Едно е да предлагат мобилни услуги, друго мобилен телефон хахаха. Ама питай булсат щом така казват.

Не ми е голям зор да ги питам все още!
A щом така пише на сайта им значи предлагат мобилен телефон,а не покритие ;)

Но ако телефона им е V 1 може и да се позамисли човек все пак :D

KALIAKRA 03-06-2013 02:42

Цитирай:

Първоначално написано от pe6o1975 (Мнение252585)
И какъв е мобилния телефон сигурно Benefon Dragon ?

http://photo-zona.net/images/user650...11009-1348.jpg


:D;;573

Навремето като излязоха на пазара,ако си купиш такъв модел,все едно Мерцедес си купиваш.:h010:

Triax 03-06-2013 06:58

Цитирай:

Първоначално написано от Булса (Мнение252588)
Ами в сайта им пише така. Едно е да предлагат мобилни услуги, друго мобилен телефон хахаха. Ама питай булсат щом така казват.

Ами то си пише..."Услугата...". Никъде не пише "Стоката..." ;)

SatBox EOOD 03-06-2013 08:09

Цитирай:

Първоначално написано от Булса (Мнение252583)
Услугата “Мобилен телефон от Булсатком” ще е достъпна от 15-ти септември 2013г. Честито на всички, конкуренцията е добро нещо и надяваме се по-ниски цени.

Къде го пише това,на сайта им пише "Очаквайте скоро" ???

dman 03-06-2013 08:55

Да бе вярно - къде точно на сайта го пише? Иначе и аз съм за повече конкуренция на пазара.

Булса 03-06-2013 10:11

http://bulsat.com/chesto-zadavani-vaprosi.php Цъкате на мобилен телефон и отваряте 1-я въпрос там пише.
15 септември стартира

kom6ito 03-06-2013 12:55

Не знам,ама касиерката от офиса,където плащам ми каза,че пак нямат приемници.

patzi 03-06-2013 13:13

Офф а спрете с тея приемници. Не си искал не си го сменил. Аз в Плевен съм с 4 и съм си ги сменил всичките,даже миналата седмица ходих да сменя на дядото. Е нямаш избор и взимаш какъвто има но ИМА. Имам два 100 и два 200 и на дядото дадоха 200 че други нямали. Това реване за приемници ми се струва,че идва от това че не му се ще на потребителя да си плати. Ако ги направят безплатни съм сигурен,че никой няма да се оплаче.

kom6ito 03-06-2013 16:04

Цитирай:

Първоначално написано от patzi (Мнение252675)
Офф а спрете с тея приемници. Не си искал не си го сменил. Аз в Плевен съм с 4 и съм си ги сменил всичките,даже миналата седмица ходих да сменя на дядото. Е нямаш избор и взимаш какъвто има но ИМА. Имам два 100 и два 200 и на дядото дадоха 200 че други нямали. Това реване за приемници ми се струва,че идва от това че не му се ще на потребителя да си плати. Ако ги направят безплатни съм сигурен,че никой няма да се оплаче.

Не си ме разбрал,аз съм си ги сменил.Само казвам,че няма,а това за плащането е друг въпрос.Влиза човека с парите в ръка и пита за ХД и каката му казва в момента няма никъде в София.

ай-ти-ес 30-07-2013 07:34

LTE технология
 
Безжичната интернет мрежа която се изгражда в момента е по LTE технология. На пазара вече се предлагат и такива мобилни телефони. Надявам се скоро да тествам как ще е покритието.

asa_sat 15-09-2013 17:53

Цитирай:

Първоначално написано от Булса (Мнение252583)
Услугата “Мобилен телефон от Булсатком” ще е достъпна от 15-ти септември 2013г. Честито на всички, конкуренцията е добро нещо и надяваме се по-ниски цени.

Днес е 15 09 2013 г и денят си отминава бавно и старт на БУЛСАТА КАТО ГСМ оператор няма да се състой ,Това е българска булсаткомка му работа кой доволен кои не прочетох тук там те са се натоваряли с един куп дини под една мишница едва ли ще оцелеят всички да видим колко от дините ще паднат . а що се отнася за мобилния оператор те така правят и с телевизите които лъчат ами отговор не няма от тяхна страна спират излъчване без предупреждение просто си правят каквото им е кеф ЕЕЕЕЕЕ как да разчиташ на мобилни услуги от тяхна страна ??????? Ето едно от нещата дори не си спазиха срока на пущане на мобилния оператор БУЛСАТКОМ . Пресканираите телефончетата си за мрежа няма друга освен трите до сегашни мрежи Ментел Глобул и Виваком . Да им пожелаем приятно носене на дините и успех с новите начинания ,, А и друго едва ли бих се прехвърлил при тях при наличието че няма мрежа изградена което е много важно и нямат никакви споразумения за роуминг ,,За да се преместя при тях трябва да ти подарят скъп телефон с най ниски цени на разговори което трябва да е под 6 ст минутата ,Иначе за какво да се местя заради доброто обслужване на тяхните КИФЛИ ли???

bu12tras 15-09-2013 18:05

Мрежа има колега ,само ,че ще изпише булсат само ако си с тяхна карта а иначе изписва един друг оператор ;)
LTE мрежа също има но там дори и с телефон подържащ 4G няма да засечеш докато не си с тяхна карта.

кокович 15-09-2013 18:07

А телефончето с което сканираш, поддържа ли LTE мрежи ?

alexteam 15-09-2013 18:07

До колкото разбрах от поста ти, съжаляваш, че не са пуснали услугата, която ти би искал да е безплатна, дори да ти дадат някой лев да си им клиент, и поради тази причина не пропускаш да ги поиронизираш...

bu12tras 15-09-2013 18:14

Цитирай:

Първоначално написано от кокович (Мнение276144)
А телефончето с което сканираш, поддържа ли LTE мрежи ?

И да подържа няма да му излезе нищо.

Пламен Тачев 15-09-2013 19:10

Кой е операторът, чиито клетки ще се ползват (очевидно, под наем, до изграждане на собствени)?

miros123 15-09-2013 19:25

На никого нищо няма да ползват защото няма от кого. Вече и глобул започнаха ъпдейт на своите системи към LTE по думи от колеги работещи при зелено-сините.

bu12tras 15-09-2013 19:30

Да сложим по каса бира ако искаш ?

Ланселот 15-09-2013 21:15

@miros123, Глобул в момента наблягат да преминат изцяло на 3G, не се предвижда LTE технология за сега при тях!

от Достоверен източник, служител в Глобул!

TUISTERa 15-09-2013 21:44

Цитирай:

Първоначално написано от Ланселот (Мнение276190)
@miros123, Глобул в момента наблягат да преминат изцяло на 3G, не се предвижда LTE технология за сега при тях!

от Достоверен източник, служител в Глобул!

Дефинирай изцяло на 3G ?!? Май тоя служител не е много наясно какво значи това...


Sent from my iPhone using Tapatalk

bu12tras 15-09-2013 21:50

Да подобрят 3G покритието си.


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

GeorgiD 15-09-2013 21:50

:s101 Вероятно означава да се изключи всякакъв сигнал в тези честоти GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

Но как ще говорят хората с 2G телефони? :s101

TUISTERa 15-09-2013 23:23

Това ми беше идеята за дефиницията :)
ЛТЕ-то няма общонс 3G-то поради простата причина че с лте ще покрият първоначално само големите градове, което като техника и екипи за поддръжка и инсталиране няма общо с екипите по балканите и пустощта...
Тоест , могат да си подобряват 3G покритието и да си пускат LTE едновременно... Едва ли обаче някой се е грабнал да пали ЛТЕ в този момент... Те още не са си влезли в офисите от теленор...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ooo_Pepi 16-09-2013 11:10

Цитирай:

Първоначално написано от hitman (Мнение276143)
Мрежа има колега ,само ,че ще изпише булсат само ако си с тяхна карта а иначе изписва един друг оператор ;)
LTE мрежа също има но там дори и с телефон подържащ 4G няма да засечеш докато не си с тяхна карта.

Сканирах ама не виждам четвърти оператор:
http://img.tapatalk.com/d/13/09/16/are6a6ej.jpg

Sent from my Galaxy Nexus

bu12tras 16-09-2013 12:57

Стартиране на GSM и мобилен интернет
 
Абе до колкото си спомням на български го написах предния пост ?!
Като сложиш булсатска карта в телефона тогава ще ти излезе мрежата, сега и да сканираш все тая.
А 3G мрежата на 4-тия оператор и сега се вижда там дето си сканирал но ще те оставя да гадаеш кой от трите измамника е ;-)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Пламен Тачев 16-09-2013 13:03

При положение, че има обявена свързаност с Глобул и Мтел, а с Виваком няма, ми излиза налудничавото предположение, че ще ползват мрежата на Виваком ;;573

Ooo_Pepi 16-09-2013 15:45

Цитирай:

Първоначално написано от hitman (Мнение276315)
Абе до колкото си спомням на български го написах предния пост ?!
Като сложиш булсатска карта в телефона тогава ще ти излезе мрежата, сега и да сканираш все тая.
А 3G мрежата на 4-тия оператор и сега се вижда там дето си сканирал но ще те оставя да гадаеш кой от трите измамника е ;-)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Да, на български е ама през сиФон... затова е трудно разбираемо ;;573
Аз нямам приближен който може да ми даде карта на Булсат, че да видя с какво име излиза четвъртия оператор.
Ако ти имаш карта пусни един шот да видим и ние.
Относно 3G-то дано е от бибаком-а.

Sent from my Galaxy Nexus

антена 16-09-2013 22:15

4G има аз го ползвам 10 лв на месец при 30 gb включен трафик
от оператора казаха ,ще има ъпдейт на мрежата

http://www.maxtelecom.bg/bg/news/30-...ternet-98.html

Пламен Тачев 16-09-2013 22:18

MaxTelecom ползват WiMAX технологията - аналог на LTE, но несъвместим с него. Тепърва ще си изграждат LTE-инфраструктурата - засега са на ниво "Обещания на сайта".

bu12tras 16-09-2013 22:34

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение276354)
Да, на български е ама през сиФон... затова е трудно разбираемо ;;573
Аз нямам приближен който може да ми даде карта на Булсат, че да видя с какво име излиза четвъртия оператор.
Ако ти имаш карта пусни един шот да видим и ние.
Относно 3G-то дано е от бибаком-а.

Sent from my Galaxy Nexus

Така е друго е през хемороид затова не излиза хаххаха
Четвъртия оператор ще излиза с негово си име но ще ползва 2/3 G мрежата на първия ;-)
Надявам се,че вече си разбрал ако не ползвай смрадлика помага за хемороиди не е като турбо супер фаст процесор с n на брой ядра и циклеща ос но ще облекчи болката ;-)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

asa_sat 20-09-2013 11:26

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение276354)
Да, на български е ама през сиФон... затова е трудно разбираемо ;;573
Аз нямам приближен който може да ми даде карта на Булсат, че да видя с какво име излиза четвъртия оператор.
Ако ти имаш карта пусни един шот да видим и ние.
Относно 3G-то дано е от бибаком-а.

Sent from my Galaxy Nexus

Виртуален като БОБ ха ха ха ха ха е това оператор ли да го броим ааааа аз не го броя за оператор щом е виртуален а едва ли ще си изградят сами мрежа а те дори и спътник щяха да изтрелват ,,а някой задавал ли си е въпроса като им изтече договора за хелассат39 какво ще се случи дали няма да минат към гсм и интернета и да зарежат телевизите еее може само да гадаем А до колкото имам информация от тук там на Ментел софтоера им е бъгав ако ползват мрежата на 1 вия оператор не се знае кой кога може да го попарят с висока сметка еее ще видим какво ще предлагат

bu12tras 20-09-2013 13:14

Еее само разбирачи бе
Гледай като пада хеласа да не падне у вас...
Какъв е проблема да са "виртуален" оператор това се практикува навсякъде по света но тука ганьо иска друго макар и да не разбира нищо?!
Булсат имат лиценз за съвсем друг честотен диапазон , а с предлагането на телефония като ползват мрежата на мтел искат да улеснят абонатите си първоначално докато изградят LTE мрежата си не както беше при виваком след старта им.


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

register 20-09-2013 18:57

по-скоро мтел да взима за закрива телефонния си бизнес след тази брутална измама със сметките
и да се фокусира в преотдаването на инфраструктурата си на виртуални оператори които могат да смятат:worry:

asa_sat 23-09-2013 09:08

Цитирай:

Първоначално написано от register (Мнение277281)
по-скоро мтел да взима за закрива телефонния си бизнес след тази брутална измама със сметките
и да се фокусира в преотдаването на инфраструктурата си на виртуални оператори които могат да смятат:worry:

Имено за това става въпрос и аз съм на това мнение ,,, но БУЛСАТА АКО ПОЛЗВА МРЕЖАТА НА МЕНТЕЛА СТАВА МЕНТЕЛ 2

asa_sat 23-09-2013 09:11

Цитирай:

Първоначално написано от hitman (Мнение277217)
Еее само разбирачи бе
Гледай като пада хеласа да не падне у вас...
Какъв е проблема да са "виртуален" оператор това се практикува навсякъде по света но тука ганьо иска друго макар и да не разбира нищо?!
Булсат имат лиценз за съвсем друг честотен диапазон , а с предлагането на телефония като ползват мрежата на мтел искат да улеснят абонатите си първоначално докато изградят LTE мрежата си не както беше при виваком след старта им.


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Хеласа няма да падне просто договора на булсата пада а що по виртуалните мрежи няма проблем само да не е на мрежата на МЕНТЕЛ за да не става МЕНТЕЛ 2

Пламен Тачев 23-09-2013 09:11

Цитирай:

Първоначално написано от asa_sat (Мнение277762)
Имено за това става въпрос и аз съм на това мнение ,,, но БУЛСАТА АКО ПОЛЗВА МРЕЖАТА НА МЕНТЕЛА СТАВА МЕНТЕЛ 2

И що тъй мислиш, или просто лаф да става? :worry:

asa_sat 23-09-2013 09:15

Цитирай:

Първоначално написано от Пламен Тачев (Мнение277764)
И що тъй мислиш, или просто лаф да става? :worry:

:lol15:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:18.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.