Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   истината за Югославия и какво ни чака и нас... (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=25705)

register 08-11-2012 14:00

истината за Югославия и какво ни чака и нас...
 
Цитирай:

If you thought you knew why Yugoslavia broke up, get ready for 2 hours of shocking facts that will shed a different light on Western intervention in the Balkans. Nicknamed the "Serbian Michael Moore" by the oldest daily newspaper in the Balkans, Malagurski will expose the root causes of the Yugoslav wars and explain that the goal was for the West to create economic and geopolitical colonies in that part of the world.

Wanderer 08-11-2012 14:12

Изглежда интересно. Свалям целия филм да го гледам на спокойствие.

Чушкопека 08-11-2012 14:12

Нищо не ни чака нас. Югославия беше една държава, плот на болният интернационализъм на комунягите по онова време. В нея всички се обичаха, да споменавам ли на "Златни Пясъци" как редовно си спретваха по един бой гражданите на иначе съюзни републики? Сърбите пък дето ги хвалят - обичаме сръбска музика, са като мобилните телефони - нова година, нов по-малък модел. Сега като и Войводина си отиде ще са колкото Бургаска област....

ВалчоП 08-11-2012 15:01

Израсъл съм на 48 км от Калотина и от времето на Тито редовно гледах белградската телевизия, дори и новините не пропусках - цели 15 години - до разпада. Интересувах се много от тази държава и донякъде се възхищавах на привидната свобода там, която се оказа, че е била упойката за болките от непасващите сглобки на тази странна консктрукция. Югославия беше изкуствено формирование, уж единна държава на южните славяни, изградена върху остатъците на ликвидираната Австро-Унгария и заемаща територии, които векове са принадлежали на други държави. Това е най-успешният резултат на великосръбските амбиции за доминация на Западните балкани. Нещо като Царство България между 1942 -1944 г. - обединени наши земи, или Третия Райх 1936-1939 г. За сърбите това беше страхотен период от тяхната история, обаче словенците и хърватите бяха на друго мнение. Те не се чувстваха част от "братството и единството", ами по-скоро като административни територии под сръбска власт. Сърбия беше проводник също така и на панславистката идея, която не е нищо друго освен руски идеологически инструмент за оправдаване на домогванията за влияние на империята в определени региони, населени със славянски народи.
Пределно ясно беше, че такава механична сглобка на уж близки народи, няма бъдеще. За разлика от другото подобно творение - Чехословакия, където разпадът протече цивилизовано, на Балканите това нямаше как да стане, поради "културните особености" на участниците в събитията. Разбира се, че това не е станало спонтанно, както и че участниците в тези кървави събития са имали подкрепата на съответните велики сили, но да се представя разпадът на Югославия само като като конспиративен план на деструктивни западни кръгове е наивна теза, въпреки че изглежда сензационна и завладяваща.

yavor1 08-11-2012 15:53

1992г бях на ремонт в риека, а на 50км от риека имаше бойни действия.
разпитвах различни хървати за причината на конфликта, отстрани изглежда че няма причина.
както ми обясниха всички попитани, де факто хърватска е била окупирана от сърбоите.
цялото административно управление - сърбои.
всички ръководни длъжности в заводите ,над началник цех - сърбои.
реално са живеели по-зле от протекторат.
всички завиждаха на словенците, че са се откачили почти без военни действия.

register 08-11-2012 18:28

като гледам никой от вас не е гледал филма;;573

yavor1 08-11-2012 18:53

Цитирай:

Първоначално написано от register (Мнение198414)
като гледам никой от вас не е гледал филма;;573

аз не съм, но си имам мнение и не ми е приятно да ме манипулират, може и да греша, но си е моя грешка ;;650

GeorgiD 08-11-2012 22:39

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение198388)
Израсъл съм на 48 км от Калотина и от времето на Тито редовно гледах белградската телевизия, дори и новините не пропусках - цели 15 години - до разпада. Интересувах се много от тази държава и донякъде се възхищавах на привидната свобода там, която се оказа, че е била упойката за болките от непасващите сглобки на тази странна консктрукция. Югославия беше изкуствено формирование, уж единна държава на южните славяни, изградена върху остатъците на ликвидираната Австро-Унгария и заемаща територии, които векове са принадлежали на други държави. Това е най-успешният резултат на великосръбските амбиции за доминация на Западните балкани. Нещо като Царство България между 1942 -1944 г. - обединени наши земи, или Третия Райх 1936-1939 г. За сърбите това беше страхотен период от тяхната история, обаче словенците и хърватите бяха на друго мнение. Те не се чувстваха част от "братството и единството", ами по-скоро като административни територии под сръбска власт. Сърбия беше проводник също така и на панславистката идея, която не е нищо друго освен руски идеологически инструмент за оправдаване на домогванията за влияние на империята в определени региони, населени със славянски народи.
Пределно ясно беше, че такава механична сглобка на уж близки народи, няма бъдеще. За разлика от другото подобно творение - Чехословакия, където разпадът протече цивилизовано, на Балканите това нямаше как да стане, поради "културните особености" на участниците в събитията. Разбира се, че това не е станало спонтанно, както и че участниците в тези кървави събития са имали подкрепата на съответните велики сили, но да се представя разпадът на Югославия само като като конспиративен план на деструктивни западни кръгове е наивна теза, въпреки че изглежда сензационна и завладяваща.

Трябва да си пиеш хапчетата по-редовно. ;)

Нас ли ... какво ни чака... ми чака ни светло бъдеще според дебило...

Дянков: Ще надминем Гърция, ще настигнем Португалия и Испания

:;833

Хубаво е по-редовно да се набляга на хапчетата, интересно тоя па ко ли пие, на снимката? :lol15:

Antonio 08-11-2012 23:00

Цитирай:

Първоначално написано от GeorgiD (Мнение198517)
Трябва да си пиеш хапчетата по-редовно. ;)

Нас ли ... какво ни чака... ми чака ни светло бъдеще според дебило...

Дянков: Ще надминем Гърция, ще настигнем Португалия и Испания

:;833

Хубаво е по-редовно да се набляга на хапчетата, интересно тоя па ко ли пие, на снимката? :lol15:

Цианкалий.:lol15:

ВалчоП 08-11-2012 23:13

Цитирай:

Първоначално написано от register (Мнение198414)
като гледам никой от вас не е гледал филма

Гледах го:;812. Нищо ново не научих ;;601. Тези неща гърмяха по белградската телевизия през цялото това време, за което писах в предния си пост. Считам, че съм запознат с нещата, знам езика като втори роден, и също така имах, както и сега продължавам да имам възможността да разговарям с хора от там, а не да се осведомявам от подбрани монтирани бързо сменящи се кадри, гарнирани със скоростни реплики, които не те оставят да се отпуснеш и да помислиш по-задълбочено.
Цитирай:

Първоначално написано от GeorgiD (Мнение198517)
Трябва да си пиеш хапчетата по-редовно

Намекът на др. Георги Д. за хапчетата го приемам сериозно, като от човек с опит в тази сфера. За Дянков не мога да вдяна, къде точно се вписва той в събитията от онова време, но това е вероятно от нередовното ми приемане на медикаменти. Вероятно др. Георги Д. би ме светнал, има ли по-ефикасни, че аз съм само на обикновено уиски... ;;650

Чушкопека 08-11-2012 23:23

Цитирай:

Първоначално написано от GeorgiD (Мнение198517)
Трябва да си пиеш хапчетата по-редовно. ;)

Нас ли ... какво ни чака... ми чака ни светло бъдеще според дебило...

Дянков: Ще надминем Гърция, ще настигнем Португалия и Испания

:;833

Хубаво е по-редовно да се набляга на хапчетата, интересно тоя па ко ли пие, на снимката? :lol15:

Регистъра хубаво ти казва да си пиеш хапчетата редовно.

Чушкопека 08-11-2012 23:27

Абе вие слепи ли сте, не обръщате ли внимание колко разнебитени постройки има, колко разбити къщи и пожарникаря щял да прави избори...:s103

GeorgiD 08-11-2012 23:32

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение198524)
Намекът на др. Георги Д. за хапчетата го приемам сериозно

Ми разбира се, щото си наприказвал врели-некипели в стил Хамериканско-западно-европейските идеологически инструменти за промиване на мозъци и "обещаване" на светло бъдеще на изтормозените в последните 20 години народи от Източна Европа. По-добре желязна завеса да има, че да не ни заливат с всякакви хамерикански боклуци. :lol15:

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение198388)
...руски идеологически инструмент...

:lol15:

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение198524)
За Дянков не мога да вдяна, къде точно се вписва той в събитията от онова време

Ми да, поне да беше прочел заглавието на темата "...и какво ни чака и нас..." или уискито прекалено силно... ;;573

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение198524)
че аз съм само на обикновено уиски... ;;650


ВалчоП 08-11-2012 23:58

Цитирай:

Първоначално написано от GeorgiD (Мнение198532)
Ми разбира се, щото си наприказвал врели-некипели в стил Хамериканско-западно-европейските идеологически инструменти за промиване на мозъци и "обещаване" на светло бъдеще на изтормозените в последните 20 години народи от Източна Европа. По-добре желязна завеса да има, че да не ни заливат с всякакви хамерикански боклуци.
Ми да, поне да беше прочел заглавието на темата "...и какво ни чака и нас..." или уискито прекалено силно...

Ти се радвай, че не се осъществи идеята на твоя адаш за обща федерация с Тито, че сега щяхме да се чудим какво да правим с исканията за автономия на сърбите в Ямболско... :worry:
Като гледам словенците как са го закършили под американско робство, направо ми се плаче ;;573.
А за политиката на братята сърби ще ти напомня само как ни поздравиха за Съединението, как сърбизираха Западните покрайнини и как дебългаризираха Вардарска Македония. Има едно стерилно място останало зад завесата, където няма американска пропаганда, но и там май показаха наскоро Мики Маус на тържествата по повод рождения ден на Ръководителя ;;573
п.с. на уиски нося, имам ресурс :)

GeorgiD 09-11-2012 00:59

Цитирай:

Случи се и друго немислимо нещо при управлението на бащата и дядото на младия Ким. По телевизията бяха показани певици и
изпълнителки с къси поли, с разголени рамене и на високи токчета
Според западни медии концертът много повече подхождал за южнокорейска телевизионна програма, отколкото за известната с консервативния си морал Северна Корея.

"консервативен" морал... :;807

:e055:

Като ти разправям нещо, замисли се, това падение на хората не може да продължава вечно. :s104

Цитирай:

“Ние ще хвърлим всичкото злато на САЩ, цялата сила на САЩ за измамване и оглупяване на хората от социалистическия свят. Незабелязано ще подменим човешките ценности с фалшиви. КАК? Ще намерим единомишленици в тези страни и Русия. Ще разгърнем грандиозна по мащаби разложителна работа, ще изтръгнем социалната същност на литературата, ще насърчаваме автори, които втълпяват в човека култ към секса, насилието, садизма, предателството - тоест безнравствеността. Нужни са писания, осмиващи естествеността и почтеността като архаични отживелици. Простащината, наглостта, лъжата и измамата, пиянството и наркоманията, животинския страх сред хората, безсрамието, доносничеството и още много пороци заложени в човека трябва да се раздвижат. Така ще разклащаме поколение след поколение, ще предизвикваме ерозия и развращаване на младежта. Ще създадем човек с консумативна психика на елементарен потребител. Всичко това ще извършим под девиза: ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И ГРАЖДАНСКИТЕ МУ СВОБОДИ".
Явно има влияние в целия свят... :(

register 09-11-2012 01:12

Цитирай:

ВалчоП
Местоположение: München, Oberbayern
айде ти сиии:

:lol15:

ВалчоП 09-11-2012 10:10

Казах мнението си за сръбската политика. Споменах факти. Исторически факти. Не съм казал нищо в подкрепа на щатите (не си падам по едри империи). Говорих само за сърбите. И в отговор на което сърбофилите наскачаха и ме нахрачиха с метафори и ми излязоха със железни аргументи от рода на "говориш врели некипели" и "пий си хапчетата"... Чуха се желания за нова желязна завеса. Цитират се маккартистки директиви от края на 40-те години, когато Сталин е колил, бесил и подчинявал с червеноармейски ботуш Източна Европа. Излизат ми с благодарствените песни на хърватите, сякаш става въпрос за някаква проституция, а не за благодарност, пък после ще се пъчат и ще цитират "Здраствуйте Братушки" и ще го считат за проява на патриотизъм. Сега да ви извадя ли дискографията на Михаил Белчев с песновките му за Москва? Но това за вас е патриотизъм, нали? А хърватката да пропее "Данке" е срамно? Баси и нивото... :sheep:

Чушкопека 09-11-2012 10:15

На всички сърбопоклонници ще им кажа едно. Докато слушате сръбска музика и завиждате на Цървена Звезда, помнете че сърбите ни мразят в червата, мръсните българи са най-омразното племе на запад и то защо, защото там се попиляха от войни, една изкуствена държава. Сърбите колкото пъти са можели да ни го турят все са пробвали, При съединението, при Междусъюжническата война, все са ни го слагали. И да им слушам тъпата музика, ама няма да стане...

Veskop 09-11-2012 10:39

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198582)
На всички сърбопоклонници ще им кажа едно. Докато слушате сръбска музика и завиждате на Цървена Звезда, помнете че сърбите ни мразят в червата, мръсните българи са най-омразното племе на запад и то защо, защото там се попиляха от войни, една изкуствена държава. Сърбите колкото пъти са можели да ни го турят все са пробвали, При съединението, при Междусъюжническата война, все са ни го слагали. И да им слушам тъпата музика, ама няма да стане...

Коко,пии си хапчетата и се успокой!Познаваш ли поне един сърбин,или само си ги виждал отдалече на плажа?Щото Аз в бивша Югославия и в Сърбия съм бил поне 200 пъти,даже докато си живеех в София,всяка събота ходихме на софра в Ниш и Пирот,щото 4ма човека в тамошните кафани се разпаряхме от ядене и пиене за 20-30евро,а при Бай ти Миро в София си тръгвахме гладни за 100!Мога да ти кажа,че тия хора са много по-свестни от нашего братя,винаги ще ти помогнат,ще те нахранят и напоят с каквото имат и са истински приятели,а не сметкаджии като нас!Относно бивша Юголсавия,искам да ти кажа,че още 86та година,сърбите са покривали критериите за ЕС,спрямо днешните стандарти,в магазините им имаше всичко,те ходеха в чужбина,заплатите им бяха 5 пъти колкото нашите в дойче марки,а телевизията им беше супер,докато ние гледахме Как се каляваше стоманата до втръсване,по тяхната тв даваха Терминатора,Star Wars,Кошмарите на Елмстриит,Петък 13,Спасителите на плажа и други култови филми,за които ние само си мечтаехме!За поп и рок концерти пък да не отварям дума....

Чушкопека 09-11-2012 10:46

И какво остана от тая скалъпена държава Веско? Какво остана от Югославия? Нищо. Сега и унгарците във Войводина като им дойде акъла и се отделят, цяла Сърбия ще е колкото бургаска област. Така е когато нещо е създадено искуствено си идва към своя край... Една безмислена държава, която ни е клатила де където може, ама идва Видов ден, днес Косово утре Войводина и най накрая ще останат Белград и 5 села наоколо.

Veskop 09-11-2012 10:50

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198587)
И какво остана от тая скалъпена държава Веско? Какво остана от Югославия? Нищо. Сега и унгарците във Войводина като им дойде акъла и се отделят, цяла Сърбия ще е колкото бургаска област. Така е когато нещо е създадено искуствено си идва към своя край...

квото останало,останало,там всяко парче земя се обработва,хората получават доста по-високи заплати и пенсии от нас и си обичат родината!И като толкова се мразят,я ми обясни,защо примерно на смешния конкурс Евровизия,всички бивши републики гласуват една за друга?

Чушкопека 09-11-2012 10:54

Ми те и гърците гласуват за нас, пак е необяснимо. Да защитаваш държава, която през 1885 година когато обявяваме Съединението ни обявява война, защото как може българите да са единни нали, малко ми се струва тъпо. Сърбите са мръсно племе, всеки път когато могат да ни го сложат ще пробват!

ВалчоП 09-11-2012 11:09

Веско, за хората земята си прав. И аз съм ял и пил със сърби, както на тяхна територия, така и дори на друг континент и мога да го потвърдя. На ниво лични взаимоотношения няма разлика, това е пределно ясно. Имаме и приятели американци - ами и те са хора, не ядат живи деца... Тук в Мюнхен пък се подстригвах при един хърватин, застрахователният агент ми беше хърватин, едни хървати ми слагаха тента и навес над балкона - все приятни и вежливи хора. Българската общност тук често празнува в залата на сръбската църква - ето на по-долната снимка, зад декорите се вижда сръбското знаме.

http://www.bulgarische-schule-muench...s/dsc_1361.jpg

Пак ще напомня какво писах по-горе - коментирам сръбската политика към нас от последните 150 години. Защото темата беше за политиката и войните.

Veskop 09-11-2012 11:10

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198591)
Ми те и гърците гласуват за нас, пак е необяснимо. Да защитаваш държава, която през 1885 година когато обявяваме Съединението ни обявява война, защото как може българите да са единни нали, малко ми се струва тъпо. Сърбите са мръсно племе, всеки път когато могат да ни го сложат ще пробват!

абе човек,питах те,ти поне един сърбин познаваш ли?ходил ли си там въобще?

ВалчоП 09-11-2012 11:14

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198591)
Сърбите са мръсно племе, всеки път когато могат да ни го сложат ще пробват!

Коко, малко пресилено е да се използва израз, като "мръсно племе". Хората са си хора навсякъде. В интерес на истината ми се е случвало сръбкиня да се пробва при мен (на едно фирмено събитие в Гърция), но бях прясно женен и се преборих, падайки в очите на доста колеги :hammer:. Дружелюбни са :).
Виж, държавната политика е друга бира.

Чушкопека 09-11-2012 11:15

Сърби познавам много, а ти Веско запомни едно, единствените на балканския полуостров които ни обичат са Албанците. На всички други сме им трън в очите, че сме се лепнали по средата на полуострова.

Veskop 09-11-2012 11:22

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198597)
Сърби познавам много, а ти Веско запомни едно, единствените на балканския полуостров които ни обичат са Албанците. На всички други сме им трън в очите, че сме се лепнали по средата на полуострова.

Бе аз от сърбин,турчин и шиптър лошо не съм видял,па ти си приказвай каквото искаш!виж от българи-малииии,не мога да ти ги изредя примерите!за 4 години в Холандия а и не само,точно тези хора ме разнасяха като пепелям тумбак по дискотеки,купони и събирания,ял съм и съм пил като разпран и не са ме оставяли да дам един цент!В софия имам поне 3ма сърби,дето държат кафани,който звъняха на жена ми,току що родила да я питат какво да и сготвят и изпратят,докато аз си пия ракията с тях....Знаеш ли,как се пие истинска вилямовка за 80 евро шишето (цена в магазин) за 1/2 час?

Чушкопека 09-11-2012 16:08

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение198599)
.Знаеш ли,как се пие истинска вилямовка за 80 евро шишето (цена в магазин) за 1/2 час?

Ами честно казано знам как се пие Поморийска Мускатова не за 80 евро а за 10,80 лева, а твоите сръбски приятелчета само ги питай какво им е мнението за българите...

register 09-11-2012 16:15

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198587)
И какво остана от тая скалъпена държава Веско? Какво остана от Югославия? Нищо. Сега и унгарците във Войводина като им дойде акъла и се отделят, цяла Сърбия ще е колкото бургаска област. Така е когато нещо е създадено искуствено си идва към своя край... Една безмислена държава, която ни е клатила де където може, ама идва Видов ден, днес Косово утре Войводина и най накрая ще останат Белград и 5 села наоколо.

ти гледай как българите са има няма 3 от 7 милиона население и как тези другите ще се ислямизират и ще се откъснат а сценария ще е същия като този при югославия

тогава ще видим веско дали пак няма сталин да изкара виновен;;573

Veskop 09-11-2012 16:55

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198673)
а твоите сръбски приятелчета само ги питай какво им е мнението за българите...

я ми кажи твоето мнение за българите?щото мойто не е много ласкаво!завистници,злобари,мрънкачи,авантаджии,дребни мошенници,използвачи,подмазвачи,неграмотни но с огромни претенции и още много,много подобни квалификации!поне 40-50 процента са такива!

Чушкопека 09-11-2012 16:57

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение198685)
я ми кажи твоето мнение за българите?щото мойто не е много ласкаво!завистници,злобари,мрънкачи,авантаджии,дребни мошенници,използвачи,подмазвачи,неграмотни но с огромни претенции и още много,много подобни квалификации!поне 40-50 процента са такива!

Абе де да знам и такива да са 1331 години щом никой не ги е премазал, българите са стока! Ако не знаеш 2 /две/ държави в Европа не са си сменяли името никога - Дания и България.
P.S. Да се обоснова
OLDEST COUNTRIES
San Marino (301 AD)
France (486 AD)
Bulgaria (632 AD)
Denmark (950 AD)
Portugal (1143 AD)
Andorra (1278 AD)
Switzerland (1291 AD)

Ама Югославия нещо няма,,,,;;650

pmhawk 09-11-2012 17:02

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198528)
Регистъра хубаво ти казва да си пиеш хапчетата редовно.

Ще надминем Гърция? Минимална пенсия 450 ЕВРО? Да не говорим за заплатата и работното време? България е робска държава без закони и се робува на фамилии от престъпници. ;;573

Veskop 09-11-2012 17:03

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198686)
Абе де да знам и такива да са 1331 години щом никой не ги е премазал, българите са стока! Ако не знаеш 2 /две/ държави в Европа не са си сменяли името никога - Дания и България.

спокойно,има време (за съжаление)!!!циганите са вече 2 милиона!!!и се множат като хлебарки!!!а а геноцида над българите и толерирането на циганите върви с пълна сила!в "територията" (щото държава няма),вече българите а не циганите са дискриминирани!ако не успеят циганите,ние сами ще се затрием,причините ти ги посочих по-горе в определението ми за половината българи.

pmhawk 09-11-2012 17:09

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198686)
Абе де да знам и такива да са 1331 години щом никой не ги е премазал, българите са стока! Ако не знаеш 2 /две/ държави в Европа не са си сменяли името никога - Дания и България.

И само едно име се носи от няколко държави с един и същи народ на различни места по Земята - България.
http://www.youtube.com/watch?v=-VQxSBrm130

Чушкопека 09-11-2012 17:29

Цитирай:

Първоначално написано от pmhawk (Мнение198694)
И само едно име се носи от няколко държави с един и същи народ на различни места по Земята - България.
http://www.youtube.com/watch?v=-VQxSBrm130

Това е много хубав щрих към темата. Много уместно спомена - Мы не Татары, а Болгары. Като човек учил 12 години руски език ще ви кажа едно - Татарстан е създаден по една много проста причина, ако не е създаден Татарстан е трябвало да се създаде Автономна Република Булгаристан, а Сталин е бил против това.
Единственото което ни дели с Татарите е религията - те са мюсюлмани. Което не е голям проблем.
Приятелите на Веско Сърбите тук пак ги няма.;;573

астеф1 09-11-2012 18:08

Заформя се един спор базиран преди всичко на емоции, а не на исторически фекти.
Най - напред на Балканския полуостров като държава са били българите, а след това сърбите.
Не е имало нито гърци, нито румънци, нито македонци.
Селджушки турци се появяват по-късно като съюзник в междуособиците в района отначало, а след това като главен изпълнител.
Но за наследник и правоприемник на Римска, Византийска или Отоманска империя могат да претендират всички страни влизащи в състава им по време на съществуването им, а не само турци, гърци или дори руснаци.
Българите според един грузинец (но не Сталин) са един от вечните народи като арменците и грузинците.
Обособилия се народопсихологически характер на средностатистическия българин е моментно явление и търпи развитие (за съжаление може и към по-лошо).
Имало е епизоди в историята, когато чужди историци и пътешественици са изказвали възхищението си от българите. Има го и такова като сега, когато сме трън в очите на някои - в определени случаи дори заслужено. И последно - политическата карта на Балканите 19 и 20 век се чертае от други - така че сърбите подбутвани от външен фактор са действали като наши врагове. Обикновените хора и там и тука в дългосрочен план общо взето са на един хал - нищо сигурно и живот на чертата.

star14 09-11-2012 18:48

Винаги ще има конфликти между хората ,богати - бедни ,слаби - силни ,умни - глупави ,черни бели .... но важно е да ни обединява нацията , а за сърбите като гледам филмите на Горан Брегович и режисьора Емир Кустурица виждам някакви хахута ,цигани ,мизерия със селски привкус . Дано не са такива сърбите .

Чушкопека 09-11-2012 19:06

Цитирай:

Първоначално написано от star14 (Мнение198715)
Винаги ще има конфликти между хората ,богати - бедни ,слаби - силни ,умни - глупави ,черни бели .... но важно е да ни обединява нацията , а за сърбите като гледам филмите на Горан Брегович и режисьора Емир Кустурица виждам някакви хахута ,цигани ,мизерия със селски привкус . Дано не са такива сърбите .

Нашата страна 1331 години не се раздели. Сърбите всяка година - по-малък модел. Е за кво си говорим?

астеф1 09-11-2012 19:33

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение198717)
Нашата страна 1331 години не се раздели. Сърбите всяка година - по-малък модел. Е за кво си говорим?

Демек ние сме били винаги в настоящите си географски граници?!!

Чушкопека 09-11-2012 19:38

Цитирай:

Първоначално написано от астеф1 (Мнение198730)
Демек ние сме били винаги в настоящите си географски граници?!!

ИМА 2 ДЪРЖАВИ В ЕВРОПА КОИТО НАСЕЛЕНИЕТО ИМ Е ИЗВЪН ТЕРИТОРИАЛНИТЕ ГРАНИЦИ - УНГАРИЯ И БЪЛГАРИЯ!;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:33.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.