Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Уроци по Dreambox (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=189)
-   -   CCcam or Oscam (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30423)

Dm800 08-09-2013 19:07

CCcam or Oscam
 
Здравейте,
имам дрийм 800 и по невнимание изтрих cccam addon-a.
Изтрих го от менюто на дрийм-а иначе не съм трил нищо от директориите.
Как мога да го възстановя, за да гледам отново шернати програми?
Опитах с download addons from gemini server - показва разни плъгини, но cccam там няма. Като опитам download my server, дава error not found 404. Направих някакви ъпдайти на софуера и сега дори free програмите не ми излизат. Антената и сочи към 19.2 и 23.5. Пресканирам и след рестарт в менюто с каналите излизат хиляди канали, но светват само няколко от тях. Всичко останало е черен екран. Има ли откъде да сваля пълно ръководство за настройка на дреамбокс 800 заедно с cccam или oscam. Доколкото схващам, имам enigma 2 image на дрийма и досега съм ползвал оскам, макар че в менюто ми го изписваше като cccam 2.1/oscam 1.0.9. или нещо подобно. Благодаря предварително за помощта!

Wanderer 08-09-2013 19:09

Аз като омажа нещата, използвам бекъп.

4oker 08-09-2013 19:30

инсталирай tspanel с него има всичко,

"Доктора" 08-09-2013 19:39

Как се инсталира ТС Панел

4oker 08-09-2013 19:57

Урок №7 в същия раздел.

Кермит 08-09-2013 21:00

Дано е останал конфига.

4oker 08-09-2013 21:57

И да не е останал в tspanela има всичко ;)

Dm800 09-09-2013 17:04

Здравейте и благодаря за отговорите,
Не успях да намеря ТС Панела в Урок Номер 7.
Намерих един пакет в ъплоад центъра, но не знам как да го инсталирам.
enigma2-plugin-extensions-tspanel_4.2_mipsel.ipk
Прочетох урок Номер 6 на Никес за backup и разбрах, че с телнет мога да копирам бекъп имиджа от дрийма на персоналния компютър.
Не ми е ясно обаче как се създава този имидж - дали от дистанционното на дрийма, или с някоя помощна програма?
И как се възстановява имидж при нужда - дали пак с телнет го копирам от персоналния компютър на дрийма и с коя функция се restore-ва? Благодаря за отговорите.
Забравих да спомена, че ползвам, Енигма 2 имидж, който е доста стар и не знам дали пакета с тс панела ще работи с този имидж?

Dm800 30-01-2018 02:47

OSCAM настройка
 
Здравейте,
имам нужда от бърза и кратка инструкция за инсталация на oscam на dreambox 800hd pvr с openatv 4.2. нужни са ми също и файловете, за да ги кача на дрийма.
Прочетох милиони ненужни постове тук и си загубих няколко денонощия, но не открих нищо смислено, кратко и ясно.

Не знам това с безсмислените отговори, задявки и майтапи тенденция ли е в този форум, нарочно ли е, що ли, но за мен има 2 обяснения - или тук са все баш майстори, които смятат, че всички останали са на тяхното ниво и няма нужда да обясняват, или са самовлюбени и обичат да ги молят мнооого. Та, след като си изказах болката, сега молбата ми е - помогнете ми да инсталирам oscam (или каквото е най-подходящо) за да мога да гледам български програми на моя стар Dreambox 800hd pvr. Досега бях с OpenATV 3.0 и гледах с oscam от някакви спектърнетски сървъри, които един "приятел" беше конфигурирал. Сега инсталирах версия 4.2 на openatv, без да направя бекъп на старата конфигурация, понеже, както можете да видите от съобщенията по-горе, никой във форума не си е направил труда да отговори на запитването ми от 2013 година. Гледам че 4oker-а е споменал tspanel - тоя панел така и не успях да го инсталирам, а във версия 4.2 няма такъв пакет, нито пък оскам пакет. Има един softcam, който инсталирах, но не изгрява в нито едно меню. Моля за кратки и ясни отговори и нека си ценим взаимно времето.

oldman 30-01-2018 08:15

Кратко и ясно: С оскам можеш да гледаш само , ако имаш линия ( а ти си я изтрил, ако е била работеща), или с локална V1 карта. Твоята карта е ирдето.

spaice 30-01-2018 08:26

Ето една кратка и ясна иснтрукция:

В имиджите на OpenATV няма поддръжка за софткам и емулатори.
За да се инсталира някакъв кам трябва първо да се инсталира фийд за камовете (softcam-feed).
И сега за да не изчетеш пак милиони безсмислени постове може да погледнеш тук:
softcam-feed-universal_2.0_all.zip

След като инсталираш фийда, отиваш в меню Plugins и от там в секцията Softcam и си инсталираш какъвто кам или емулатор искаш.

И преди да недоволстваш от хората във форума добре е да попиташ най-добрия си приятел Google, а не да пускаш 15 нови теми по проблеми, които са дискутирани многократно.

Dm800 30-01-2018 14:00

Благодаря ти за линка, разтоварих го, сложих го в /tmp, инсталирах го с pkginst, каза че всчиоо е окей, рестартирах, няма softcam в листа с плъгини?!?

jack82 30-01-2018 14:34

Цитирай:

Първоначално написано от spaice (Мнение472432)
Ето една кратка и ясна иснтрукция:

В имиджите на OpenATV няма поддръжка за софткам и емулатори.
За да се инсталира някакъв кам трябва първо да се инсталира фийд за камовете (softcam-feed).
И сега за да не изчетеш пак милиони безсмислени постове може да погледнеш тук:
softcam-feed-universal_2.0_all.zip

След като инсталираш фийда, отиваш в меню Plugins и от там в секцията Softcam и си инсталираш какъвто кам или емулатор искаш.

И преди да недоволстваш от хората във форума добре е да попиташ най-добрия си приятел Google, а не да пускаш 15 нови теми по проблеми, които са дискутирани многократно.

Този феед работи от опен атв 6 на горе

spaice 30-01-2018 15:02

Ами има и версия 1.0 в ъплоад-а.
Не знам кой файл за коя версия на АТВ е, колегата искаше кратка и ясна инструкция:).
softcam-feed-mipsel_1.0_all.ipk

oldman 30-01-2018 15:18

Обясненията ви са по принцип и обърквате колегата.
Не може да му давате конкретни напътствия, без да знаете версията на имиджа му. Той даже не знае откъде ще гледа була, което иска да стори. Може да се окаже, че оскам изобщо не му трябва. Понеже слуша всички и действа напосоки, даже си е изтрил и работещите линии.
Писах му, че трябва да действа стъпка по стъпка, като докладва за резултатите, ама не ме послуша.

пешето 30-01-2018 15:40

Цитирай:

Първоначално написано от Dm800 (Мнение472440)
няма softcam в листа с плъгини?!?

-плъгини > зелен бутон

njor 30-01-2018 15:54

Тоя мрънкач след като два дена си е "загубил" и нищо не е разбрал по добре да си плати на някой да му свърши работа вместо да губи времето на всички.

oldman 30-01-2018 16:04

Цитирай:

Първоначално написано от пешето (Мнение472447)
-плъгини > зелен бутон

Ще свали ли нещо, ако версията му е опенатв 5.0 или по ниска?

Dm800 30-01-2018 16:32

Благодаря за "мрънкача".
Съгласен съм да си платя на първия, който се наеме да инсталира и конфигурира приемника, ама так а че след това и аз да мога да го пипам,т.е. да ми показва какво прави и после да помага.
Щото разбирачи тук много, ама.....

Така, сега подред,та дано някой даде конкретен съвет:
OpenaTV 3.0 с oscam client с CCCAM протокол и 3 линии за доставка (C ли казват, F ли не мога да кажа, но гледах Булсата и някои филмови канали на скай), инсталирана от разбирач, бачкаше си супер. Разбирача ми спря линиите и понеже нямаше какво повече да се губи, реших да инсталирам по нов имидж. Сега не ме питайте защо го затрил и защо не съм направил бекъп. Обяснил съм го в друга тема. Това е положението на нещата.
проверих на сайта на openatv, пишат хората че след версия 4.2 спират поддръжката за dreambox 800hd pvr, щото му е малко паметта.
За 4.2 се оказа, че паметта на дрийма също е недостатъчна, затова инсталирах пакетите eparter i flashexpander и прехвърлих флаша на USB.
Работи си дрийма в момента от флашката, от 1ГБ мает има около 830МБ свободни, имам 2 страници с плъгини инсталирани. единствения проблем е софткам плъгина, от който пакет намерих най-различни версии на различни места, инсталират се, но не се появяват в листата с плъгини.
Те това е ситуацията в момента.
Нямам претенции дали ще е openatv, openpli или кавото и да е друго, въпроса е да е разумно и да работи.
Ако някой знае и го е правил, ще се радвам ако сподели, как да реша проблема? дрийма е оригинален немски, проверих го с един плъгин и после на страницата dreambox-multimedia-tv.de.
Мног ви моля не разводнявайте темата с разни излишни изказвания и съвети къде да гледам или коя тема да прочета. Загубих маса време в четене на глупости, нека да спестим ня следващите читатели тази загуба на време и нерви.

Версията на openatv: "openatv-4.2-dm800-20160213.nfi"
Линк към скрийншота с информацията от актуалната инсталация на дрийма: https://1drv.ms/f/s!Ao43kdbGzOazwmgXWZAGFx_SnFZA
Името на картинката: Dm800_Device_info.JPG

oldman 30-01-2018 17:14

За тази версия няма да можеш да изтеглиш плъгини онлайн. Трябва ти файл за инсталация ipk, с готов кам. Ако имаш отнякъде С - линия, ти трябва оскам, ако имаш идея да гледаш от "гаргата", за което не си ми отговорил досега, ти трябва викард.

moreg 30-01-2018 18:04

Оригинален ли е този дрийм?
ако е клонинг напиши с кой сим е?
ако си със сим 2.1 ето ти линк с Open pli 4 с този имидж работи моя дрийм 800 и всичките плъгини софтками си ги има в менюто от плъгини - зелен бутон
https://mega.nz/#!xdchWZ6B!8zm3NFjHE...W-ENrngVf20Chk

Анто75 30-01-2018 20:02

Човека е написал...

Цитирай:

Първоначално написано от Dm800 (Мнение472456)
... дрийма е оригинален немски, проверих го с един плъгин и после на страницата dreambox-multimedia-tv.de.


moreg 30-01-2018 20:06

Щом е оригинал ето му официалната страница тегли си това и приключва преписката!
https://openpli.org/download/dreambox/DM800
Нямам оригинал и не мога да кажа това пли 2.1 дали поддържа в плъгините всичките софтками, но дори и да не ги поддържа има TS panel от където може да си тегли всичко необходимо.

4oker 30-01-2018 21:10

Може и това OpenPli 6.0 для ресиверов DM 800HD ;;650

Dm800 30-01-2018 21:38

Цитирай:

Първоначално написано от 4oker (Мнение472490)
Може и това OpenPli 6.0 для ресиверов DM 800HD ;;650

Благодаря на moreg за линка. Ще сваля openpli 2.1 имиджа, ще го инсталирам и ще докладвам.

4oker, в твоя пост няма линк - къде да търся този руски опенпли 6.0 для ресиверов Dm800HD? Малко ме съмнява този 6.0, понеже на страницата, която moreg изпрати пише че спират по-нататъшна поддръжка на openpli за DM800HD PVR:
"
Downloads for the Dream Multimedia DM800
Please see this article about the termination of official OpenPLi support for Dreambox STB’s.

Please note that these images are made for genuine Dream Multimedia hardware. They will NOT work on cloned or fake hardware, and when you do install it on a non-genuine box, you are likely to brick it.

Don’t say we didn’t warn you!

OpenPLi 2.1 » Stable release
openpli-2.1-beta-dm800-20140510.zip2016/06/24 14:34 - 43.24MB
← back"

Дим0 31-01-2018 01:47

Няма ли да стане с последната версия на Newnigma2 и тогава да качи оскама и емулаторите които иска?
Все пак дано му се получи с Плито.

Neo64 31-01-2018 10:09

Ако е оригинален, както казваш , качвай Newnigma , там има всичко в последните версии и забравяй за стари или "нови" пачнати версии на Опен Пли

dzumba 31-01-2018 11:12

Имаше преди!Вече няма нищо!

Neo64 31-01-2018 14:37

Ами като няма , то с тоя модел всичко си е авантюра.
То са сменяне на кондензатори, сим карти ако е ментак, вентилатори отгоре , че и отдолу , въобще приказка.

Dm800 31-01-2018 14:54

Цитирай:

Първоначално написано от Neo64 (Мнение472506)
Ако е оригинален, както казваш , качвай Newnigma , там има всичко в последните версии и забравяй за стари или "нови" пачнати версии на Опен Пли

Някой да ме светне моля каква е разликата между оригиналния drиймбокс флаш, openatv, openpli i newnigma?
Правилно ли си мисля, че става въпрос все за операционна система и ако да, не е ли както при уиндоус най-добре от производителя флаша да се ползва?

Това с кондензаторите и вентилаторите няма да го коментирам, щото си мисля че колегата говори за клонинг? Ако ли пък става дума за оригинал, от каъв зор досега перфектно работещ дрийм, ще му сменям кнодензатори и ще му напасвам вентилатори? Затопля се дрийма като работи по дълго, ама чак пък вентилатори да му слагам...

вассил46 31-01-2018 15:13

Това за ОС е точно имиджите не стават един за друг иначе като приемнеци не виждам разлика

вассил46 31-01-2018 15:26

Цитирай:

Първоначално написано от Neo64 (Мнение472520)
Ами като няма , то с тоя модел всичко си е авантюра.
То са сменяне на кондензатори, сим карти ако е ментак, вентилатори отгоре , че и отдолу , въобще приказка.

Аз не виждам никакви проблеми с оригинален и клон вече 9г

Dm800 31-01-2018 15:37

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение472523)
Това за ОС е точно имиджите не стават един за друг иначе като приемнеци не виждам разлика

не те разбрах съвсем точно кои имиджи не стават един за друг?
Аз говоря за оригинален дриймбокс 800hd pvr и последните възможни имиджи за него:
Дрийм: release-dm800-3.2.4.nfi
Опенпли: OpenPLi-2.1-beta-dm800-20140510.nfi
опенатв:
1. openatv-5.0-dm800-20150414.nfi, който още не съм опитал дали става или:
2. openatv-4.2-dm800-20160213.nfi, който в момента е инсталиран при мен, но е на флашка и забелязвам някои бъгове, като например липса на favorites, липсващ softcam plugin в менюто, въпреки че е инсталиран успешно плъгина и други подобни бъгове.

Още по конкретно ще задам въпроса - ако инсталирам оригиналния имидж:release-dm800-3.2.4.nfi, ще мога ли да ползвам softcam plugin и други подобни екстри, които ги има в openaTv например?

вассил46 31-01-2018 16:25

Имиджи от клон не се приемат от оригинал. направи първо бокса да деиства

Dm800 31-01-2018 17:16

Имиджите, които съм цитирал са за оригиналния дрийм (надявам се).
Като казваш: не се приемат, означава ли че още при инсталацията ще разпознае дрийма, че този имидж не е за него и няма да го инсталира, или след инсталацията ще е бъгав, или ... как изобщо ще стане ясно, че: "не се приемaт..."
Направих го да действа дрийма, но е с опенатв 4.2, с вече споменатите бъгове. Сега чакам единодушно мнение от екпертите кой имидж да сложа - дрийм, опенатв, опенпли. Няма мнозинство за момента в пленарната зала :)

jack82 31-01-2018 17:42

Слагай опен пли и пробвай дано му работи още даунлоуд центъра.

moreg 31-01-2018 17:50

Проблема на дрийма е че е стар и няма софтуерна подръжка за него защото му е малка флаш паметта а новите имиджи искат повече памет. Но с малко врътки и това се поправя. Това му е майсторлъка да го излъжеш и да работи и да му се кефиш. Всеки може с ново Vu или нов Xtrend номера е да излъжеш стария дрийм и ще гледаш същото като с новото Vu или тренда
Опитай с имиджа на pli 2.1, който съм ти дал по назад в темата щом дрийма ти е оригинал, той е по лек от Newnigmata и ще ти работи по-добре с него машинката. Опитай да сложиш и един ts panel в него има всичко необходимо за да ти работи дрийма.

http://dox.bg/files/dw?a=c1816f4138
Този ts panel работи при мен на моя клонинг.

Neo64 31-01-2018 17:59

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение472524)
Аз не виждам никакви проблеми с оригинален и клон вече 9г

Не виждаш , защото и двата са от една костилка дървета.
Питай ме мен, колко теснолинейки съм им пускал през 232 порта, колко кондензатори сменял , вентилатори и ред латори и транслатори.
Не вярвам 9 г да не си ръчкал нещо из сапа.
Това го закрепяш с нещо ,като имидж и докато работи , не го гаси , че може и да не тръгне , или да се наложи 4-5 пъти да му дърпаш щепсела.
Това си е археологическа находка, нещо от рода на парната машина, тръгва , ама не много бързо.:)

moreg 31-01-2018 18:09

Цитирай:

Първоначално написано от Neo64 (Мнение472535)
Това го закрепяш с нещо ,като имидж и докато работи , не го гаси , че може и да не тръгне , или да се наложи 4-5 пъти да му дърпаш щепсела.
Това си е археологическа находка, нещо от рода на парната машина, тръгва , ама не много бързо.:)

Така е, но който е дал навремето 600 лв. за него защото толкова струваше когато изелезе на пазара го цени. На който са му го подарили и не е положил труд за него, го има за буклук и казва, че нищо не става от него.

dzumba 31-01-2018 18:17

Цитирай:

Първоначално написано от jack82 (Мнение472533)
Слагай опен пли и пробвай дано му работи още даунлоуд центъра.

Ей,веднаж и ти да не си сигурен!
Няма доунлоад от 4 години!
Цитирай:

Първоначално написано от Dm800 (Мнение472521)
Правилно ли си мисля, че става въпрос все за операционна система и ако да, не е ли както при уиндоус най-добре от производителя флаша да се ползва?

Правилно си мислиш,но неправилно се надаш!Ако разчиташ на производителя,тия ще забравят,че са го произвели,докато инсталираш някой кам,самообучавайки се!

ОпенАТВ е най дървения и тежък имидж,а па за ДМ800 е като марш на скок на 40 градуса!

Как се процедира,вадиш opkg папката от който и да е имидж за някой от моделите ,за които опен-пли се съпортва и естествено си я слагаш в твоя бокс,като заместиш старата!Рестартираш дрима и вече имаш доунлоад на плъгини и емулатори,инсталираш си един оскам,който ти дава линк към синия панел в софткам и после трябва само да подмениш бинарния файл с такъв за пли 2,1, а именно mips-tuxbox!Тъй като няма откъде да извадиш тая папка opkg,чакаш помощ от колега с подобно дърво,а тук са много!
За newnigma също няма доунлоад,идва с инсталиран cccam,може да си сложиш оскам-бина и да го преименоваш на cccam и да си намериш мястото на конфизите!
И това не е всичко,ако успееш, ще те хване синдрома на мръсния найлон,мнозинството в пленарната зала са го изпитали,а мнозинството от тях продължават с мазохизма!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:58.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.