Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Съвет за tv box android (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44373)

Петкови 05-11-2018 13:54

Съвет за tv box android
 
Здравей те. Нуждая се от съвет. Мисля да използвам черният петък и да си купя tv box android . Гледам доста голям диапазон от модели и цени. Спрял съм се на няколко. Не желая да е за доста пари. Ясно е, че ако го взема от 120 ще е добър. Затова ще ви кажа за какво ми трябва:

Няма да го използвам за нищо друго освен:
1-во плащам си за iptv, но то е само за Андроид обаче. Става и на ПС-то ми, така искам да си инсталирам приложението и да си гледам. Резолюцията която предлагат e добра.
2-то да вкарам някоя друга плейлиста с програми различни от IPTV-то ми и чрез някой плеър да си гледам.



това е. За какви други неща.
Телевизора ми е кинескопен, а в бъдеще разбира се ще има и смарт, НО това няма значение. В първият случай ще се изкара картината и звука чрез av -тo, в другият случай чрез HDMI -я.


Така ще мога да си го нося където пожелая. И да си гледкам, примерно на вилата, на село и т.н.


Сега важно е и бокса да има WIfi. Защото, на тези места няма да има надеждна връзка с кабел и ще трябва да използвам мобилен Интернет.
Сега някой ще каже, че бързо ще свърши, не няма проблем: с максимална скорост съм с неограничен интернет, използвам колкото си искам на максимална скорост.

Та на тези съм се прял:
Спрял съм се най-много на това:

https://m.aliexpress.com/item/329057...9pnXQYSB_RqRR4

Параметри:

Item Description
IPTV Yes
Wireless Yes
Weight 0.4KG
Bluetooth No
Video Output HDMI 2.0
Max. Extended Capacity TF Card Up To 32GB
Internal Storage 16GB eMMC
Memory 2G DDR3
Brand Name Transpeed
Model Number HK1 Mini
System Upgrade Yes
GPU Penta-core Mali-450MP
Ethernet 100M
Remote Control Included
OS Android
Power DC 5V,2A
GOOGLE Cast Yes
CPU RK3229 Quad-core cortex-A53


Компромисен вариант:
https://m.aliexpress.com/item/328580...cS7Yeo5VGK7ljc

параметри:
Brand Name MECOOL
Model Number M8S PRO L
OS Android
Video Output HDMI 2.0
Bluetooth Yes
Memory 3G DDR3
Internal Storage 16GB eMMC
Wireless Yes
Ethernet 100M
GPU ARM Mali-T820MP3
CPU ARM Cortex-A53

и третият вариант, ако е достатъчно за това което за ще го използвам, с по малко заплащане:

https://m.aliexpress.com/item/329205...QWst_aaGTU_-O0

параметри:


Remote Control Included
Wireless Yes
IPTV No
Ethernet 100M
Memory 2G DDR3
GPU Penta-core Mali-450
Internal Storage 16GB eMMC
System Upgrade Yes
Video Output HDMI 2.0
Weight 0.4kg
Bluetooth No
Max. Extended Capacity TF Card Up To 64GB
Brand Name FANGTUOSI
GOOGLE Cast No
OTA Update No
CPU Amlogic S905W Quad-core 64-bit
Model Number X96 mini
Power DC 5V,2A
OS Android

ТУК ОБАЧЕ ПИШАТ ХОРАТА, КОМЕНТАРИ ОТ СОРТА :ТОВА НЕ Е ЛИ ФЕЙК?







Искам да попитам в параметрите не са ми ясни някой неща:
Какво означават това:
1. IPTV - Yes или NO
Че устройството има слот за оптика или не или....
2. Wireless Yes и Bluetooth No,
Ако Bluetooth No , няма ли да мога да сложа безична мишка в бокса и да контролирам каналите като в PC-то?
И Wireless Yes , смисъл слота за кабелен интернет съществува. В първият случай, интернета мога да вкарам само чрез кабел в другият - чрез кабел и по WIFI, примерно да хване мрежата която пускам от телефона си.


Еми това е, благодаря ви предварително,
Петкови

yavor1 05-11-2018 15:06

Цитирай:

Първоначално написано от Петкови (Мнение495081)
Здравей те. Нуждая се от съвет. Мисля да използвам черният петък и да си купя tv box android . Гледам доста голям диапазон от модели и цени. Спрял съм се на няколко. Не желая да е за доста пари. Ясно е, че ако го взема от 120 ще е добър. Затова ще ви кажа за какво ми трябва:

Няма да го използвам за нищо друго освен:
1-во плащам си за iptv, но то е само за Андроид обаче. Става и на ПС-то ми, така искам да си инсталирам приложението и да си гледам. Резолюцията която предлагат e добра.
2-то да вкарам някоя друга плейлиста с програми различни от IPTV-то ми и чрез някой плеър да си гледам.
3.Ако Bluetooth No , няма ли да мога да сложа безична мишка в бокса и да контролирам каналите като в PC-то?

безЖична мишка на всеки бокс се слага, тя си има всичко ;;573
№1 е
Mecool M8S PRO L 4 К ТВ Android 7,1 Smart ТВ коробка 3 ГБ 16 ГБ Amlogic S912

№2 е
X96 Мини ТВ коробка Android 7,1 Smart tv Box 2 ГБ 16 ГБ Amlogic S905W четырехъядерный

и №3 от твоите предпочитания е
Transpeed Android 8,1 Smart ТВ коробка RK3229 2 г DDR3 16 г EMMC Встроенная память

Ненен 05-11-2018 15:55

Цитирай:

Първоначално написано от Петкови (Мнение495081)
1-во плащам си за iptv, но то е само за Андроид обаче. Става и на ПС-то ми, така искам да си инсталирам приложението и да си гледам. Резолюцията която предлагат e добра.
2-то да вкарам някоя друга плейлиста с програми различни от IPTV-то ми и чрез някой плеър да си гледам.


Операторът ти на IPTV какви боксове ти препоръчва? Повечето такива боксове са ок за OTT HLS, но с IPTV MPEGTS не се справят.


И 3-те са боклуци като цяло.

Владо5 05-11-2018 16:19

Интересно за тези Amlogic е че може да се флашват с atvXperience
Май S905X2 все още не се поддържа, за разлика от S905X и S912:
https://www.cnx-software.com/wp-cont...5Y2-S905X2.jpg
X96Max е с такъв процесор и има три конфигурации:
  • 2GB LPDDR4, 16GB flash, 2.4G WiFi, 100M Ethernet
  • 4GB LPDDR4, 32GB flash, dual band AC WiFi, Bluetooth 4.x, Gigabit Ethernet
  • 4GB LPDDR4, 64GB flash, dual band AC WiFi, Bluetooth 4.x, Gigabit Ethernet

Преди това Magicsee N5 ми направи впечатление.

Петкови 05-11-2018 18:24

Цитирай:

Първоначално написано от Ненен (Мнение495087)
Операторът ти на IPTV какви боксове ти препоръчва? Повечето такива боксове са ок за OTT HLS, но с IPTV MPEGTS не се справят.


И 3-те са боклуци като цяло.



Да с HLS. Такъв поток го засичам че е!


Нали четеш за какво ми е. Какво очакваш от 50 до 100 лева tv box.
Няма да питам, ако ще е от 200.
Моля, кой е по добър от трите и ще ми върши повече работа за това което го искам.
Не виждам като цяло някой да отговори конкретно на въпросите ми!


Радко, това ли предлагаш: S8 Pro Android 7.1 Smart TV BOX Amlogic S905W 1GB 8GB 2GB 16GB Media Player Voice Control Optional IPTV box PK X96 mini TX3 mini да се вземе?
https://www.aliexpress.com/item/S8-P...837739086.html
Изглежда добре и като цена!

aandreevbg 05-11-2018 20:09

И 3-те са боклуци като цяло.
 
Съгласен съм с това мнение. За 80 лв. можеш да си го вземеш от тук, с 2 ГБ РАМ, Амлоджик 4 ядра (не си взимай рокчип - RK), без да рискуваш да ти го спрат на митница, да плащаш ДДС, такси, извлечения, разправии.
Иначе ако искаш добър бокс - X92, 8 ядра, 3 ГБ РАМ и Андроид 7.1 (да не е 6.0) - това е истината.

Петкови 05-11-2018 23:22

Цитирай:

Първоначално написано от aandreevbg (Мнение495106)
Съгласен съм с това мнение. За 80 лв. можеш да си го вземеш от тук, с 2 ГБ РАМ, Амлоджик 4 ядра (не си взимай рокчип - RK), без да рискуваш да ти го спрат на митница, да плащаш ДДС, такси, извлечения, разправии.
Иначе ако искаш добър бокс - X92, 8 ядра, 3 ГБ РАМ и Андроид 7.1 (да не е 6.0) - това е истината.

Добре, отговор който ми допада. Благодаря ти. Ще ми ги покажеш ли като визия, примерно от някой сайт който ги продава. И двата варианта, Така ще избегна рокчип - RK и може пък при потърсвяне да ги намеря с намеление за празниците.





Още мнения също са добре дошли!

Чък Норис 06-11-2018 04:29

S905W е по скопен от S905X, нищо, че на хартия е обратното.

кик 06-11-2018 09:30

По темата
 
Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение495120)
S905W е по скопен от S905X, нищо, че на хартия е обратното.

Вземай с повече памет рам 3/4 гб. ром 32/64гб.

aandreevbg 06-11-2018 10:50

Още мнения също са добре дошли!
 
Визуално може да видиш x92 като напишеш x92 tv box в aliexpress или отидеш на изображения в гуугъл. Бокса е с външна антена, син преден диспей, синьо светещо лого отгоре Х92, 4 USB порта, правоъгълна (не квадратна) кутия, скосена отстрани.
За мен оптималния вариант е с 3РАМ - и 2 става но ми малее, но 4 вече е излишно разточителство, както и вътрешното пространство от 32 ГБ - 16 ГБ са си напълно достатъчни и повече нищо няма да ти донесат като възможности или работоспособност - само ще вдигнат цената.
В БГ този модел почти не се предлага, поради височката доставна цена.
Можеш да си го купиш с 3ГБ РАМ, когато го има, за около 150 лв. - поне такава цена съм срещал.

yavor1 06-11-2018 10:51

Ако ще вземаш ТВ-Бокс, най-доброто е с Amlogic S912.
Ако искаш да си вземеш нещо, тогава Amlogic S905, от който се предлага само S905W, а ТВ-Бокс с RK3229 е най-компромисния вариант, не случайно се предлага на символични цени.

S905W е по скопен от S905X - намалена му е честотата от 1500 на 1200 Mhz и въпреки това грее като за световно, ако не се доработи охлаждането му! По принцип е защитен от дефектиране, но се получава тротлинг и се срива производителността.
Най-много моднати имиджи се предлагат за S905W, но задължително с качествено охлаждане на процесора и RAM-а.
ТВ-Бокс с RK3229 не се прегрява, но това му е единствения плюс.
Кастриран е по рождение, независимо с колко памет го предлагат.

Многото памет е чудесно, но не е водещо! Ако се следи ресорс монитора, се вижда че и 1Гб стига.

***************

Споменавал съм че това са мои наблюдения, на мои ТВ-Боксове, с които съм си правил експерименти много. Само за игри не съм ги ползвал. Съжалявам за бокса с Amlogic S905Х- 1Гб/8Гб, който брикнах непоправимо от различни експерименти и дадох за части. Бокса с RK3229 - 1Гб/8Гб стои като студен резерв, вадя го от време на време, актуализирам му приложенията, пускам го да гледам ден-два и пак го прибирам.
ТВ-Бокса с Amlogic S912 3Гб/32Гб ползам рядко, основно за 4к и ако има липса на сателитен сигнал. Като цяло е създаден за ползване,само той е истински 4к Бокс, но няма никакъв екшън и изненади при него, работи с минимално натоварване и нормална температура, както 4к сателитния ми приемник!

Всички Боксове ги дават, че са 4к, амааа... нали сте виждали надпис Жени, влизаш, кенеф :)

Бокса с Amlogic S905W- 1Гб/8Гб съм го преработил с комбинирано охлаждане, работи в диапазона 40-50 градуса и се ползва най-много, защото има най-много моднати имиджи, с моднати приложения за гледане с готови листи. Чрез Титанум бекъп се прехвърлят на другите два Бокса. Този бокс ще работи, независимо че не е върха, защото радиаторите и вентилатора са подарък от Сашо Док да е светла паметта му!!!

jack82 06-11-2018 11:15

Да използвам темата препоръчайте ми андроид бокс който да може да пуска 5.1 и 7.1 през HDMI. Да подържа Dolby Pro Logic II, Dolby-Digital EX, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio и подобни. Моля само хора които са тествали със ресивър и коди.

Ненен 06-11-2018 11:56

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение495131)
Ако ще вземаш ТВ-Бокс, най-доброто е с Amlogic S912.

При Андроид важи правилото на Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече".


Amlogic S912 е минимума за да останеш доволен. По-добре се справят чиповете на HiSilicon (Huawei) и високия клас на Realtek RTD1195 и нагоре.


Цитирай:

jack82
- Това работи http://zappiti.com/zappiti-player-hd.html

plamen.pk 06-11-2018 12:12

На S912 най-дория вариант е 2/16 с имидж на Minix U9 H (андроид 6)или Ugoos AM3(2.0.6 или 2.1.6 на андроид 7).

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk

The Joker 06-11-2018 14:12

Цитирай:

Първоначално написано от jack82 (Мнение495133)
Да използвам темата препоръчайте ми андроид бокс който да може да пуска 5.1 и 7.1 през HDMI. Да подържа Dolby Pro Logic II, Dolby-Digital EX, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio и подобни. Моля само хора които са тествали със ресивър и коди.

Aз съм си поръчал това...
https://www.amazon.de/Fire-TV-Stick-...ywords=fire+tv - 59,99 €
1г. гаранция

- Video: Dolby Vision, HDR 10, HDR10+, HLG, H.265, H.264, VP9.

- Audio: AAC-LC, AC3, eAC3 (Dolby Digital Plus), FLAC, MP3, PCM/Wave, Vorbis, Dolby Atmos (EC3_JOC).

- Foto: JPEG, PNG, GIF, BMP.

Имам предшевствениците му и съм много доволен! Onkyo + Kodi 17.6 & 18

jack82 06-11-2018 14:22

Цитирай:

Първоначално написано от zdravkos (Мнение495151)
Aз съм си поръчал това...
https://www.amazon.de/Fire-TV-Stick-...ywords=fire+tv - 59,99 €
1г. гаранция

- Video: Dolby Vision, HDR 10, HDR10+, HLG, H.265, H.264, VP9.

- Audio: AAC-LC, AC3, eAC3 (Dolby Digital Plus), FLAC, MP3, PCM/Wave, Vorbis, Dolby Atmos (EC3_JOC).

- Foto: JPEG, PNG, GIF, BMP.

Имам предшевствениците му и съм много доволен! Onkyo + Kodi 17.6 & 18

То звук ще извадят всички устройства идеята да е долби. Във момента имам една бичкия със опенелект и вади само AC3. Не може да извади DTS пускам същия клип от креатива и плеяра веднага светва дисплея дтс през оптика.

The Joker 06-11-2018 14:58

Цитирай:

Първоначално написано от jack82 (Мнение495152)
То звук ще извадят всички устройства идеята да е долби.

За долби говорим:
- AC3 (Dolby Digital)
- eAC3 (Dolby Digital Plus)
- Dolby Atmos

За ДТС ти трябва "shitty" версия на коди!

njor 06-11-2018 17:15

Това си взех аз и съм доволен. ;)

Петкови 06-11-2018 18:40

Така благодаря ви за информацията.

Значи ако желая нещо качествено трябва да се бръкна с 228 лв.
https://www.emag.bg/multimedija-pley.../pd/DW35W7BBM/


Но, може би за това което ще го използвам аз само и компромисният вариант е удачен:
1. https://www.emag.bg/multimedija-pley...SAAEgKLV_D_BwE

или

2.
https://www.ebay.co.uk/itm/2018-H96-...53.m2749.l2649

и двете са около 100 лева , не са много, не са и малко. Ще си помисля за тях.

Само yavor1, първият вариант с добро охлаждане ли е и като цяло, кой би избрал от двата варианта?

Nicks1 06-11-2018 18:54

Ето ти по-евтино предложение:
http://www.amazon.co.uk/Android-Amlo...android+tv+box

С Габко доставката ти е 2.20 лв.

aandreevbg 06-11-2018 19:04

Така благодаря ви за информацията.
 
И трите бокса не си заслужават парите. И трите са минали през мен.
Нали писах - x92 за около 150 - 175 лв. в БГ или от около 60 Е от Китай, за мен е най-оптималното.

yavor1 06-11-2018 19:20

2Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от Петкови (Мнение495181)
Така благодаря ви за информацията.

Значи ако желая нещо качествено трябва да се бръкна с 228 лв.
https://www.emag.bg/multimedija-pley.../pd/DW35W7BBM/


Но, може би за това което ще го използвам аз само и компромисният вариант е удачен:
1. https://www.emag.bg/multimedija-pley...SAAEgKLV_D_BwE

или

2.
https://www.ebay.co.uk/itm/2018-H96-...53.m2749.l2649

и двете са около 100 лева , не са много, не са и малко. Ще си помисля за тях.

Само yavor1, първият вариант с добро охлаждане ли е и като цяло, кой би избрал от двата варианта?

За №1 нямам лични впечатления, виж тук https://4pda.ru/forum/index.php?show...#entry62812036
Имам на същия процесор Vontar_X96, много грее без допълнително охлаждане, в момента с радиаторите и вентилатора е 40-47 градуса и при слиип си изключва вентилатора!
За захранване ползвам бялото юсб!




***********

имам №2 H96 Pro+ ( остана най-случайно при мен), малко несполучливо реших въпроса с охлаждането, не исках да пробивам допълнителни отвори, за това отлепих плексигласа с наименованието и монтирах предпазна решетка на отвора под него. Грешката ми бе че нарязах плексигласа, а трябваше само да го дистанцирам както е цял, сега погледнато от горе си личи където е рязано, но не ме притеснява много :) При тази конфигурация макса е около 65 градуса.
По принцип над 78-80 градуса се появяват проблеми с картината.

unispot 06-11-2018 19:37

Аз смятам,че цените са завишени на тези боксове.
Всички са с еднакъв софтуер и различна визия и имена.
Има маркови сред китайските като zidoo,himedia,rkm,но и при тях положението не е по различно.
Използването андроид бокс основно за iptv е малко неудобно.Най-напред заради дистанционното(трябва задължително да е блутууд защото оригиналните не стават...трябва да си на метър от устройството).
Аз имам zidoo x6 старичко е зареждам чат пат листи през perfect player.Работи ама...не си е предназначено за iptv.Мисля,че устройство като mag или tvip би свършило по добра работа.
Иначе да си джиткаш фейс,ютюб ...става.

yavor1 06-11-2018 20:07

Цитирай:

Първоначално написано от unispot (Мнение495193)
Аз смятам,че цените са завишени на тези боксове.
Всички са с еднакъв софтуер и различна визия и имена.
Има маркови сред китайските като zidoo,himedia,rkm,но и при тях положението не е по различно.
Използването андроид бокс основно за iptv е малко неудобно.Най-напред заради дистанционното(трябва задължително да е блутууд защото оригиналните не стават...трябва да си на метър от устройството).
Аз имам zidoo x6 старичко е зареждам чат пат листи през perfect player.Работи ама...не си е предназначено за iptv.Мисля,че устройство като mag или tvip би свършило по добра работа.
Иначе да си джиткаш фейс,ютюб ...става.

Бла,бла,бла :)
За цените си прав, скочиха доста за 5-6 месеца.


За Rockchip Бокс, съм споменал че е като най-краен вариант!

Софтуера е съобразно процесора и вида на паметта, така че не си прав!
Софтуер се портва, не е за всеки, но пък има ентусиасти които модват имиджи claw3000 модва за S905W , има и дуал буут с линукс на флашка или СД карта.

Относно дистанционното, всичко е много относително и зависи дори от имидж и чипсет, ако искаш ползваш мишка безжична или жична, каквато искаш, има и клавиатури с тъч пад, не съм пробвал и не усещам необходимост, има и ИР екстендери за повечето Боксове, ако се монтират зад ТВ-то!
Относно идеята ти за устройство тип mag, никакъв проблем не е да се ползва StbEmu дори и на доста старичък Rockchip Бокс SCISHION V88 си работи без проблем със сталкер портали! В момента имам на StbEmu 3 сталкер портала, дори има ланчер, който показва като икони на десктопа 3-те портала като 3 икони на StbEmu и не трябва да сменяш проофил, а си избираш който искаш!

jack82 06-11-2018 20:17

Цитирай:

Първоначално написано от zdravkos (Мнение495157)
За долби говорим:
- AC3 (Dolby Digital)
- eAC3 (Dolby Digital Plus)
- Dolby Atmos

За ДТС ти трябва "shitty" версия на коди!

Пробвал ли си либре елект там би трябвало всичко да си е активно. Провах коди офицялния и не става . За моята пръчка единствено опен либре елект работи и то само AC3. Изпрати ми линк от къде да си сваля това преработено коди. По принцип hdmi pass through на андроида работи, вадя звука от телевизора със оптика. Възможно ли е телевизора да не може от hdmi към оптика прекодира dts със AC3 няма проблем.

The Joker 06-11-2018 21:38

Цитирай:

Първоначално написано от jack82 (Мнение495200)
Пробвал ли си либре елект там би трябвало всичко да си е активно. Провах коди офицялния и не става . За моята пръчка единствено опен либре елект работи и то само AC3. Изпрати ми линк от къде да си сваля това преработено коди. По принцип hdmi pass through на андроида работи, вадя звука от телевизора със оптика. Възможно ли е телевизора да не може от hdmi към оптика прекодира dts със AC3 няма проблем.

Имам Ветек с официалния ЛибреЕлек 8.25. На него Коди 17.6 с passtrough има DolbyDigital и DTS, работи без проблеми с av ресивер. Вече има и неофициален LibreELEC 9 с коди 18.
OpenELEC отдавна не ползвам, последната версия беше още с коди 14...
За каква пръчка точно ти трябва коди? Ако ти трябва за FireTV имам модифицирана версия с dts passtrough.

За коди ти трябва Android 6, 7, 8 с API Level v23 нагоре за passtrough с DTS-HD, TrueHD и т.н.
Ако телевизора ти има вграден декодер за DTS не трябва да има проблем. Конфигурация ти така ли е:
Андроид - hdmi влиза в телевизора, и от там с toshlink в av reciever?

Петкови 07-11-2018 00:07

http://i.imgur.com/hGQA3Q4.jpg

Toва ли, aandreevbg. :s101

jack82 07-11-2018 05:39

Цитирай:

Първоначално написано от zdravkos (Мнение495210)
Имам Ветек с официалния ЛибреЕлек 8.25. На него Коди 17.6 с passtrough има DolbyDigital и DTS, работи без проблеми с av ресивер. Вече има и неофициален LibreELEC 9 с коди 18.
OpenELEC отдавна не ползвам, последната версия беше още с коди 14...
За каква пръчка точно ти трябва коди? Ако ти трябва за FireTV имам модифицирана версия с dts passtrough.

За коди ти трябва Android 6, 7, 8 с API Level v23 нагоре за passtrough с DTS-HD, TrueHD и т.н.
Ако телевизора ти има вграден декодер за DTS не трябва да има проблем. Конфигурация ти така ли е:
Андроид - hdmi влиза в телевизора, и от там с toshlink в av reciever?

Андроид - hdmi влиза в телевизора, и от там телевизора има вградена оптика в av reciever
Най вероятно телевизора няма dts. Вързах компютъра за проба но не можах да активирам изобщо 5.1 то през hdmi , windows 10 казва устройството е 2.0 канала :). Точно това исках да изтествам. Иначе със звуковата карта няма проблем има оптичен изход.
Androida 7 Orange pi pc ползвам го също и със опенелек 7 това е последната стабилна версия за него. passtrough на андроида работи със сигурност. Пробвах няколко прлеяра под андроид само AC-3 работи.
Общо взето не е проблем ще се гледа филми със AC-3 и това си е във замунда ги има ;;650.

Мартинския 07-11-2018 09:26

Цитирай:

Първоначално написано от jack82
Най вероятно телевизора няма dts.

Точно така, за да тръгне DTS на ресийвъра, ТВ-то трябва да поддържа освен DD и DTS (DTS HD) - на мойто JVC ги има и двата символа отзад и съответно саундбара светва едната лампичка за АС3 (DD) и другата лампичка, когато е DTS.

jack82 07-11-2018 09:33

Да телевизора ми няма DTS най вероятно ще си взема от тия китайските преходи.

yavor1 07-11-2018 11:57

Един съвет към многознайковците: Качете си тези приложения и много неща ще Ви станат ясни, особено дали трябва охлаждане на Боксовете!
http://www.dtv-bg.com/showpost.php?p...2&postcount=16

aandreevbg 07-11-2018 13:56

Toва ли, aandreevbg.
 
Да това е.
С Android 7.1 е за предпочитане пред 6.0, но и малко по-скъп.
Скоро може би ще ги има повече в София, защото търговеца на който му настройвам боксовете каза, че е поръчал такива.

aandreevbg 07-11-2018 14:09

X92
 
Един "обзор" за по-възрастните, които разбират руски:
https://youtu.be/pRHI14HKAM8

Владо5 07-11-2018 15:32

Chigz Tech Charts
 
Листа с tv box-ове: https://docs.google.com/spreadsheets...C6o/edit#gid=0

от http://chigztech.com/charts.html

yavor1 07-11-2018 15:43

Цитирай:

Първоначално написано от aandreevbg (Мнение495266)
Да това е.
С Android 7.1 е за предпочитане пред 6.0, но и малко по-скъп.
Скоро може би ще ги има повече в София, защото търговеца на който му настройвам боксовете каза, че е поръчал такива.

Андреев, за 5 минути се сменя имидж дали от 6.0 на 7.1 или обратно, а ако не си много в час, може и готови бекъпи да ползваш! Ако си мислиш че има разлика, освен в логото, всичко зависи от проца и от охлаждането! Ако ще даваш пример с изявленията на руски промоутъри, отчитай, че според някои руски "корифеи" за да работи качествено ТВ Бокс, трябва да се загрее над 80 градуса ;;573

Владо5 07-11-2018 15:44

Някакво мнение за Allwinner H6?
По-точно за EACHLINK H6, който в момента е на промоция за $45

yavor1 07-11-2018 16:01

Цитирай:

Първоначално написано от Владо5 (Мнение495280)
Някакво мнение за Allwinner H6?
По-точно за EACHLINK H6, който в момента е на промоция за $45

Виж с кои го сравняват и си прецени Allwinner H6 CPU, quad core, Cortex A53

https://www.cnx-software.com/2017/11...-allwinner-h6/

Владо5 07-11-2018 16:04

Това го гледах
Цитирай:

Allwinner H6 is the only SoC to include a GPU supporting OpenGL ES 3.1
Както и това: Amlogic S905 vs Amlogic S912 Benchmarks Comparison
Цитирай:

The Antutu 3D score is 2.21 times higher, but it’s because Mali-T820MP3 supports OpenGL ES 3.1, and Mali-450MP does not

Иначе и той е на 28nm:
Allwinner H-series @wikipedia

yavor1 07-11-2018 16:14

Цитирай:

Първоначално написано от Владо5 (Мнение495282)
Това го гледах
Както и това: Amlogic S905 vs Amlogic S912 Benchmarks Comparison

Гледал си за стари процесори, сега само кастрирани има, рекламирани като нова ревизия!
Amlogic S905W e на 1200 MHz!

Владо5 07-11-2018 16:35

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение495251)
Един съвет към многознайковците: Качете си тези приложения и много неща ще Ви станат ясни, особено дали трябва охлаждане на Боксовете!
http://www.dtv-bg.com/showpost.php?p...2&postcount=16

Пробвал ли си CoolTool?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.