Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Излезна книга за IPTV на български (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=889)

Аладин 25-10-2008 22:57

Излезна книга за IPTV на български
 
За тия, които се интересуват, издателство "Техника" пусна на български книга, в която е обяснена подробно IPTV технологията. Казва се "Технология на IP телевизионните услуги". Там може да се намери отговор на повечето от задаваните тук въпроси. ;;650

Джак 25-10-2008 23:03

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Рекламки, а? :)
Може па да се намери кой да я купи. Да не е нещо от сорта на книгите "Интересни уеб-сайтове" или "Как да браузваме из интернет"?
Малко съм скептичен към подобни издания към масовия потребител. Дано да бъркам и горната книга да не е такава.

Аладин 25-10-2008 23:12

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Не бъди толкова мнителен, Момчи. Вместо да стреляш напосоки, по-добре, първо виж как изглежда лицето на книгата, после виж кой световен вендор стои на задната й корица, а, ако не те мързи, погледни в която и да е книжарница съдържанието й, пък после продължавай да ляляш...

Джак 25-10-2008 23:24

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Дай линк да я видиме в някоя от он-лайн книжарниците. Не вярвам да изтърват да включат в каталозите си такова голямо заглавие. Ще се лапа като топъл хляб! ;;614
Какъв й е тиража, ако не е тайна? 500 броя? За по-малко никоя печатница няма да си намаже валците на машините с мастило. Дано поне си избиете разходите.

gogy66 26-10-2008 03:46

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=26375

Джак 26-10-2008 10:06

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
228 страници за 19 лв, браво браво... А в сайта на вашето издателство дори е 21 лв. - http://www.technica-bg.com/
Добре че не е 500-600 страници, колкото трябва да е една добре написана, съдържателна книга, обхващаща материята не само отгоре-отгоре, че тогава щяхте да дерете кожи. :)
Не искам да изглежда като заяждане, ама сайта ви изглежда така, сякаш е правен в зората на интернета. Да не би някой студент да го е направил срещу 1 книга? Например срещу "страхотното" издание, което виждам в каталога ви - "Internet за новаци. Ливайн, Дж. Цена 15,00 лв.". Автора Доктор Ливайн ли е? Той вече и книги ли прописа? ;;614

Аладин 26-10-2008 14:41

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Ето ти един куп линкове:
http://www.helikon.bg/?act=books&do=det ... 231205eb80

http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=26375

http://knigosviat.net/?bookstore=book&book=142203

http://book.liternet.bg/partnerbooks.php?ID=26375

http://www.slovo.bg/books/partnerbooks.php?ID=26375

netman 26-10-2008 18:17

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Съвсенм случайно видях книжката в Пингвините във Варна ... определено си струва, има добра техническа информация вътре, но 21 лева си е кожодерство за стотина странички ... ще гледам да я купя и заедно с предната на Делийски да ги дигитализирам и кача в нета, само доброволец със скенер или цифров апарат да намеря (pgi?) ;;650

Джак 26-10-2008 18:57

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Цитирай:

Първоначално написано от netman
...да ги дигитализирам и кача в нета, само доброволец със скенер или цифров апарат да намеря (pgi?) ;;650

Да, сигурен съм, че Аладин ще откликне със страшна сила! ;;614 :;504
Но само така трябва да се борим срещу подобни изкуствено-надути цени! Тия печалбари за стадо безмозъчни овце взеха потребителите! В България нищо няма мярка вече... Всеки ламти за милиони - с възможно най-малко инвестиции да изкара най-много. Пък глупавия потребител глупака му с глупак да плаща бе, ко ще го мислиме него. Само че в такъв случай книгите на алчния издател се дигитализират, пускат се в нета и той остава с пръст в устата (или в гъза - зависи от предпочитанията му). :;504

Ben 27-10-2008 10:53

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Pichove, nema losho da digitalizirate da ia vidim nai-posle taia kniga, vapreki che kvo sa 20 kinta v dneshno vreme, osobeno ako stava vapros za neshto kato spravochnik, kato enciklopedia ili rechnik. Te ne sa pasli treva ot izdatelstvoto.... shtoto i da ia printirash pak dadesh 2/3 ot cenata im. Po-dobre Momchi vij nekoi site s otstapka. ;;513

pgi 27-10-2008 11:13

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Браво, бре! Първи пост и веднага нарушение на правилата. Кирилицата, колега, кирилицата!

Джак 27-10-2008 11:54

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Цитирай:

Първоначално написано от Ben
shtoto i da ia printirash pak dadesh 2/3 ot cenata im

Ще се направя че горното е кирилица и ще ти отговоря - 500 листа A4 са 5 лв. От МЕТРО дори могат да се вземат и за малко повече от 4 лв. Таз книжка е 228 стр. Тоест - за хартия даваш около 2 лв - 2,50 лв. В работата може да си я принтираш безплатно на някой черно-бял лазерен принтер - тонера им издържа по над 10 000 - 15 000 страници, така че 228 стр. нищо не са. Пък ако нямаш достъп до служебен принтер, мисля че има принтерски услуги, които са достатъчно евтини за черно-бял принтер и пак ще ти излезе доста по-евтино от колкото да дадеш 20 кинта за 200 странички.

Аладин 27-10-2008 13:03

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Така де, 20 лева зя 200 страници, от които повече от 20 страници са цветни, ще ти излезе по 10 стотинки на страница в насипно състояние. А ако искаш материалът да го ползваш като бял човек, ще трябва и да го подвържеш, нали гака ?
Тия пресилано-истерични писъци за 20 лева, които тинейджърите хвърлят, без дори да се замислят, само за да видят мазния задник на Азис на някоя естрада и с които не могат да ти скалъпят дори един приличен букет цветя , не ти правят "добра услуга". Те показват, че или нивото ти е "чалгаджийско" или си някой изпаднал САМИЗДАТ-ел, който се опитва да продава за по 3-4 лева на пазара книжлета, печатани на вестникарска хартия и на които след някой друг месец печатът избеляват и хартията се разпада.
Това е пазар, Момчи, пазар ! Всяко нещо си има цена и за всеки влак си има пътници.
Успокой се ! Има и пътнически влакова... А, ако толкова си закъсал, може да те вземе някой и на автостоп ! :; 750

Джак 27-10-2008 16:59

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Цитирай:

Първоначално написано от Аладин
Успокой се ! Има и пътнически влакова...

Май неспокойния тук си ти! :)
На мен ми е много ясно, че и 200-те стр. да бахя цветни, книгата не би трябвало да струва повече от 12-14 лв. на пазара като крайна цена за потребителя с вкл. печалба за издателя!
С такива чернобели 200 стр. и 20 цветни (уау 20 цветни страници!) впечатлявай наборите си. Ако не си запознат не е нужно да разпечатвам нищо - дигитализираните книги могат удобно да се четат на лаптопа или в краен случай на настолния компютър. А що се отнася какъв съм - достатъчно съм врял и кипял в този бизнес за да знам кое колко струва.
Ще ви кажа вие какво правите - спекулирате с това че студентите по телекомуникация ще си купят вашата брошурка (трудно ми е да нареча книга едно издание от 200 странички), за да си напишат по-добре курсовите работи. Ама нещо сте се излъгали май. Ако никой от тук не я дигитализира, студентите сами ще си я дигитализират! :)
Пък те (студентите) отдавна знаят откъде да свалят PDF-и на световни издания и заглавия. Ако мислиш че техниците или ръководителите на технически отдели в кабелните и интернет компании са се засилили да купуват книга "Що е IPTV", все едно на краставичар краставици да продаваш. Те също знаят откъде да намират във вариант на електронни книги в интернет издания и информация по темата и отдавна са се запознали с този "феномен".

PS. Нима си мислиш, че съм се засилил да купя книгата, за да ме бърка цената? И 50 лв. да беше - това си е твой проблем. Въпроса, заради който пиша, е принципен. А кой е изпаднал "САМИЗДАТЕЛ" си личи от това, че не можеш да отделиш средства дори за приличен (камо ли представителен) сайт на издателството ти - http://www.technica-bg.com

Аладин 27-10-2008 18:19

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
"достатъчно съм врял и кипял в този бизнес"
Личи си, Момчи ! И аз същото казвам.
Цепиш стотинката на две. Бързо преценяваш всичко и незабавно предлагаш безплатни съвети.
Какво значат тука някакви си 218 средноформатни страници. Друго си е да излезе една тухла от 700 странизци с размери на стенен календар. Или пък да му седнеш и с 3-4 сърфирания из Интернет, че да ти станат, "като на телевизионните кабелни оператори" ясни абсолютно всички работи. Най-вече за IPTV и за IP Triple play ! Пък и за това кой вендор докъде е стигнал в тия елементарни работи !
Айде де, трева пасем ние ? Нал така ?
Ех, юнак, юнак ! Как да не ти се порадва човек ?

Джак 27-10-2008 18:42

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Радвай се бе... Дано някой се порадва и на твоята брошурка за IPTV с цена на "една тухла от 700 странизци с размери на стенен календар".
Ти май много подценяваш интернет, като гледам сайта ти.

Чушкопека 28-10-2008 01:22

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Момчиле, я иди гаджето да ти направи една свирка бе! Кво го зачекна човека. Тоя е тип dj_hit. Сега само остана да има и същите наклонности :; 750

Джак 28-10-2008 09:51

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Гаджето хубаво ще ми посвири, ама с това няма да заличи такива търговци, които смятат потребителите за стадо овце баламурници.
Ето книга от 400 страници (двойно повече) на доста по-ниска цена - от 14.25 до 12.75 лв.
http://books.bg/book.php?ISBN=9789546855800

Айде сега да не изреждам в e-mule и торентите колко книги за IPTV могат да се свалят безплатно, че на Аладин ще му се пръсне вълшебната лампа от яд.

Джак 30-10-2008 00:23

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Гос'ин Аладин, представям на Вашето внимание един от бестселърите за IPTV, наличен за свободно теглене по торенти и p2p-мрежи.
Да видиш, че студентите и специалистите които ги засяга това патки не пасат и има откъде да си изтеглят солидни книги за IPTV (тази е над 500 стр. и е една от най-популярните), без да пълнят гушките на алчни търгаши, поставящи нереални цени върху книги с обем на стихосбирка.

http://img376.imageshack.us/img376/6318/iptvws2.jpg

Download - ЦЪКНИ ТУК (през следващите 5 дена )



Eто и друго издание, специализирано върху защитата на IPTV-съдържанието:

http://img376.imageshack.us/img376/2162/iptv2pq4.jpg

Download - ЦЪКНИ ТУК (през следващите 5 дена )

Със здраве да си ги четеш, и да се образоваш на тема IPTV, ако въобще те интересува това...

Джак 31-10-2008 17:58

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Аладине, къде избега бе? Искам да ми изпълниш 3 желания!
1. Да запишеш курсове по интернет (Как да намираме в интернет това, което ни трябва)!
2. Да запишеш курсове по мениджмънт
3. Да прочетеш старателно горните две книги и да откриеш разликите с твоята IPTV брошура за 20 лв. ;)

Аладин 31-10-2008 20:58

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Добре, Момчи, ако си човек с нормална психика, защо да не ти изпълня някое желание ?
Ама ти започна да ме безпокоиш. Имаш поведение на хистерик. Първо се захвана да преизчисляваш пазарната цена на тая книга. Сетне взе да плюеш по уебсайта на издателството й. Изглежда че това те саморазяри, , че без дори да си я видял, я обяви за "брошура". Не ти стигна и това , та взе да раздаваш съвети, как да я дигитализират и разпространяват "на черно". Ти, в крайна сметка, наясно ли си, кое в цялата тая работа толкова те възпалява ? Ето че сега и това ти се видя малко, та тръгна да предлагаш на нейно място чуждестранни дебели тухли, били те с по-далечно или с по-близка тематика. Открило, момчето, Америка ! Че имало издания и в електронен вид. Ха-ха-ха ! Ще подмокриш цялата ни тайфа от смях. Леле, горкият ! Ами, хайде, тогава, какво чакаш ? Бързо нагазвай в джунглите на IPTV SEQURITY ! Все пак, внимавай, защото там флората е и фауната е доста позаплетена и коварна. Не е за всеки, още по-малко за такиво холерични натури като тебе.
Ето затова смятам, че засега е опасно да изпълнявам каквито и да е твои желяния. Не си прогнозируем, бре, чедо !
Просто ще ти дам един приятелски съвет. Успокой нервата ! Намери си едно готино гадже, да тушира малко изблиците ти. Пък ако не можеш да намериш, туширай си напрежението собственоръчно ! Ако и това ти не помагне, вземи си една карта за баните в Наречен и не се връщай не се показвай от там на форума, докато не се даврандисаш ! :)

Джак 31-10-2008 21:28

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
С напълно нормална психика съм и мога отлично да преценя пазарната цена на едно книжно издание. Също така добре познавам психиката на такива типове като теб, които смятат потребителите за стадо овце. Не аз предложих книгата да се дигитализира, но идеята ми допадна и я подкрепих - плюс това е практика студентите да си разпечатват дигитализирани книги - ще е от полза на младите. ;;650

Виж, цената на брошурката ти ако беше реална - 12-14 лв., изобщо нямаше да има реакция от моя страна. :)
Мен книги за IPTV-изобщо не ме вълнуват, затова и не ме касае пряко цената на брошурката, но въпроса е принципен. Пък този, който се вълнува - ти показах, че има неизчерпаем източник на информация, за да не ти снесе като златна кокошка 20 кинта за 200 странички...

Сайта на издеталството , драги ми смехурко - нима ме упрекваш, че "плюя" (макар че точната дума е критикувам) такъв евтин сайт, разработен като че ли безплатно от някой студент, преди години в зората на интернета - http://www.technica-bg.com/ ? Ако не обърнеш внимание на това, си е единствено в твой минус, но ти и без това показа, че нямаш реална преценка. :)

За гаджето ми не се притеснявай - то си е на мястото и прави това за което е предназначено, но вземи се в ръце ти, защото сигурен съм с такъв задръстен рапон никоя няма да тръгне.

Защо обяви за Наречен трезвомислещия човек, казал ти истините в очите? Много си елементарен. Нареченски бани, гаджета, чекии... Какво общо има това с темата? На човек когато му свършат аргументите започва да обижда. Но не съм изненадан - точно такъв образ съм си изградил за теб, който ти затвържаваш успешно. ;;510

Tiesto 31-10-2008 21:49

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Обаче ясно се разбира, кой не разбира english - я да попитам сега аладинчо. Как се пише думата ? SECURITY или SEQURITY ! Аман от неграмотни писатели :;504

Ето какво казва sa.dir.bg:

Код:

SECURITY
1. сигурност, безопасност (against, from), спокойствие


gentu 31-10-2008 22:22

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Цитирай:

Първоначално написано от Момчи
С напълно нормална психика съм и мога отлично да преценя .............

-самото участие в тази тема ,опровергава това твърдение!!!


п.п. - а за горният "разбирач" - май пак ще се наложи да си трие собственоръчно всички постове - така ми се струва на мене!!! ;;614 ;;614 ;;614

Джак 31-10-2008 22:27

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Да, най-добре е да мълчиш като мушморок, нали така...
Все пак сме в България.
А на Тиесто разбирач или не, забележката му е правилна и няма как да отречеш това!

Аладин 31-10-2008 22:47

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Ами от това по-ясно, че наистина не си сам, здраве му кажи !
Под какъвто и пресвоним да ни се появяваш, дребнавата ти болна душица няма как да прикриеш. .
Рие ли момчето, рие... Сега под псевдоним Tiesto си се заловило да търсиш буквени правописни грешки.
За природата на един нормален мъж не е присъщо да играе толкова на дребно. Май, май ще се окаже, че полът или резбата ти са обратни ! :; 750

Джак 31-10-2008 23:03

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Аладине, в горното мнение говориш единствено за себе си - защото ти си този, който се е регистрирал с няколко ника - Аладин, gogy66 и Ben и това админите могат да го потвърдят! Ти не си сам и твоята душичка е болна!
А Тиесто всеки го знае - той не е тук от вчера като теб. Ако ти не беше толкова плиткоумен, щеше да видиш какво пише под аватара му преди да даваш мнение за него.
И така, след като разбрахме кой се регистрира с множество псевдоними, написаното от теб важи с пълна сила единствено за самия ТЕБ, лицемер такъв!

Аладин 01-11-2008 00:32

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Цитирай:

Първоначално написано от Момчи
Мен книги за IPTV-изобщо не ме вълнуват

Само това е достатъчно, за да се увери и най-непредубедения човек, че наистина си за Наречен.
Питам тогава, чий го дириш на форума в темата "IPTV", в която на всичко отгоре предлагаш разни книги в тая тематична област ?

Миро 01-11-2008 00:54

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Аладине, няма нужда от агитация. В ерата на информационните технологии всичко е възможно. Дори и твоето книжле да се появи в електронен вариант. ;;513

Джак 01-11-2008 00:57

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Като мушморок си цитирал само част от изречението. Нали не беше от тези дето играят на дребно?
Вече го споменах, но за теб специално пак - включих се в темата единствено за да коментирам надутата цена на книгата, тъй като работя точно в тази област. Имаме модерна печатна база, а такива издателчета като теб са ми пределно ясни. Знам кое колко струва и не можах да остана безучастен.
В замяна на истините, които ти казах за реалната цена на книга с такъв обем, чух приказки за гаджето ми, за чекии, за Наречен и т.н... Все думи на високоинтелигентен издател. ;)
Защо не коментираш трите си ника, вместо да раздаваш направления за Наречен? ;)

Чушкопека 01-11-2008 01:12

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Аз пък, не мога да разбера какво имате против Нареченските бани? Хубаво, евтино, чист въздух и ако си носиш и ракия е супер.

П.С. Момчиле не пали влака. Живеем в пазарна икономика. Който предлага неконкурентноспособен (бахти думата) продукт фалира. И точка.

Джак 01-11-2008 01:23

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Освен всичко което изброих, ме дразнят и такива рекламни "ботове" из форумите, събиращи трошички от тук от там (разбирай клиенти). Иначе ми дреме за бизнеса му.

Аладин 01-11-2008 03:10

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Цитирай:

Първоначално написано от Миро
Аладине, няма нужда от агитация. В ерата на информационните технологии всичко е възможно.

Значи, да съобщиш нещо, което си преценил, че може да е полезно, се приема за "агитация". Прав си, Миро ! Както казваш, в ерата на информационните технологии, и най-вече в нашата бананова кочина, всичко е възможно.
Що за племе сме се питам ? Всеки опит за летене на наш терен априори трябва да бъде омаловажен, окалян и смазан чрез насъскване и насаждане на взаимно противопоставяне, завист и злоба. Погледни го във форума - типичният ни "съплеменник" Момчи ! Световният океан от знания - до коленете му ! А душицата му като на конска муха !
Защото някой нещастен издател можел нещо да спечели в повече. Това ли е най-печелившия бизнес в България, който "смъква кожите" от гърба ни, бе, приятели, че така сме се втренчили един в друг ? В книги ли изтичат потоците на "големите" ни лични финансови постъпления ? Ами нека да няма български издания, бе, да няма български книги, да няма и български език, мамка му и говедарски език ! То и без това нещата вървят стремглаво натам ! Издателстката дейност отдавна е в агония. За смвтка на това в "преуспяващите" ни медии нахлуват все по-настъпателно улични жаргони, а на улицата тържествуват странни нечленоразделни бъртвежи . Скоро ще се наложи да общуваме с някакъв интернационаолен език, обогатен с циганско-турски псувни и с повече ръкомахане, а когато се налага - и с къчове. Нали вече масово се прекланяме на кръчмарски чалгаджийки, на окичени като коледни елхи и подплатени със силикон махленски кючекини и на разни мучащи неандерталци с къса подстрижка и с бронирани в ланци дебели вратове ? Така че няма смисъл повече да се офлянкваме.
Напред към повсеместно взаимно оплюване и замеряне с лайномети, докато се издавим до един в говежди лайна, слуз и храчки ! Може пък да е и за добро. Ще се отърве земята ни от говеда !

Аладин 01-11-2008 04:21

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Цитирай:

Първоначално написано от Момчи
Имаме модерна печатна база, а такива издателчета като теб са ми пределно ясни. Знам кое колко струва и не можах да остана безучастен.

А, ето че изплю камъчето най-накрая. Затова, значи, не можа да останеш безучастен. Та "запретна" ръкави, но за какво ? Напъна се да измисляш възможно най-долнопробни начини за прецакване на конкуренцията.
Оплю уебсайта на колегата си издател. "Разобличи" го по отношение на цената. Хвърли съмнението, че е непозната за разпространителите. Следкато видя, че нещата стоят точно обратното, без да си прегледал и прочел книгата, я нарече "книжленце", "брошурка". С възторг препоръча тя да бъде дигитализирана и разпространена "на черно". Извади във форума линкове към книги на чуждестранния издания с подобна тематика. Друг е въпросът, защо пропусна да кажеш, че в чуждестранните тухли с такъв размер има твърде голяма порции от "раздувки за идиоти" , а също и насоченост към проблеми по мениджмънт. Странно защо пропусна да кажеш също, че цената им за страни като България надхвърля 100 лева. Представяйки се за съмишленик на "бедните ограбвани студенти" започна да препоръчваш начини за разпространяването на чуждите книги зад гърба на техните оторизирани разпространители.
Само и само по някакъв начин да провалиш труда на българските си колеги ! Истински артист !
Той един от участниците във форума добре ти го е казал. Не ти с твоите калташки изпълнения, а пазарът ще определи какви да бъдат цената и търсенето на даден продукт. Ако твоята продукция не върви на пазара за подобна цена , търси причините в нейното качество, а не в конкуренцията си !
От тук нататък е безсмислено да ти отговарям. Защото и на децата вече стана стана ясно, че ти си едно малко, озлобено и недостойно за каквото и да е внимание човече !

Джак 01-11-2008 04:59

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Аладинчо, Аладинчо... Ти май не правиш разлика между издателство и печатница! Издателствата не са конкурент на печатниците, а са техни клиенти! Пред очите ми са минали и заминали (в нищото) много етусиазирани самиздатели като теб, негледащи реално на пазара.
Понеже говориш за "артисти" и "човечета" нека да ти покажа кой е малко човече - самия ти!

Регистрирал си се с няколко имена в нашия и в други форуми, за да разиграваш диалози с които манипулираш хората да си купят книгата ти, което е много мерзко, низко и недостойно! И хората го забелязват, а това е единствено в твой МИНУС!

При нас в тази тема се подвизаваш с имената Аладин, gogy66 и Ben
Във форума на NetWorks Bulgaria си Анри и chubaka - http://forum.networx-bg.com/viewtopic.php?f=36&p=213923
Във форума на Мегалан си Анри и netmania. - http://forums.megalan.bg/index.php?s=a3 ... ntry279944

Защо да съм недостойно човече? Защото мразя да ме правят на глупак - веднъж с изкуствено надути цени, и втори път - манипулирайки ме във форумите както манипулираш ти - с по няколко ника?

Джак 01-11-2008 05:02

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Хайде да си припомним самия ти какво каза за тези които се регистрират с няколко ника - все едно си охарактеризирал себе си:
Цитирай:

Първоначално написано от Аладин
Под какъвто и пресвоним да ни се появяваш, дребнавата ти болна душица няма как да прикриеш. .
Рие ли момчето, рие... Сега под псевдоним Tiesto си се заловило да търсиш буквени правописни грешки.
За природата на един нормален мъж не е присъщо да играе толкова на дребно. Май, май ще се окаже, че полът или резбата ти са обратни ! :; 750

Та май-май ще се окаже, че полът или резбата ти са обратни!

Заслужаваш сам да си четеш книгата, както и вероятно ще стане.

Tiesto 01-11-2008 10:00

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Цитирай:

Първоначално написано от Момчи
Освен всичко което изброих, ме дразнят и такива рекламни "ботове" из форумите, събиращи трошички от тук от там (разбирай клиенти). Иначе ми дреме за бизнеса му.

Преди 2-3 дена някой се беше регистрирал в моя форум и направил 5 поста в най-различни теми с линк към някакъв форум. Човекът не беше от ония ботове, понеже имам реална защита (специален въпрос при регистрация), тъй де човека естествено беше баннат и псевдонимът му изтрит ! Но този тук ми напомня на него !

Трябва да впишем в правилата специална точка за рекламите и затова до колко са позволени и до колко непозволени, след което подобни теми с рекламна тематика от хора които не са дистрибутори на Скай Дигитал да бъдат директно заключвани !

Иначе аладине прав си - Момчи, коко, Тиесто, админ, Nicky, Миро - всички сме 1 човек, още ли не си го разбрал и се чудя какво правиш във форум в който всеки е с по 10 регистрирани ника :;504

Джак 01-11-2008 10:59

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Цитирай:

Първоначално написано от Tiesto
Иначе аладине прав си - Момчи, коко, Тиесто, админ, Nicky, Миро - всички сме 1 човек

Да се регистрира с по 2-3 ника по разни форуми е приоритет на Аладин!

С първия псевдоним минава и съобщава за продукта, а с втория - се преструва на читател, купил книгата и залъгва хората да си я купят... Не се прави така!

Вместо автора да се представи открито, да каже кой е, откъде има този опит с новата IPTV технология, че книга да напише по въпроса, той като мушморок се регистрира с различни никове по форумите и подлъгва по недостоен начин потребителите да му купят книгата! Кой по дяволите е ст.н.с. д-р инж. Ангел Делийски? Някой преподавател в предпенсионна възраст, владеещ до съвършенство IPTV-технологията, или някой тарикат сглобил книга на български, чопнал по малко от всички тези издания (виж и 3-те страници с книги) - http://www.amazon.com/s/qid=1225529259/ ... PTV&page=1 ?

Като гледам как подмолно и анонимно действа из форумите, съм склонен да мисля, че е точно второто!

При нас в тази тема се подвизава с имената Аладин, gogy66 и Ben
Във форума на Мегалан е Анри и netmania. - http://forums.megalan.bg/index.php?s=a3 ... ntry279944
Във форума на NetWorks Bulgaria е Анри и chubaka - http://forum.networx-bg.com/viewtopic.php?f=36&p=213923

Прочетете горните линкове и се позабавлявате... :;504

Ben 01-11-2008 11:52

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Абе, Момчиле, тебе вече сън не те лови бе човек! Виждам, че от късна вечер до зори злобичка в теб гори! Ако с Аладин ти се вижда двоен, значи нещо си попрекалил с питието снощи, което и администраторите на форума могат да ти потвардят.
Но явно си сбъркал темата на форума.... Гледам говорисш за сигурност на IPTV, сега пък някакви разследвания - кой кои е в Интернет. Това е свободба територия бе пич! Нали се сещаш свободна територия за свободни хора, всеки може да споделя информация каквато си реши, няма нужда от псевдо следователи и псевдо прокурори. Не знам с книгоиздаване ли се занимаваш, но запиши вземи запиши школата в Симеоново, поне като имаш интереси в тая област да те понаучат малко на занаят..... :D ;;510
За твое спокойствие не съм нито Аладин , нито gugy66, нито netman, нито pgi, нито admin, нито koko, нито gentu или некой си друг.
Те като не плюят като тебе и някои леко ти намекват да се вразумиш, значи не ти изнася и сме един и същи човек така ли?
Май се поизчерпа бе пич, виж че се повтаряш, прочети си творенията и помисли малко.....
;;510 ;)

Джак 01-11-2008 11:58

Re: Излезна книга за IPTV на български
 
Жалък си, спри да се излагаш!
Няма нужда човек да е следовател, за да разбере че:

При нас в тази тема се подвизаваш с имената Аладин, gogy66 и Ben
Във форума на Мегалан си Анри и netmania. - http://forums.megalan.bg/index.php?s=a3 ... ntry279944
Във форума на NetWorks Bulgaria си Анри и chubaka - http://forum.networx-bg.com/viewtopic.php?f=36&p=213923

Приликите са ОЧЕВАДНИ!
Хайде ходи да си броиш читателите.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:40.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.