Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Търся сервиз за IBM ThinkPad r50p (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=25923)

koscom 23-11-2012 20:48

Търся сервиз за IBM ThinkPad r50p
 
Търся сериозен сервиз за ремонт на въпросния лаптоп.Юнаци от рода-чеки да отворим ,да проверим-не стават!Аман от лаици!
Благодаря!

om63 23-11-2012 21:01

Цитирай:

Първоначално написано от koscom (Мнение201895)
Търся сериозен сервиз за ремонт на въпросния лаптоп.Юнаци от рода-чеки да отворим ,да проверим-не стават!Аман от лаици!
Благодаря!

Хубаво би било да споделите проблема на машината. Нищо че е от конкуренцията :)

Veskop 23-11-2012 21:01

Цитирай:

Първоначално написано от koscom (Мнение201895)
Търся сериозен сервиз за ремонт на въпросния лаптоп.Юнаци от рода-чеки да отворим ,да проверим-не стават!Аман от лаици!
Благодаря!


пробвай тук! ;;573

gentu 23-11-2012 21:10

Гр. София, бул. Капитан Димитър Списаревски 3
БЦ ГЛОБАЛ ИНДУСТРИ, офис 401
тел: +359 2 9602360, факс: +359 2 9602369
e-mail: office@lan-service.bg

koscom 23-11-2012 21:10

Цитирай:

Първоначално написано от om63 (Мнение201901)
Хубаво би било да споделите проблема на машината. Нищо че е от конкуренцията :)

След страт избирам дали XP или Win7-зарежда си когато поиска...Почистен е вентилатора,паста на чипсета,"духнат" е чипа.
Та, проблема е ,че понякога тръгва и си зарежда нормално, друг път при старт умира. В момента пиша от него,но незнам докога ще работи и да забие.Няма "сини" екрани.При първоначален старт зарежда биоса, но не всеки път.Сервизираха го "специалисти"-всеки ми сваля шарени пилета.Яд ме е само заради невероятната IPS матрица с резолюция 1900Х1200-няма такава машина в момента на пазара или поне на приемлива цена!

tok82 23-11-2012 21:14

Цитирай:

Първоначално написано от koscom (Мнение201907)
След страт избирам дали XP или Win7-зарежда си когато поиска...Почистен е вентилатора,паста на чипсета,"духнат" е чипа.
Та, проблема е ,че понякога тръгва и си зарежда нормално, друг път при старт умира. В момента пиша от него,но незнам докога ще работи и да забие.Няма "сини" екрани.При първоначален старт зарежда биоса, но не всеки път.Сервизираха го "специалисти"-всеки ми сваля шарени пилета.Яд ме е само заради невероятната IPS матрица с резолюция 1900Х1200-няма такава машина в момента на пазара или поне на приемлива цена!

контролера на хардиска е дефентирал трудна работа да се намери същия

gentu 23-11-2012 21:29

Цитирай:

Първоначално написано от tok82 (Мнение201909)
контролера на хардиска е дефентирал трудна работа да се намери същия

-или по скоро самият диск!

om63 23-11-2012 21:31

Цитирай:

Първоначално написано от koscom (Мнение201907)
След страт избирам дали XP или Win7-зарежда си когато поиска...Почистен е вентилатора,паста на чипсета,"духнат" е чипа.
Та, проблема е ,че понякога тръгва и си зарежда нормално, друг път при старт умира. В момента пиша от него,но незнам докога ще работи и да забие.Няма "сини" екрани.При първоначален старт зарежда биоса, но не всеки път.Сервизираха го "специалисти"-всеки ми сваля шарени пилета.Яд ме е само заради невероятната IPS матрица с резолюция 1900Х1200-няма такава машина в момента на пазара или поне на приемлива цена!

Така е .. матрицата е добра. Напоследък битката е в ниските цени и оттам никой не се интересува какво гледа. Ама и самата машина навремето беше доста скъпа. Не знам изобщо заслужава ли си инвестиция в ремонт на 8-9 годишна машина. АКо се намери тънко ново дъно има смисъл. Всякави други номера не ми звучат разумно

koscom 23-11-2012 21:42

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение201914)
-или по скоро самият диск!

Като извадя диска от "чекмеджето" си работи дисплея,след някое време казва,че не го намира.Стои си на поста на биоса/логото на IBM/ и след 3-5 мин започва да "свири" и си търси харда..
Дали е от него,наборе?
п.с. В момента работи,ама изненадата ме чака всяка секунда-кофти;;601

om63 23-11-2012 21:46

Цитирай:

Първоначално написано от koscom (Мнение201920)
Като извадя диска от "чекмеджето" си работи дисплея,след някое време казва,че не го намира.Стои си на поста на биоса/логото на IBM/ и след 3-5 мин започва да "свири" и си търси харда..
Дали е от него,наборе?
п.с. В момента работи,ама изненадата ме чака всяка секунда-кофти;;601

Свалете си едно Hiren;s CD. или пък направо Hitachi Drive Fitness test ( наследниците на IBM дискове ) и тествайте диск .. пък що не и рам.
Ако колегата е прав сте уцелии джакпота :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:43.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.