Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Качеството на БГ каналите (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30761)

Sisyphus 02-10-2013 10:47

Качеството на БГ каналите
 
Прави ми впечатление, че за българските канали няма значение формата на картината и най-често ми излизат мутанти - или ниски и дебели или като върлини. Това се отнася за Булсатком и Виваком. Други доставчици нямам възможност да проверя.
Най драстично ми се струва положението при Бтв. Там всичко е 16:9 макар, че в много случаи 4:3 просто е разпънато до 16:9 като съответно пропорциите са странни.
Отначало си мислех, че е от приемника, но след като на три различни приемника и на два телевизора със съответните тунери показваше едно и също разбрах, че повредата не е в моя телевизор.
Странното е, че това съм го виждал само при български канали. Ако нещо не бъркам и е така, мисля, че няма какво да говорим за битрейд, за резолюции за ХД и други подробности, след като елементарни неща не се правят както трябва.

Люкс 25-11-2014 17:40

И при мен свободите канали от 45°E и 39°E така излизат, за съжаление, кво да ги правиш - българска скапана работа.
И при французите на 19°E имаше такиви излагации.

themaster301 25-11-2014 17:54

Италианските и английските канали , било то свободни или кодирани , със стандартна резолюция , са с доста лошо качество. Мазало , особено италианските. Най- добре в това отношение са германските и скандинавските канали. Нашите , бих казал , че са добре в сравнение с тях.

жоркин29 25-11-2014 18:07

Цитирай:

Първоначално написано от themaster301 (Мнение346247)
Италианските и английските канали , било то свободни или кодирани , със стандартна резолюция , са с доста лошо качество. Мазало , особено италианските. Най- добре в това отношение са германските и скандинавските канали. Нашите , бих казал , че са добре в сравнение с тях.

И украинските са с добро качество на 4Е и 4W.

njor 25-11-2014 18:51

Цитирай:

Първоначално написано от themaster301 (Мнение346247)
Италианските и английските канали , било то свободни или кодирани , със стандартна резолюция , са с доста лошо качество. Мазало , особено италианските. Най- добре в това отношение са германските и скандинавските канали. Нашите , бих казал , че са добре в сравнение с тях.

Май почваме да оценяваме нащо си Българското.:;810

AGT 25-11-2014 23:00

Само дето там не им пука за sd каналите понеже по голямата част се припокриват с HD такива. ;)

valbg 26-11-2014 00:05

Абе незнам за какво говорите ама ВВС изглежда доста прилично и в СД... Да не кажа по-добре от някой нашенски ХД-та... ;;650

an 26-11-2014 09:58

Цитирай:

Първоначално написано от Люкс (Мнение346246)
И при мен свободите канали от 45°E и 39°E така излизат, за съжаление, кво да ги правиш - българска скапана работа.

При мен няма такива работи. Проверете си телевизорите.

themaster301 26-11-2014 10:36

Цитирай:

Първоначално написано от AGT (Мнение346288)
Само дето там не им пука за sd каналите понеже по голямата част се припокриват с HD такива. ;)

E , за нас би трябвало все пак да има някакво значение.;)

Люкс 27-11-2014 11:35

Цитирай:

Първоначално написано от an (Мнение346301)
При мен няма такива работи. Проверете си телевизорите.

Кажи как да си ги проверим.
Моят е един LG с вграден DVB-S2.
Преди години връщах един плосък Филип, щото не можеше да изкара един кръг да не е елипсовиден. От магазина ми пращаха техник от 60км да идва при мен. И нищо не можа да оправи, понеже самият екран не беше 16:9 ами някаква друга пропорция (първоначално имислена да е за компютърни екрани).
Сега тоя е 1920х1080 и каквато и пропорция да му задам, все излизат нереални по някои от бг каналите. Даже на една от програмите от единия сателит излизат разтегнати а от другия в 4:3, без да променям нищо по настройките.
А па оня канал с народните танци, ми ги изкарва прекалено издължени дори при максимално хоризонтално разтегната картина.

И с външен приемник пращащ сигнала по HDMI пак не се оправят пропорциите на някои от свободните бг канали, и от двата спътника.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:54.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.