Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Въпрос за свързване на приемник (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45075)

Афганец 20-06-2019 09:28

Въпрос за свързване на приемник
 
1Прикачено(и)
Здравейте !
Изтече ми договора с Виваком (пакет TV2L+ и Fiber Net 100)...
Имах включени 4 ТВ, сега ще се откажа от 2 от тях защото вече нямам нужда. Искам да ви покажа как са ме свързали, да ми кажете нормално ли е това, или е някакъв жмел. Два пъти ми идваха техници за смяна на приемници, и двата пъти ми казваха : Еййй, кой некадърник те е свързал така.
Всяко мръдване на приемника създава проблем или с ТВ или с НЕТ-а.

Светлосивия кабел идва от рутера и незнайно защо се разделя по този начин на ТВ и И-нет сигнал. HDMI кабела излиза от приемника и отива в ТВ-то. Тъмносивия кабел отива в РС-то ми.

Според скромните ми познания, кабела от рутера трябва да влезе в суича, а от него да тръгне захранването на ТВ и НЕТ-а. Не ми е ясно защо е свързано по този начин...

BULLET 20-06-2019 09:42

Цитирай:

Първоначално написано от Афганец (Мнение512112)
Здравейте !
Изтече ми договора с Виваком (пакет TV2L+ и Fiber Net 100)...
Имах включени 4 ТВ, сега ще се откажа от 2 от тях защото вече нямам нужда. Искам да ви покажа как са ме свързали, да ми кажете нормално ли е това, или е някакъв жмел. Два пъти ми идваха техници за смяна на приемници, и двата пъти ми казваха : Еййй, кой некадърник те е свързал така.
Всяко мръдване на приемника създава проблем или с ТВ или с НЕТ-а.

Светлосивия кабел идва от рутера и незнайно защо се разделя по този начин на ТВ и И-нет сигнал. HDMI кабела излиза от приемника и отива в ТВ-то. Тъмносивия кабел отива в РС-то ми.

Според скромните ми познания, кабела от рутера трябва да влезе в суича, а от него да тръгне захранването на ТВ и НЕТ-а. Не ми е ясно защо е свързано по този начин...

вързали са на 100 мбит по 4 жила разделили са кабела за да икономисат прекарване на втори кабел. ако не ти трябва гигабитова мрежа и не е дълго разстоянието не е проблем



Name Pin Cable Color Pin Name
TX+ 1 White/Orange 1 TX+
TX- 2 Orange 2 TX-
RX+ 3 White/Green 3 RX+
RX- 6 Green 6 RX-

братушка 20-06-2019 09:51

Точно така е - спестиха кабели и по един пуснаха 2 връзки.
Има само едно НО: при такъв подход 2 пъти по 100мб няма да работят. По-точно ще работят някак, но постоянно ще има проблеми.
Ако при такова разделяне се пускат 10 и 100мб или 2 пъти по 10мб - няма проблеми, но 2 по 100 винаги ще избозват нещо.
Карай ги да ти полагат втори кабел.

Момчил Минков 20-06-2019 09:56

Цитирай:

Първоначално написано от Афганец (Мнение512112)
Здравейте !
Изтече ми договора с Виваком (пакет TV2L+ и Fiber Net 100)...
Имах включени 4 ТВ, сега ще се откажа от 2 от тях защото вече нямам нужда. Искам да ви покажа как са ме свързали, да ми кажете нормално ли е това, или е някакъв жмел. Два пъти ми идваха техници за смяна на приемници, и двата пъти ми казваха : Еййй, кой некадърник те е свързал така.
Всяко мръдване на приемника създава проблем или с ТВ или с НЕТ-а.

Светлосивия кабел идва от рутера и незнайно защо се разделя по този начин на ТВ и И-нет сигнал. HDMI кабела излиза от приемника и отива в ТВ-то. Тъмносивия кабел отива в РС-то ми.

Според скромните ми познания, кабела от рутера трябва да влезе в суича, а от него да тръгне захранването на ТВ и НЕТ-а. Не ми е ясно защо е свързано по този начин...

А тази кутийка каква е в която влиза и излиза интернет-а?


Цитирай:

Първоначално написано от братушка (Мнение512114)
Точно така е - спестиха кабели и по един пуснаха 2 връзки.
Има само едно НО: при такъв подход 2 пъти по 100мб няма да работят. По-точно ще работят някак, но постоянно ще има проблеми.
Ако при такова разделяне се пускат 10 и 100мб или 2 пъти по 10мб - няма проблеми, но 2 по 100 винаги ще избозват нещо.
Карай ги да ти полагат втори кабел.

Няма такива филми, 100-те си работят без проблем на 4 жила, че и фул дуплекс. Кабелите са правилно избрани и са усукани 2-ки. Проблем ще има единствено на гигабит! Такива цепени кабели работят с години при мен, като има проблем с прекарване на кабели между етажите. Друг е въпроса, че не е издържано, и не ги сертифицират. Може собственика да иска да има само един кабел. Сигнала ти прекъсва, щото не са добре кримпнати, ако бяха изкарали поне педя кабелите, и да им бяха надянали други парченца, щеше да издлежда по-добре. Техниците се шашкат, щото не са им познати мрежите, те само конектори превключват. Бил съм 350 км. път, да оправя на тъщата нет-а, щото локалните техници по същния начин не могат да се оправят кое къде отива, а имам инсталирани и камери със захранване по УТП-то. Единия от техниците дори се учуди, че домашната мрежа може да е 10-та (192.168.10.х, а ако беше 10.х.х.х - сигурно щеше да припадне) :s101

братушка 20-06-2019 10:27

:)
Първо пишеш - работят, после споменаваш условия - ако :)
Е да, има доста АКО: категория на кабела, просто неговото качество, качество на рж-та, дори качество на клещите с които са кримпвани ... :)
При 5000 (5 хиляди) хоста в стопанството, стотици километри кабели и 30г блъскане накрая правиш извода - само 10+100 максимум издържа на всички тези АКО :)

Да спрат да шмекеруват и да му полагат втори кабел :)

Афганец 20-06-2019 17:13

2Прикачено(и)
Тая сивата кутийка, в която влиза и излиза Инет-а, мисля че се казва суич... без да съм сигурен.


Не е ли по-добре да си прекратя договора, така или иначе е изтекъл, да им върна 4-те приемника със захранванията, суичовете и дистанционните (рутера си е мой), и на другия ден да поискам да им стана абонат ?

Тъкмо ще разкарам всички кабели, да пускат всичко наново...
Голям автогол си вкарах навремето с тия 4 телевизора, рутера е над входната врата и изглежда така :

yavor1 20-06-2019 20:15

Пишеш,че си свързан на Fiber Net 100, аз оптика не виждам да има при теб :)
Оптичният кабел е бял с диаметър 2-3мм, при теб няма такова кино;;573

Афганец 20-06-2019 21:54

1Прикачено(и)
Такова нещо пише на договора ми или на анекса към него...

yavor1 20-06-2019 22:05

Цитирай:

Първоначално написано от Афганец (Мнение512170)
Такова нещо пише на договора ми или на анекса към него...

Там не пише Fiber Net 100, а Fiber Net 30 !!!
Явно от рутер в мазата са ти пуснали ftp :)

Златанов 20-06-2019 22:17

Каквото и да са му пуснали, разцепването на кабела не е никакъв проблем. Щом е до 100 мегабита, всичко ще си работи. Можело е да се постараят малко повече с кримпването, ама все тая. Ако при разбутване нещо прекъсва, то по-скоро трябва да се кримпнат отново или да се направи с разцепени пач кабели. Така вкъщи работят всички ТВ-та и два телевизора. Тоест до всеки ТВ отива по 2 FTP, но на практика имам два бокса на едното място, както и един ТВ и няма как да ги разделя, освен ако не сложа суич. Та понеже не виждам смисъл от още едно активно устройство, ги рацепих. Отделно давам нет на двама комшии, които са тук от дъжд на вятъра, та едното от двете FTP, които отиват извън апартамента ми, също е разцепено и по едната четворка отива към единия, а по другата към другия. Това работи с години...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:24.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.