Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Избор на телевизор (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42720)

пфоених 12-08-2017 16:21

Избор на телевизор
 
Здравейте,препоръчайте телевизор до 700-800лв да бъде с WI-FI, уеб браузър и фул ейчди. Сега чух някаква реклама в Метро на LG 43LJ594V на 650лв. Също така разгледах и в емаг,какво предлагат и за сега се спрях на тези,но съм отворен и за други предложения.

1. LG 43LJ594V - 650лв
2. LG 43LH5100 - 580лв
3. Samsung 40J5200 - 665лв
4. Samsung 40KU6072 - 770лв

кик 12-08-2017 17:33

Отговор
 
Вземай от магазин.И каквото ти хареса.Тук ще прочетеш много мнения.Успех в пазаруването.;;650

Посветения 12-08-2017 20:19

За изискванията, които си посочил две неща са най-важни..

1. Максимално голям диагонал за твоя бюджет.

2. Максимално голям диагонал за твоя бюджет.

След като си набележиш телевизора/ите, провери(в нета) в кой "физически" магазин го има/ги и отиди да ти го/ги пуснат за да си избереш..

После си отиди вкъщи и потърси(в нета), къде е най-евтин..

Преди да го купиш(поръчвайки го), кажи(напиши) на продавача(негов служител), че искаш заводски запечатана(неотпечатвана) бройка!!

Ако се колебаеш между два(или повече) телевизора.., наличието на по-дълга(обикновенно 5 вместо 2 години) ПРОИЗВОДСТВЕНА(а не търговска, че е "леко" различно.. ;;573) гаранция трябва да определи избора ти..!

И последно.. Не се лъжи да си даваш парите за "допълнителна гаранция"..!!

Успех! ;;650

garanciq 12-08-2017 21:31

Колега ако си физически търговец и направиш разпечатка след което загубиш 2 часа от живота си да обясняваш и пробваш а после четеш че същия се радва във форума че го е намерил с два лева по евтино в ИНТЕРНЕТ как ще се ти се отрази?

Посветения 12-08-2017 21:56

Колега.. Едно от нещатата с които се занимавам е "физически търговец"..

Имам достатъчно "интернет" конкуренция.. И въпреки това стоя зад всяка една дума от предния си пост, съветвайки колегата пуснал темата.. ;)

Съветите са ми от личен опит на краен потребител..!

За някои стоки е правилно да ги купиш от физически търговец.. За други.., не съвсем.. ;)

Приятелю.. Нали не вярваш, че точно аз съм виновен за лошите неща случващи се на добрите хора на този свят..?! ;;513

vasilstf 12-08-2017 22:53

Цитирай:

Първоначално написано от Посветения (Мнение458675)

Преди да го купиш(поръчвайки го), кажи(напиши) на продавача(негов служител), че [B]искаш заводски запечатана(неотпечатвана) бройка!!

Прибираш се вкъщи, разпечатваш го, пускаш го и.... греда. Два-три изгорели пиксели. Нищо не е, но вади очите отблизо. А гаранцията не ги покрива. Ял съм го тоя. По-добре да поработи около месец като мостра, да знаеш, че е работил без да спира, знаеш колко грее ако работи цял ден (защото и това не е без значение). Пък гаранцията ти започва да тече от датата на закупуването, но поне е тестван както трябва.
Продавал съм подобни неща и ми се е случвало мостри да дефектират преди да се продадат. Едно е да се случи в магазин, друго е когато го купиш. А в днешно време не очаквай от нито един производител да направи какъвто и да е продукт, с цел да има по-дълъг живот от гаранционния срок. Такава е политиката на всички "големи" производители.

Цец0 12-08-2017 23:20

...а нали се сещаш, че като вземеш продукт онлайн може да го върнеш до 2 седмици без дори да им дължиш обяснение за какво и що?

Лично аз съм на 100% на мнението на Посветения...
Да взима онлайн и да не го мисли....
Ако е отпечатан или нещо не му допадне и хареса просто го връща и точка!
Докато това при взимане на ръка определено е доста по-трудно.

Златанов 12-08-2017 23:55

Абсолютно!
Винаги заводски запечатан и по-добре онлайн покупка. В магазина може да го видиш точно 3 минути, при това на определена светлина, шум и т.н...

vasilstf 13-08-2017 00:44

А онлайн виждаш ли какво купуваш, какво ще ти изпратят, как ще го транспортират и какво ще получиш. И като може да го върнеш в 14 дневен срок без да дължиш обяснение, заслужава ли си разправиите за три загубени минути в магазина?

Посветения 13-08-2017 16:14

Колеги. Да уточня.. За да видим, че всъщност не спорим а по-скоро говорим за едно и също но по различен начин..

Дали ще купи онлайн или от физически магазин не е толкова съществено..

От магазина трябва, като му го извадят от склада да го огледа много внимателно дали не е отваряна опаковката и после да е отново затворена и повторно залепена..!!

Ако е неотпечатван и при пробата няма изгорели пиксели и фрапиращо "грозна" подсветка, спокойно може да го купи..

Онлайн имах впредвид да се провери за ниска цена. Това е..


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:55.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.