Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Качество на картината... (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47350)

Бобсано 26-12-2021 21:21

Качество на картината...
 
Здравейте, колеги... Първо... Честита Коледа на всички! Живи и здрави... Та... Пускам тази нова тема, защото не успях, да открия много информация по самата тема... Ами... Става на въпрос, че преди около два месеца и малко се сдобих с нов телевизор, който е - LG Oled48C11LB. Та, въпреки че самия тв е Олед, поне според мен качеството на картината не е това, което очаквах... Та, повечето от вас предполагам знаят, че тв - то го ползвам най - вече като монитор, защото съм го свързал чрез HDMI кабел към хубав настолен компютър, както и към 4К сателитен приемник, който е - VU+ Uno 4K SE, който също е по HDMI. За съжаление обаче, въпреки че правих какви ли не настройки и опити за подобряване на качеството на картината, то след определени настройки нещата се подобриха, но съвсем малко... Еми... Също така, трябва да спомена, че имам и едни други по - леки проблеми, които се проявяват само, когато ползвам компютъра и на други източници тези проблеми не се забелязват. В тази връзка започвам да се замислям, дали самата матрица на телевизора не е проблемна или има нещо друго, което аз бъркам!?!?!? Мхм... Иначе, според вас дали има смисъл да търся и да се занимавам и да взимам други компютри, приемници и прочие, чрез които да тествам наново качеството на картината или директно да се обърна към LG България и съответно фирмата, от която закупих тв - то?!?!?! Мхм... Ами... Поне на този етап това е, което мога да дам като информация по случая. Ако се наложи, ще мога да дам още подробности по темата... И така... Ок. Добре. Надявам се, че ще има хора, които да се отзоват. Ще чакам за всякакви включвания по темата. Отново се извинявам за дългия текст, който се получи. Благодаря на всички колеги в аванс. Чао засега. Лека вечер. И до скоро. : ))) ; ))) ;) :D ;;650 ;;513

Ламерът 26-12-2021 21:25

Така зададен въпроса нищо не се разбира. От какво точно не си доволен не става ясно. :s101:s101:s101

Бобсано 26-12-2021 21:34

Оп... Ами... Колега, защо да не се разбира!? Не съм доволен от качеството на картината на самия телевизор по начина, по който го използвам! Иначе, забравих да спомена, че правя сравнение със стария ми телевизор, който беше - LG 49SK8500PLA. Та, надявам се, че сега вече си ме разбрал. Мерси, все пак за включването. : ))) ; ))) ;;650

sando80 26-12-2021 22:53

При мен има опция "OLED грижа", от там избирам опция "Режим на комфорт" така картината е перфектна. Не знам дали имаш такава опция ,ако е със същата версия на webOS , би трябвало да стане .Пробвай ,иначе и аз отначало се чудех че нещо не се получава с настройките.

Бобсано 26-12-2021 23:07

Оп... Ами... Колега, преди малко направих това, което написа, но за съжаление ефекта от направеното е отрицателен. В смисъл такъв, че даже картината се поразвали, като зададох тази опция в менюто на тв - то... Иначе, благодаря и на теб, че се включваш. : ))) ; ))) ;;650 ;;513

111111 27-12-2021 11:17

Цитирай:

Първоначално написано от Бобсано (Мнение570066)
Оп... Ами...
: ))) ; ))) ;;650 ;;513
Мхм...

Пропускай ги тез гласови възклицания от разговорната реч, за да може да се разбира какво пишеш.

Чат ли си?

Tук не е форум на подрастващи в антисоцялните мрежи,
които на улицата не могат да обелят 2 думи.

https://www.lg.com/us/support/help-l...20150577528034

Mediadigital 27-12-2021 11:51

И аз нищо не разбрах ...

Дедал 27-12-2021 13:14

Много зависи как си свикнал да гледаш и какво очакваш да видиш ;)
Ако си гледал (харесваш) на "динамик" (или подобни изцъклени режими за електроженисти) няма как да ти хареса картината на ОЛЕД-а.

То сигурно 80-90% от потребителите вероятно няма да им хареса правилно калибрирана по стандарт картина, ама това е друг въпрос ...

dzumba 27-12-2021 13:59

Той не е свикнал да гледа,поне 20 обяви е разкарал,така че нищо не разбира и не знае какво да гледа!Камо ли да знае ,какво да купи!

patzi 27-12-2021 19:31

От това което чета разбирам, че се хвалиш с придобиването на много добър тв. А проблемите са само в кръглата ти кутия

Изпратено от моят MI 9 с помощта на Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:48.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.