Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   OPTICUM / GLOBO (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Opticum HD TS20 стои с надпис Boot (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44985)

teolink 21-05-2019 22:39

Opticum HD TS20 стои с надпис Boot
 
1Прикачено(и)
Приемника в повечето случаи не стартира, понякога след многократни опити "зацепва" и като тръгне си работи дбре и шернига си върви стабилно, ефирния тунер също е наред. Сменях 2-3 софта все тая. Сега е с 3.28.
Ако се реши проблема със стартирането ще се превърне в един приличен резервен приемник. Затова съм решил да си поиграя с поялника и въпроса ми е към кои кондезатори да се насоча, щото визуално не намирам нищо подозрително?

woooow 21-05-2019 23:29

Сменяй всичко наред, включително и високоволтовия. 100% са си занижили параметрите! На мейнборда, около дроселите също!

Успех с ремонта! ;;650

Neo64 21-05-2019 23:55

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение510277)
Приемника в повечето случаи не стартира, понякога след многократни опити "зацепва" и като тръгне си работи дбре и шернига си върви стабилно, ефирния тунер също е наред. Сменях 2-3 софта все тая. Сега е с 3.28.
Ако се реши проблема със стартирането ще се превърне в един приличен резервен приемник. Затова съм решил да си поиграя с поялника и въпроса ми е към кои кондезатори да се насоча, щото визуално не намирам нищо подозрително?

Ако са 16 волтови сменяй наред с 25 волтови и големия също с по мощен ,разбира се фарадите същите но с по висок волтаж няма грижи и стига да се затваря капака да не опират.
Вече няма какво да гледаме нито на умрелия тенисист ,нито на 2 и 3-я в Първа Лига и те умрели, така че време бол!

Момчил Минков 22-05-2019 16:53

Цитирай:

Първоначално написано от Neo64 (Мнение510289)
...и големия също с по мощен ,разбира се фарадите същите но с по висок волтаж няма грижи и стига да се затваря капака да не опират...

какво значи по-мощен - а фарадите същите? (мощността няма общо с фарадите - защото капацитета е съвсем друга величина - способността каква енергия да натрупа и съхрани...) високоволтовите кондензатори когато са по 1 бр. са за 400в, със колко по-мощни да ги замени - 680v?

teolink 22-05-2019 20:14

68 мф 450 v беше високо волтовия, нямаха точно такъв и ми дадоха на 400 V. Смених 4 кондензатора днес, ефекта е мижаво подобрение, но поне не го развалих, като ме хване ентусиазма може отново да поекспериментирам.

фокус 22-05-2019 20:20

Не мисля,че в случая е кондензатор на захранването,по скоро е на дъното,на sparkovete като седеше на бууут,проблема е кондензатор нс дъното!

teolink 22-05-2019 22:19

Кофти ако е така, там са едни ситни над 30 бройки, май ще се откажа, евентуално може да пробвам да сменя по-големите без разглобяване на дъното с изтръгване и презапояване върху крачетата..

woooow 22-05-2019 23:15

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение510323)
евентуално може да пробвам да сменя по-големите без разглобяване на дъното с изтръгване и презапояване върху крачетата..


Ако останат изобщо крачета след това...


Снимай дъното да видим какво толкова страшно има.

фокус 23-05-2019 08:44

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение510323)
Кофти ако е така, там са едни ситни над 30 бройки, май ще се откажа, евентуално може да пробвам да сменя по-големите без разглобяване на дъното с изтръгване и презапояване върху крачетата..

Огледай тези около флаша!

teolink 23-05-2019 10:43

Прибрах го вече в шкафа, а и трудно мога да направя качествена снимка за ориентация. Сега е малко по-добре и стартирането се вмества винаги в интеврвала 6-10 опита, обикновено на 7-8 опит пали, преди беше доста по-отчайващо. По-лесно би ми било някой път да сменя всичките кондензатори на захранването


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:02.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.