Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   От къде да си купя приемник?От Европа или БГ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=29856)

slavi99 23-07-2013 09:57

От къде да си купя приемник?От Европа или БГ?
 
От къде да си купя приемник?От Европа или БГ?

Цени,транспорт,гаранционно обслужване? В кой момент си струва и в кой не! За кой приемник към датата на поста ми си струва от Европа?

пример: В момента ето този е на сметка в Европа www.************
пример: В момента ето този е на сметка в България www.************

Нека си бъдем полезни!;;650

Цитирай:

Първоначално написано от слави99 (Мнение265664)
Продавам Xtrend 9200 за 400лв


Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение265667)
Колега,той 240 евра е нов в Германия ;;601

http://www.xtrend-shop.de/Xtrend-ET-...-Ready-schwarz


Veskop 23-07-2013 10:19

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение265670)
Това е така от доста време,повече от година, но не виждам каква е причината да го прибираш в мазето, освен ако не си минал на кабелна тв;;601

Не е от 1 година,преди 2 седмици смъкнаха цената със 100 евро.Както и на 6500,вече е 190Е.

Цец0 23-07-2013 10:27

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение265672)
Не е от 1 година,преди 2 седмици смъкнаха цената със 100 евро.Както и на 6500,вече е 190Е.

И за пореден път се убеждавам в идиотията на вносителя за България. В немски шоп разлика между 9200 и 9500 - 50 евро. В България - 250лв.... Вносителя за идиоти ли ни смята? ;;601

ВалчоП 23-07-2013 12:10

Аз се опитвам да намеря някаква логика дори и в абсурдни на пръв поглед разлики със Запада. От много години го правя и се убеждавам, че не сме идиоти, нито сме по-тъпи, просто условията са такива. Мисля, че причините са пазарни.
"У Немачку" оборотите са големи, пазарът е стабилен, с голяма конкуренция и търговците си докарват нормални приходи с малки надценки, продавайки много бройки.
У нас всичко е обратното - ниски обороти, нестабилен пазар, слаба конкуренция... Търговецът иска да има някакви доходи и ги разпределя върху малкото продавани бройки, затова и надценките са големи. Търсенето на тези два модела вероятно не е същото както в Германия, вероятно затова и разликите в цените им са такива?
Ако немецът дойде да продава у нас, а нашенецът - в Германия, след 1-2 години ще почнат да правят същите неща, защото пазарът и конкуренцията ще ги принудят.

Цец0 23-07-2013 14:15

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение265686)
Ако немецът дойде да продава у нас, а нашенецът - в Германия, след 1-2 години ще почнат да правят същите неща, защото пазарът и конкуренцията ще ги принудят.

Не смятам, че си много прав, защото все пак в момента почти цяла Европа е един голям отворен пазар. Просто голяма част от търговците в България искат ден годината да храни. И не виждам какво би ме спряло ако реша да си поръчам от немски онлайн шоп. Пейпал ли нямам, кредитна карта ли? А и все пак това е специфичен пазар и не вярвам да са чак толкова много баламите, които ще тръгнат да купуват такъв тип приемници без предварително да са го разучили. За други неща може да се съглася с теб, но за толкова специфичен сегмент - едва ли :) Разликата в цената на 2-та приемника в България си е пълна глупост, каквото и да си говорим.

фолкръм 23-07-2013 14:16

Цитирай:

Първоначално написано от tzvetann (Мнение265673)
И за пореден път се убеждавам в идиотията на вносителя за България. В немски шоп разлика между 9200 и 9500 - 50 евро. В България - 250лв.... Вносителя за идиоти ли ни смята? ;;601

Тя чуждата сметка излиза винаги :) , Вълчо много точно ти го е обяснил, продавай ти два 9500 или 9200 на месец или хич, платени на старите цени или ако погледнеш склада му на вносителя с развалени трендове от ниските серии и с малко бройки от големите,много често с откази да му приемат рекламациите (а той на никой не е отказал рекламации) ще го разбереш. Като сложиш и доставките до БГ със застраховки и парични преводи ще го разбереш!

Аз да те питам сега ти защо продаваш S4 52лв на месец за 2г, а Глобул със същия план за 40лв на месец за две години? ;;601

Veskop 23-07-2013 14:20

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение265686)
Аз се опитвам да намеря някаква логика дори и в абсурдни на пръв поглед разлики със Запада. От много години го правя и се убеждавам, че не сме идиоти, нито сме по-тъпи, просто условията са такива. Мисля, че причините са пазарни.
"У Немачку" оборотите са големи, пазарът е стабилен, с голяма конкуренция и търговците си докарват нормални приходи с малки надценки, продавайки много бройки.
У нас всичко е обратното - ниски обороти, нестабилен пазар, слаба конкуренция... Търговецът иска да има някакви доходи и ги разпределя върху малкото продавани бройки, затова и надценките са големи. Търсенето на тези два модела вероятно не е същото както в Германия, вероятно затова и разликите в цените им са такива?
Ако немецът дойде да продава у нас, а нашенецът - в Германия, след 1-2 години ще почнат да правят същите неща, защото пазарът и конкуренцията ще ги принудят.


И си прав,и не си! :) Щото Ганьо не е глупав,ще си го купи отвън.А относно "търговците" в BG,по-добре 10 бокса през 20лв,отколкото 2 през 50,нали?Да не говорим,че покрай тях още неща може да продадеш,я някое дисече,някоя антенка,конверторче,монтажче...На тоя свит пазар,не може да помпаш цени,щото още повече няма да се купува....

фолкръм 23-07-2013 14:39

Цитирай:

Първоначално написано от tzvetann (Мнение265727)
Не е 52, а е 45. Цените за ЮЛ няма да ги коментираме, там врътката е съвсем друга. А има и малка разлика, че все пак не съм аз човека, който определя цените във фирмата, в която работя. Просто не се опитвай да отместваш темата. Коментирали сме с теб лично тази разлика, много добре знаеш.

По спомен беше 52 лв, трябва да го попитам, но е факт че бяха взети през 5 дена от различни оператора, и 5лв да е разликата по 24м. са 120лв! Знам ,че не ти определяш цените. А Мтел идиоти ли прави абонатите си тогава? За тва ти казвам,че чуждата сметка излиза винаги!
Не го защитавам вносителя , а знам как седят нещата реално там. И аз искам на тези новите цени (да поправя Веско че има и данък към тях,който се добавя в поръчката и транспорт)!
Набързо една сметка си правя 9200 за 240 евра, още 48 евра близо VAT, и 30 евра доставка(поне толкова ми взеха на мен) стават 318 евро. Или стават 620лева. Тук все още 689. Както повечето знаят на всеки се прави малка отстъпка който е попитал! И какво излиза на края за едни 50 лв цялата хамалогия и да му палиш свещ всеки месец да не се развали! Аз лично не бих си причинил това, говоря като потребител!

Цец0 23-07-2013 14:50

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение265736)
да поправя Веско че има и данък към тях,който се добавя в поръчката и транспорт. Набързо една сметка си правя 9200 за 240 евра, още 48 евра близо VAT, и 30 евра доставка(поне толкова ми взеха на мен) стават 318 евро.

Тук си в грешка. Данъка е включен в тази цена. Единственото, което плащаш над нея това е доставката. И комисионната на Пейпал ;)

фолкръм 23-07-2013 14:52

Цитирай:

Първоначално написано от tzvetann (Мнение265741)
Тук си в грешка. Данъка е включен в тази цена. Единственото, което плащаш над нея това е доставката. И комисионната на Пейпал ;)

Изписа ми VAT 19%, още мъни към поръчката,може и да бъркам, правя го без рег.

п.с. Да прав си вътре е, разликата става 120-130лева тогава. В предвид горните ми сметки всеки сам да си реши със 130лв по евтин от Германия или 130 по скъп от тук!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:37.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.