Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Помощ с FTP / openPli (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=32147)

valbg 19-01-2014 14:44

Помощ с FTP / openPli
 
Ъпдейтнах xtrenda-а до последна версия (не беше ъпдейтван от над година) при което имаше проблем да стартира заради плъгъина за Бонжур.

Бях забравил root паролата и както бях посъветван изтрих хаша от файла, записах промените и рестартирах проиемника. Влязах през телнет, смених паролата и ssh пробачка и реших че съм готов и го оставих така (след като изтрих птлъгина през телнет и приемника спря да крашва със зелен екран).

Днес се сетих че искам да редактирам ченъл листата сериозно, но осъзнах че ъпдейтите ми фейлват защото фтп клиента тотално отказва да се свърже.

Някакви идеи?

xtrend et5000 + openpli 3 (latest)

Dalavera 19-01-2014 15:17

Хубаво е, че си ъпдейтнал с последните ъпдейти на Openpli3.0, но лошото е че те са последните. OpenPli вече не поддържа имидж 3.0. Всичките разработки са вече за имидж 4.0. Каквото и да се е омазало май ще е по добре да направиш нова инсталация с OpenPli4.0. Мисля, че гимнастиката ще ти бъде по малка. После си качваш тези "панделки", които ти трябват. Така и така отдавна не си ъпдейтвал и направо с една дума си готов за OpenPli4.0. После ъпдейтвай по често, поне един път месечно.;;650

valbg 19-01-2014 15:20

Цитирай:

Първоначално написано от Dalavera (Мнение300538)
Хубаво е, че си ъпдейтнал с последните ъпдейти на Openpli3.0, но лошото е че те са последните. OpenPli вече не поддържа имидж 3.0. Всичките разработки са вече за имидж 4.0. Каквото и да се е омазало май ще е по добре да направиш нова инсталация с OpenPli4.0. Мисля, че гимнастиката ще ти бъде по малка. После си качваш тези "панделки", които ти трябват. Така и така отдавна не си ъпдейтвал и направо с една дума си готов за OpenPli4.0. После ъпдейтвай по често, поне един път месечно.;;650

не мисля да ъпдейтвам към 4, за сега си работи добре, не виждам смисъл. С какво 4-ката е по добра? Все пак приемника вече е относително старичък, не ми се иска да го натоварвам много... даже ще поизтрия няколко излишни пъгини...

+ не знам дали това е съвсем вярна информация - днес пуснах ъпдейти и откри нови 3 от вчера насам...

Dalavera 19-01-2014 15:28

Аз също пусках ъпдейт след нова година, зареди ми последния и след това ми показваше само, че ъпдейти не са налични. Така, че ти ако си ъпдейтнал с последния няма как да откриваш сега нови. Ето тук има линк и виж в ОпенПли какво казват по въпроса: http://dtv-bg.com/showthread.php?p=296964#post296964
Също така можеш и да преинсталираш с ОпенПли3.0 или ако имаш бекъп направо да го качиш него. По някога е по добре нещата като се забатачат да се префлашва, било то с бекъп или с нова инсталация.
Не бих казал, че приемника е старичък! За мен е важно да върши работа, щом нямам проблеми с приемника значи е актуален! ;;650

AGT 19-01-2014 16:12

Преди 10 дни качих 4 ката на dreambox 500hd ( не мисля че е нов модел ) разлика не намирам спрямо 3.0 . Държи се нормално като работа . Пробвай с 4.0 нищо няма да загубиш .

БОБИ 19-01-2014 16:14

С 4.0 каналите се отварят много бързо!

valbg 19-01-2014 16:38

A някакви идеи как да диагностицирам ftp-то?

Наистина не ми се преинсталира софтуер в момента...

Dalavera 19-01-2014 17:37

Аз мисля, че тази гимнастика с преинсталацията ще ти е по лека. После си теглиш камове, качваш си необходимите конфизии, сетингите и си готов. Малко настройки. Максимум 30минути.

valbg 19-01-2014 17:38

Установих че проблема с ftp клиента е следния:

Код:

500 OOPS: vsftpd: refusing to run with writable root inside chroot()
за съжаление добавяне на
Код:

allow_writeable_chroot=YES
във vsftpd.conf не помогна въпреки очакванията да стане работата...
( последва)

Код:

500 OOPS: unrecognised variable in config file: allow_writeable_chroot

AGT 19-01-2014 17:49

На мен ми прилича на омазана енигма . Може и да греша ама натам отиват нещата.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:41.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.