Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ILLUSION (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Проблем с ILLUSION M3/KYNG (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=4602)

radich_58 23-08-2009 11:04

Проблем с ILLUSION M3/KYNG
 
Помагайте проблемът е следния:
Когато приемникът е със софтуер KYNG някои от програмите спряха да се гледат(внезапно). При сканиране на даден транспондер излизат програми от друг транспондер,които не могат да се гледат.
Когато е със софтуер ILLUSION при пускане се появява следния надпис :
ОПАСНОСТ
Short circuit on antena input.
Please check the instalation.
After OK the receiver will chut down

НАТИСНЕТЕ ОК

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ.

Цец0 23-08-2009 12:29

За транспондерите уточни. От един или от различни спътници? Защото имам чувство, че може би ти се е разтроила антената.
А за второто съобщение най-вероятно имаш проблем с F конекторите. Някъде окъсява. Свали си ги, поразгледай ги, навий си ги на ново, като внимаваш телчетата да не опират в централното жило.

radich_58 23-08-2009 12:53

отговор
 
Цитирай:

Първоначално написано от tzvetann (Мнение20277)
За транспондерите уточни. От един или от различни спътници? Защото имам чувство, че може би ти се е разтроила антената.
А за второто съобщение най-вероятно имаш проблем с F конекторите. Някъде окъсява. Свали си ги, поразгледай ги, навий си ги на ново, като внимаваш телчетата да не опират в централното жило.

Колега не е от сигнала от антената-същия кабел като го сложа в DREAMBOX-500S работи без проблеми.

Цец0 23-08-2009 13:40

Все пак си провери конекторите и при приемника и към конвертора. Преди като имах Илюжън ми се беше получило веднъж това съобщение. Свалих F конектора, една жичка се бе опряла да жилото, оправих я и това съобщение изчезна.

radich_58 23-08-2009 14:33

обяснение
 
Открих че когато сканира транспондери с Вертикална поляризация,всичко си е нормално.
Но когато сканира транспондери с Хоризонтална поляризация не става! Получава се следното: Примерно когато сканирам на 39*Е-HELAS, транспондерите на BULSAT а те всички са Хоризонтални изкарва програмите на DOLCE(румънския пакет)които са Вертикални-например: 12524 H 30000 7/8 изкарва 12524 V 30000 7/8! Програмите с Хоризонтална поляризация не могат да се гледат,а се гледат само с Вертикална поляризация. Не е виновен конвертора-DREAMBOX работи.За проба взех друг ILLUSION,настроен по същия начин-той си работи перфектно!
Не знам какво да правя? Който разбира да помага!

radich_58 23-08-2009 18:00

питане
 
Няма ли специалисти по ILLUSION M3 да си кажат тежката дума?

ivo 23-08-2009 20:16

Аз имам илюжън, но отдавна не съм го пускал. Според мен проблема може би е от тунера.

unispot 23-08-2009 21:37

Мисля ,че врътката е във вавеждането на VPID такива работи,на мен пък не ми избира EXPRESS 53 EAST,ARABSAT 26 EAST,СЛАГАМ openbox няма проблем.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.