Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Кажете как сте се справили с идиотите от входа ви (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=16640)

фолкръм 13-06-2011 21:43

Кажете как сте се справили с идиотите от входа ви
 
Получи се следната изродщина:
Една изкукала 60 годишна мома от нашия вход отишла та пуснала жалба до общината, че сателитните антени на покрива на блока я били облъчвали, това писменно, устно с мен сподели освен че я облъчваме я снимали с камери и и пищяли радио модеми на главата :). иди се разправяй с такъв луд човек.
Развръзката:
Като домоуправител на входа получавам писмо от общината , че искат оглед на покрива. Дойдоха посмяха се видяха ,че всички антени са монтирани на вертикалната стена на асансьорната шахта, че няма пробиви или нарушено покритие на самия покрив, но ми отговориха , че тя е в правото си защото нямало 100% съгласие на собствениците да се монтират антени по общите части на входа. Следвало глоби ако не ги махнем или не събера в наториално заверено решение на входа за съгласие от 100% от собствениците. До тук закона помага на лудите. Какво бихте ме посъветвали или как сте решили проблема при вас?
Аз смятам да дам отпор със една жалба до комисията за защита от дискриминация срещу тая г-жа и срещу общинта, за нарушено право на избор на ТВ доставчик на апартаментите със западно и югозападно изложение. И второ ще потърся плана на блока, дали няма по план обособено антенно поле горе(спомняте си старите антени върху всеки блок за ефирна тв).
Колкото и абсурдно да е всичко в тая абсурдна държава няма да оставя лудите да си развяват байряка.

Чък Норис 13-06-2011 21:50

С идиотите във входа няма оправия, вари го печи го той си е идиот, няма какво да направиш! ;)
С всеки изминал ден се удивлявам от глупостите които могат да ми предложат моите съседи, последният ясен приемер е свалянето на крушките заедно с фасонките от лампите на първият етаж, защото не са си платили , ем питах го тоя идиот домоуправителя защо го е направил, че нали всички минаваме през първият етаж, отговор не получих :lol15:

dsc 13-06-2011 21:56

Ами Жоро...нямаш избор ;;573

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...Ovv_reGv4hAQKA

Veskop 13-06-2011 21:59

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение104141)
Получи се следната изродщина:
Една изкукала 60 годишна мома от нашия вход отишла та пуснала жалба до общината, че сателитните антени на покрива на блока я били облъчвали, това писменно, устно с мен сподели освен че я облъчваме я снимали с камери и и пищяли радио модеми на главата :). иди се разправяй с такъв луд човек.
Развръзката:
Като домоуправител на входа получавам писмо от общината , че искат оглед на покрива. Дойдоха посмяха се видяха ,че всички антени са монтирани на вертикалната стена на асансьорната шахта, че няма пробиви или нарушено покритие на самия покрив, но ми отговориха , че тя е в правото си защото нямало 100% съгласие на собствениците да се монтират антени по общите части на входа. Следвало глоби ако не ги махнем или не събера в наториално заверено решение на входа за съгласие от 100% от собствениците. До тук закона помага на лудите. Какво бихте ме посъветвали или как сте решили проблема при вас?
Аз смятам да дам отпор със една жалба до комисията за защита от дискриминация срещу тая г-жа и срещу общинта, за нарушено право на избор на ТВ доставчик на апартаментите със западно и югозападно изложение. И второ ще потърся плана на блока, дали няма по план обособено антенно поле горе(спомняте си старите антени върху всеки блок за ефирна тв).
Колкото и абсурдно да е всичко в тая абсурдна държава няма да оставя лудите да си развяват байряка.

купи и едно кило пържоли ;)

gentu 13-06-2011 21:59

Цитирай:

Какво бихте ме посъветвали или как сте решили проблема при вас?
-пусни жалба за психичен или сексуален тормоз срещу госпожата!!!:)

илве 13-06-2011 22:06

Според мен трябва да направиш събрание, по установения ред.
Залепяне на видно място за събранието с дневен ред дата и час. Не забравяй Целта е използването на общите части - какъвто е покривът, за които и тя плаща.
В повечето случаи не се събират всички собственици. Ако няма повече от 67% от собствениците или техни представители, се изчаква един час. След този час се провежда събранието. За да получиш разрешение за монтиране ти трябва повече от 67% от гласовете на присъстващите.
Като го получиш може да кажем, че почти си готов.

Ако човек е напорист (бабата) може да подаде жалба и от ново да ти се обадят и да ти искат проект и как ще се изпълни закрепването на антената и как ще гарантираш безопасността на околните. Проекта трябва да е заверен от проектант. И така може да продължи.
Но не се притеснявай след събранието повечето се отказват.
Успех :twisted:

СЕМЧАТКА 13-06-2011 22:10

Единствения вариант е да почерпиш целия вход ;;650 защото с удоволствие ще искат да ти направят гадно,поне в моя вход и много други е така.

филасат 13-06-2011 22:17

[QUOTE=фолкръм;104141]Получи се следната изродщина:
Една изкукала 60 годишна мома=момък от нашия вход отишла=отишъл та пуснала жалба до общината, че сателитните антени на покрива на блока я били=бил облъчвал=и, това писменно, устно с мен сподели освен чего= я облъчваме =я снимали с камери и пищяли радио модеми на главата :). иди се разправяй с такъв луд човек. Познато ми е,луд умора няма .;)

фолкръм 13-06-2011 22:19

Цитирай:

Първоначално написано от илве (Мнение104152)
Според мен трябва да направиш събрание, по установения ред.
Залепяне на видно място за събранието с дневен ред дата и час. Не забравяй Целта е използването на общите части - какъвто е покривът, за които и тя плаща.
В повечето случаи не се събират всички собственици. Ако няма повече от 67% от собствениците или техни представители, се изчаква един час. След този час се провежда събранието. За да получиш разрешение за монтиране ти трябва повече от 67% от гласовете на присъстващите.
Като го получиш може да кажем, че почти си готов.

Ако човек е напорист (бабата) може да подаде жалба и от ново да ти се обадят и да ти искат проект и как ще се изпълни закрепването на антената и как ще гарантираш безопасността на околните. Проекта трябва да е заверен от проектант. И така може да продължи.
Но не се притеснявай след събранието повечето се отказват.
Успех :twisted:

Общото събрание съм го организирал по съответния ред, ще се проведе независимо от присъстващите, но не си прав в едно за %. Прав си за самото провеждане с тея 67%, но за използването на общи части се иска 100% разрешение така го пише в закона.

Чък Норис 13-06-2011 22:25



:lol15:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:41.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.