Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=245)
-   -   Проблем EPG. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44164)

oldman 06-09-2018 10:09

Проблем EPG.
 
Откакто пуснах Близу на ЕТ10000, EPG ми изчезва при всеки рестарт и трябва да се разходя из програмите, за да се появи. Въпрос на настройки или е нормално да е така?

Мартинския 29-10-2018 21:40

Привет,
Аз съм с опенатв6.2 и ми помни епг за една седмица напред или до когато има, в случая до събота 3ти. В настройките на епг е казано save epg data - yes,

epg location - internal storage.


Друго ми прави впечатление, тия от Близу сега А1 не се ли усещат, че Стани Богат откакто започна преди месеци не се води от Ники Кънчев, както пише в епг-то, а от друг!?
Този, който вкарва данните на кой свят се намира? :s101

ЗЗлатев 05-02-2020 20:21

Здравейте!

И аз имам същия проблем. От днес сутринта нещата са по-добре и имам разписание на почти всички канали. Досега това се е случвало само 2-3 пъти за 2 години.

Използвани са всякакви устройства и операционни системи - Андроид, Енигма, ЛибреЕлек и КорЕлек. Интересно, че става въпрос за 2 различни апартамента.


Настройки:
Enable EiT EPG: Yes
Save EPG data - Yes
EPG location - Internal Flash

В момента съм с Octagon SF8008, OpenATV 6.3, и както казах горе, в момента има на 90% от каналите. Сутринта пробвах с Wetek Play 2 и Енигма - OpenVision - и тогава забелязах, че изкара на почти всички канали. След това пуснах Октагона.

Има ли някаква логика в това? Търся от доста време и питах доста хора, но не видях подобен проблем. Сега виждам, че @oldman има/л абсолютно същия проблем.

Излиза, че проблемът е в оператора. Има ли решение?

Важно ми е най-вече, защото искам да си генерирам XML файл с WebGrab и да си го използвам в цялата мрежа на всякакви източници - DVB-C, DVB-S и IPТV. Има на някои канали подробно разписание и жанрове, което е важно.

https://imgur.com/a/5yGvSWb

Мартинския 05-02-2020 22:49

По принцип трябва да се изчака на БНТ1, за да зареди цялото епг, това съм забелязал аз. Веднъж заредено вече няма проблем.

ЗЗлатев 05-02-2020 23:03

ОК, ще пробвам с БНТ1.

Иначе ми се е случвало както сега да имам на почти всички канали и след известно време трябва да се разхождам по каналите, за да се появи.

Благодаря ти, че се включи.

TUISTERa 05-02-2020 23:14

Технологията е следната:
Имаме транспондери - честоти. Всяка честота си има собствени служебни таблици, както и епг поток. Всеки епг поток заема от трафика/битрейта на транспондера.
Имаме следните видове епг-потоци:
1. ЕПГ за цялата мрежа
2. ЕПГ за текущия транспондер + Сегашното и следващото събитие за цялата мрежа
3. ЕПГ само за текущия транспондер
Повечето оператори използват точка 1 на един от транспондерите и точка две на останалите. Негативите са бавното зареждане на епг-то, и големия трафик който се губи от транспондера. Други оператори използват точка две на всички транспондери. Негатива е загубата на трафика, няма как да разгледаш програмата напред във времето. Трети използват само точка 3. Тука имаме епг само на каналите от текущия транспондер, които се зареждат светкавично.
Идеалния вариант е точка 2, тя ви изпълва ЕПГ гайда на телевизора/приемника, без да тегли цялото епг, като зареждането не отнема време и ресурси.
Когато включите канал от някоя честота се зарежда епг потока от тази честота, в зависимост от вида му имаме различна информация и различно време за зареждане. Телевизорите/приемниците кешират епг-то, тоест докато прещракате през няколко канала ще получите епг на голяма част от тях.
Това се отнася за всички видове DVB мрежи

ЗЗлатев 06-02-2020 01:41

Благодаря много за полезната информация ;;650

spaice 06-02-2020 14:45

За да е малко по-пълна информацията, EPG за всички канали трябва да се зарежда като постоите известно време на един от следните канали:


БНТ 1, bTV, nova, Diema, bTV Action, Kanal 3, Bulgaria ON Air.
Става дума за SD версиите на тези канали, на bTV HD например не се зарежда.

TUISTERa 06-02-2020 17:03

С уговорката, че това е информация за мрежата на близалките ;;650 При всеки оператор/мрежа е различно

spaice 07-02-2020 08:02

Нали сме в темата за BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия.
Естествено, че за други мрежи каналите ще са други.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:10.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.