Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Сканирани(Руски НТВ+) канали - Недостъпни в сетингите..? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=41893)

Посветения 31-01-2017 22:01

Сканирани(Руски НТВ+) канали - Недостъпни в сетингите..?
 
Такава тъпотия ми се случва сефте.. :s104

Приемника е Енигма 2, Гигаблу.. Енигмата на Опенмипс последната.. Сетингите на Ханибал 1.4 плъгина.. Настройките на тунера са правилни..

Сканирам дадения транспондер, излизат Х на брой канали, но след ОК каналите са неактивни в добавения букет(последно сканирани)..?! :s104

Мисля си, че нещо са омазали в Енигмата(нали е тестова).. :s101

Ако някой знае "къде е заровено кучето", ще съм благодарен.. :;810

pantsiani 31-01-2017 22:08

Цитирай:

Първоначално написано от Посветения (Мнение440076)
Сканирам дадения транспондер, излизат Х на брой канали, но след ОК каналите са неактивни в добавения букет(последно сканирани)..?! :s104
Ако някой знае "къде е заровено кучето", ще съм благодарен.. :;810

Сканирай всеки транпондер по отделно. Може да прихващаш друг сигнал и тогава не отчита уловени канали.

yavor1 31-01-2017 22:15

Ако иде реч за openmips-5.4-gbquadplus-20170124, всичко си е нормално , проблема е или в ханибала, или което е по-вероятно в Посветения ;;573
Да взема да ти пратя моите сетинги, които от десетина години само ъпвам и си копвам на всички приемници, ама ще се омотаеш напълно и безвъзвратно :)

Посветения 31-01-2017 22:55

Панци, транспондера е само един който сканирам и излизат каналите които са си на него.. ;;513

Яворе, ще извлека само полезното от поста ти и ще пробвам едни "ръчни" сетинги през dreamset.. Не знам как ги ъпваш твойте.. Ако искаш сподели, но без да се дракаш.. ;)

yavor1 31-01-2017 23:01

Нищо особено, както сам написа, от време на време пресканирам и с дриймсет букетите си редактирам .
Брей, колко поетично излезе писанието ми ;;650

P.S. Сложи една флашка с мултибут и опитай с други имиджи дали ти се появява този бъг ;)

Посветения 31-01-2017 23:19

Римата наистина ти се получи.. ;;650

Мен ми е тегаво да редактирам в dreamset-a.. Слагам нови. После сканирам Руските и от провайдърите си правя нов букет.. Плясвам го на мястото му и готово.. :)

yavor1 31-01-2017 23:23

2Прикачено(и)
Да те светна малко, ако искаш да не ти е тегаво, отваряш още един дриймсет и от единия на другия копваш , аз дори си ги подреждам, като използвам вградения инструментариум и въобще и изобщо няма да имаш грижа ;;650
P.S. Минах на опенмипс, сканирах 36Е НТВ провайдера, проблема е при теб ;)

Посветения 31-01-2017 23:33

"Поете".., прав излезе.. ;;650

Сетингите през плъгина са проблема.. Качените с dreamset-a плюс сканирането и всичко е по старому.. ;;675

dzumba 01-02-2017 06:41

Eй не се научихте да си правите сетинг!
Каналите не са повдигнати,защото има разлика в градусите на спътника.Ако някой кретен е сложоил стойност 0.9 на Тор,както повечето,а ти сканираш с 0.8,се явява друг спътник,който не е активиран!Същото е и със Астра 4,единия е на 5,а другия на 4.8,а кретена е сложил 4.9.Появява се само активирания в тунер конфигурацията!Нищо чудно и с 36 да са направили нещо подобно,но в дрим сета всичко се вижда и се променя лесно!
Сателитни майсторчета сте,чудя ви се,как може да ползвате готови листи,проектирани от идиоти!Ето по това се познава,кой майстор става и кой го мързи да гледа!;;basi
Първата работа след нов имидж е задължително да се изтрие ексемела с честотите,като се оставят само заглавията на спътниците!Но кой от вас го прави!?Не познавам никой по Европа!;;602

Посветения 01-02-2017 16:14

Признавам си..
 
Цитирай:

..и кой го мързи да гледа! ;;basi
Направо ме излови.. ;;573

Мариянски.., сега сериозно.. Понеже от другите "тъпаци"(;;573) някой едва ли ще попита.. :)

Какво е "ексемела"..? :s101 И като го изтриеш после какво..? Дай малко по-подробно.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:30.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.