Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=89)
-   -   питане за оборудване на ITV Partner (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=31003)

тихогр 23-10-2013 17:05

питане за оборудване на ITV Partner
 
Здравейте,
на съпругата ми в провинцията и е останало от време оно оборудване (антена и приемник) на ITV Partner, но доколкото ми е известно са фалирали. Въпроса ми е може ли да се ползва за нещо в смисъл да се гледат някакви свободни програми (ако може да ме насочите към инфо как става това нещо) или ако не продаваемо ли е и колко вървят горе долу.
Благодаря.

miros123 23-10-2013 17:12

Всичко е продаваемо, само трябва да направиш актуални снимки на твоя комплект и да ги публикуваш.

тихогр 23-10-2013 18:41

за продаваемо да ама повече ми се ще, ако може да го ползвам за някакви свободни канали дали ще стане или трябва да Ви дам повече инфо (марка, модел, размер на антената и т.н.).

За антената мога със сигурност да кажа, че е 60см., колкото до приемника допълнително ще дам инфо.

Васил 23-10-2013 18:51

Антената е сравнително добра ,но ще трябва да си купиш друг приемник.

kkrkk 23-10-2013 19:41

Антената би трябвало да е 80см. и като за без пари е перфектна, стига да не е изкривена.

Ако приемника ти е Филипс, направо го хвърляй.
Ако е Технисат, може да се разровиш и да намериш софтуер с който да го префлашнеш и да гледаш свободните СД канали. Само трябва да си направиш едно специално кабелче - RS232 -> ала S-VHS/PS2. Схемата му се намира из интернета.
Хубавото на Технисата е, че управлява мотор.
За Еспектата също има софтуер ако се поразровиш.

Имаха по едно време някакви приемници на Стронг, Ботек и други чекии с които не съм запознат какво им е положението и дали могат да се използват за нещо. Да кажат по-косматите в тоя форум.

За продажба става единствено антената и едва ли ще и вземеш кой знае колко пари. СД приемник едва ли ще ти купи някой на старо, дори и да е отключен.
Вече за 70-80 лева си купуваш нов ХД приемник за свободните програми. Така, че освен да си начешаш крастата и да си намериш занимание за около седмица, друго няма да постигнеш с тези приемници.

тихогр 23-10-2013 21:32

Цитирай:

Първоначално написано от kkrkk (Мнение285022)
Антената би трябвало да е 80см. и като за без пари е перфектна, стига да не е изкривена.

Ако приемника ти е Филипс, направо го хвърляй.
Ако е Технисат, може да се разровиш и да намериш софтуер с който да го префлашнеш и да гледаш свободните СД канали. Само трябва да си направиш едно специално кабелче - RS232 -> ала S-VHS/PS2. Схемата му се намира из интернета.
Хубавото на Технисата е, че управлява мотор.
За Еспектата също има софтуер ако се поразровиш.

Имаха по едно време някакви приемници на Стронг, Ботек и други чекии с които не съм запознат какво им е положението и дали могат да се използват за нещо. Да кажат по-косматите в тоя форум.

За продажба става единствено антената и едва ли ще и вземеш кой знае колко пари. СД приемник едва ли ще ти купи някой на старо, дори и да е отключен.
Вече за 70-80 лева си купуваш нов ХД приемник за свободните програми. Така, че освен да си начешаш крастата и да си намериш занимание за около седмица, друго няма да постигнеш с тези приемници.




Доколкото имам спомен приемника е Технисат. Дали има някъде тема как става префлашфането и за въпросното кабелче как се прави?

kkrkk 23-10-2013 21:57

Ползвай търсачката.Това са много стари теми на по 4 години някъде.
В ъплоад центъра го има софтуера а някъде по форума и как става.

Кабела който ще ти трябва е малко странен. От едната страна е стандартен RS232 от другата прилича на PS2 но е с 3 пина разположени в триъгълник.
Малко трудно се намира такава букса, аз лично преправих S-VHS букса с поялника. За 10-15 минути работа.

тихогр 06-11-2013 23:55

и все пак, ако може да дадете линк за въпросния софтуер и тема, ако има, че нещо не откривам аз.
Благодаря.

Вали 26-12-2013 18:31

софтуер
 
Колега,преди две седмици разкодирах такъв Технисат дигит с2 ,софтуера го свалих от ъплоуд център, кабела RS 232 2-3 крачета кроснати си го правих сам по схема която я има в интернет,а свързването на кабела към приемника става с най обикновени жички също по схема.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:19.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.