Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   WEB OS и TVHEADEND (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44503)

Танннер 12-12-2018 20:04

WEB OS и TVHEADEND
 
Привет,какво ползвате на WEB OS за да възпроизвеждате тв канали от TVHEADEND?

Пробвах SSIPTV и LG SMART IPTV и OTTPLAYER.

Но при превключване на каналите има едно доста неприятно забавяне....



А ако добавя плейлист с фри сорсове на стриймове от нета не прекарани през твхеаденд, си работят доста бързо поне на LG SMART IPTV за който май платих 15 долара...


Имам един мини компютър ORANGE PI PC PLUS, все още със стоковият си андроид, и съм му сложил KODI 15 и 16...
По добре е и OTT Player, много по бързо превключва от OTT Player за WEB OS.


Коди е супер, обаче при превключване на канали, ме изхвърля до хоум скрийна на андроида, не винаги, прави го на хаотичен принцип, подозирам че процесорчето му неможе да смогне и скача на 100% при превключване, примерно превключваш 10 канала и си на хоум скрий..

Пробвах и опън елеци и други коди преработки, същият проблем си остава, просто портокалчето не става за IPTV приемник...

b_ignatov 12-12-2018 20:40

Ти кой клиент ползваш на Коди, за да се вържеш към TVHeadend?

Кажи ми тази платка с какви параметри е и какъв тип процесор?

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

oldgraf 12-12-2018 20:49

Kodi на СониТВ и Smart IPTV(за 5 евра беше) на Самсунг сменят бързо, нямам с WebOS

b_ignatov 12-12-2018 21:10

Ако колегата говори за тази платка, не би трябвало да има проблем с възпроизвеждането. Всичко според мен идва от ОС-а. Виждам, че има и Libreelec за платката (доста начална фаза), но си мисля че ще се справя с него.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Танннер 12-12-2018 21:48

Цитирай:

Първоначално написано от b_ignatov (Мнение498248)
Ако колегата говори за тази платка, не би трябвало да има проблем с възпроизвеждането. Всичко според мен идва от ОС-а. Виждам, че има и Libreelec за платката (доста начална фаза), но си мисля че ще се справя с него.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk


Пробвах либра елек 7 и 8, същият проблем, само че тук няма къде да те изхвърли и май забиваше.

Платката е Orange Pi PC Plus.

b_ignatov 12-12-2018 21:50

Как се връзваш към TVHeadend?

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Танннер 12-12-2018 21:51

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение498244)
Kodi на СониТВ и Smart IPTV(за 5 евра беше) на Самсунг сменят бързо, нямам с WebOS

Коди на Raspberry Pi3 B+ съм чувал че върви екстра, аз имам такъв но играе роля на TVHEADEND сървър, като поръчвах малинката, поръчах и портокалчето че по евтин беше от малинката, горе долу с еднакви параметри, но явно не е стабилен като малинката, коди си вачка иделано на портокала, но само при PVR клиентите, като превключваш каналите е грижата.

Танннер 12-12-2018 21:51

Цитирай:

Първоначално написано от b_ignatov (Мнение498258)
Как се връзваш към TVHeadend?

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Връзвам се с добавката в коди на TVH.

Пробвах и със Simple PVR client, в който ми е плейлиста от TVH с име и парола и същото, а през мобилен телефон ASUS ZENFONE 2 и коди няма грижи, както и през лаптопа.

b_ignatov 12-12-2018 21:53

OK.
Опита ли да изключиш хардуерното ускорение?

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Танннер 12-12-2018 21:54

Цитирай:

Първоначално написано от b_ignatov (Мнение498261)
OK.
Опита ли да изключиш хардуерното ускорение?

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Да това е първото нещо което открих преди месеци.

Но става по зле, без хардуерно ускорение не вървят каналите добре.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:03.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.