Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Телевизор LG 32 LF 5610 губи настройките при стартиране (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47584)

moreg 01-05-2022 12:10

Телевизор LG 32 LF 5610 губи настройките при стартиране
 
Здравейте, имам го от 6 години и понякога като го пусна и все едно съм си го купил сега, губят се всички настройки и трябва да настройвам всичко наново език държава, цветове картина всичко останало. Не го прави винаги а само когато той си реши.
Нещо да ме посъветвате? не съм ъпдейтвал никакви софтуери и като цяло тв то си работи добре. Други проблеми няма. Активирал съм опцията simplink към приемника ако това изобщо има значение.

111111 01-05-2022 12:29

Енергото с намекнал нещо на някой кондензатор.

yavor1 01-05-2022 12:32

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение574374)
Здравейте, имам го от 6 години и понякога като го пусна и все едно съм си го купил сега, губят се всички настройки и трябва да настройвам всичко наново език държава, цветове картина всичко останало. Не го прави винаги а само когато той си реши.
Нещо да ме посъветвате? не съм ъпдейтвал никакви софтуери и като цяло тв то си работи добре. Други проблеми няма. Активирал съм опцията simplink към приемника ако това изобщо има значение.

Би ли обяснил защо не си ъпдейтнал софтуера?
Опитай да го ъпдейтнеш!

Предполагам си наясно, че с ъпдейтите се отстраняват бъгове:

https://www.lg.com/bg/poddryjka/product/lg-32LF5610.AEE

moreg 01-05-2022 14:18

Ще опитам да ъпдейтна софтуера и ще пиша има ли промяна. Странното е че не го прави винаги. Понякога си губи настройките веднъж в месеца понякога веднъж на три дни.

N_1 01-05-2022 14:40

lg
 
Има опастност по време на ъпдейта да спре, и да не се включи.

moreg 01-05-2022 18:40

Смених софта с най-новия Version 03.10.00 и всичко мина гладко като се ъпдейтна за около 2 минути. Телевизора прие софтуера и тръгна нормално след това. Ще видя сега дали ще губи настройки и ще пиша по-нататък дали има промяна. Според мен е малка вероятността да се оправи от ъпдейт на софта но ще се проличи до няколко дни.

111111 02-05-2022 09:02

Опитвал ли си ти да му дадеш фабрични настройки?

moreg 02-05-2022 21:54

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение574402)
Опитвал ли си ти да му дадеш фабрични настройки?

Да давах му фабрични настройки. Откакто му качих новия софтуер не си е губил настройките при включване но това не е меродавно, защото са минали едвам два дни. Говорих и с тв техник и той ми каза, че този дефект се е проявявал и при други LG модели и е поправима повреда. Техника ме посъветва да ъпдейтна софтуера, защото имало случаи при, които с ъпдейт на софтуера проблема изчезвал. Иначе за информация имало някакъв чип eeprom с 8 крачета, който отговарял за паметта на телевизора. Този чип се повреждал с времето и се подменял в случай, че телевизора започне да си губи често настройки при включване.
Странното е, че не всеки път ги губи тия настройки, което до някъде ме кара да си мисля, че проблема може и да е софтуерен а не хардуерен.

111111 03-05-2022 08:34

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение574433)
Да давах му фабрични настройки. Откакто му качих новия софтуер не си е губил настройките при включване но това не е меродавно, защото са минали едвам два дни. Говорих и с тв техник и той ми каза, че този дефект се е проявявал и при други LG модели и е поправима повреда. Техника ме посъветва да ъпдейтна софтуера, защото имало случаи при, които с ъпдейт на софтуера проблема изчезвал. Иначе за информация имало някакъв чип eeprom с 8 крачета, който отговарял за паметта на телевизора. Този чип се повреждал с времето и се подменял в случай, че телевизора започне да си губи често настройки при включване.
Странното е, че не всеки път ги губи тия настройки, което до някъде ме кара да си мисля, че проблема може и да е софтуерен а не хардуерен.

Твърдението е вярно за телевизори с RTOS в случая телевизора е с линукс.

moreg 30-08-2022 21:40

Откакто му ъпдейтнах софтуера вече 4 месеца не си е губил настройките сам след пускане. Оправила се е работата.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:39.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.