Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Високо напрежение от кабела (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48444)

ДИванов23 04-11-2023 09:19

Високо напрежение от кабела
 
Здравейте, не знам дали за тук е въпросът ми, но искам да попитам за помощ: Вчера се наложи да свържа един сателит на село, всичко точно но когато закачих кабела от сателита към приемника, приемника изгоря. Може ли да ми кажете къде е проблема?

yavor1 04-11-2023 09:51

Цитирай:

Първоначално написано от ДИванов23 (Мнение592745)
Здравейте, не знам дали за тук е въпросът ми, но искам да попитам за помощ: Вчера се наложи да свържа един сателит на село, всичко точно но когато закачих кабела от сателита към приемника, приемника изгоря. Може ли да ми кажете къде е проблема?

Под напрежение си работил и не си занулил-заземил приемника!
Има тема от години

http://dtv-bg.com/showthread.php?t=4...F1%EB%E8%F6%E8

hector21 04-11-2023 18:38

Не съм спец, обаче мисля, че е дефектен конверторът и е изгорял тунерът Кабелът се свързва при изключен приемник. Също така трябва да се провери какво напрежение отива към конвертора 14 - 18 В?

yavor1 04-11-2023 18:47

Цитирай:

Първоначално написано от hector21 (Мнение592760)
Не съм спец, обаче мисля, че е дефектен конверторът и е изгорял тунерът Кабелът се свързва при изключен приемник. Също така трябва да се провери какво напрежение отива към конвертора 14 - 18 В?

Не си прав за конвертора, ако е дефектирал, няма как да изгори приемника.
Определено е включен кабела при работещ приемник, който е офазен и следва случка;;573
P.S. добре е да се знае що е еквипотенциалност!

авантикс 04-11-2023 19:26

За да нямате такива проблеми,правете го на принципа на ,включване на повече от един хдми кабел в телевизора , което се прави при напълно изключен с щепсела от контакта телевизор !

yavor1 04-11-2023 21:42

Цитирай:

Първоначално написано от авантикс (Мнение592762)
За да нямате такива проблеми,правете го на принципа на ,включване на повече от един хдми кабел в телевизора , което се прави при напълно изключен с щепсела от контакта телевизор !

;;basi;;basi;;basi
А другия край на HDMI къде ще го включиш???
Нееднократно съм препоръчвал външен тънък кабел свързващ корпусите на телевизора и останалите външни устройства, съответно свързан към зануляването (заземяването) съобразно домашната електроинсталация, която е дву или три проводна!

hector21 05-11-2023 11:12

Хубаво, но корпусите са пластмасови, нали така? По-скоро трябва да се отвори телевизорът, да се заземи платката. Може да се заземи с кабел и пирон в бетонната стена колкото и смешно да звучи, или чрез домашната ел. инсталация но тя пак заземява в бетона.

дрим 05-11-2023 11:31

Винта за стойката на стена може да се ползва като заземителна/занулителна точка, той със сигурност е на метал.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

yavor1 05-11-2023 17:41

Цитирай:

Първоначално написано от hector21 (Мнение592775)
Хубаво, но корпусите са пластмасови, нали така? По-скоро трябва да се отвори телевизорът, да се заземи платката. Може да се заземи с кабел и пирон в бетонната стена колкото и смешно да звучи, или чрез домашната ел. инсталация но тя пак заземява в бетона.

С този проводящ бетон уби рибата, може да кандидатстваш за Нобелова награда;;basi;;basi;;basi
Не ти е необходимо да отваряш телевизора, може да ползваш болтовете за VESA окачването, както ти обясни Дрим, може и корпуса на ефирната антена, може и кое да е от другите крепежни болтчета, варианти много, за неинвазивно обезпечаване на еквипотенциалност!

hector21 05-11-2023 20:59

Бетон, стена от тухли и киреч провеждат електричество, всяка Ел. инсталация се заземява по този начин, разбира се има и други начини. Ако си монтирал контакт в стена би трябвало да обърнеш внимание ушите за заземяване на контакта как се впиват в стената нарочно. Друг е въпросът че някои щепсели нямат отстрани планки за заземяване. Много хора , които мислят, че бетонът не провежда електричество си заминаха. Дори добрите диелектрици провеждат съвсем малко електричество имам предвид сухи, навлажнени е ясно.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.