Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Домашен майстор (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Избор на система за видеонаблюдение (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=41976)

ne_coo 13-02-2017 04:30

Избор на система за видеонаблюдение
 
Здравейте

Искам да си изградя система за видеонаблюдение за дома с 6 камери можете ли да ми препоръчате някакъв готов комплект или по добре да се закупят по отделно и от къде?

Нещо по бюджетно но и да върши работа.

Благодаря предварително.

taewu 13-02-2017 21:00

има готови комплекти купуваш и свързваш , аз си купих с 4 камери но ефективно ползвам 2

ne_coo 14-02-2017 11:28

Има ли нещо на което да обърна внимание преди покупката?

краси098 14-02-2017 11:36

Има разбира се.

Взимай мегапикселови, защото иначе е мазньоч страхотен и не можеш да разпознаеш негър от китаец. А все пак е с някаква охранителна цел.
640х480 на 5 метра - главата на човека е 1 пиксел :D

Това е основното!


edit: Бюджетно решение тук НЯМА. Всичко що е евтино е пълен боклук!

ТКЗС 25-09-2018 19:38

Колеги , имам едно питане : Тези дни слагаме на един приятел видеонаблюдение :7броя 720 мп камери , една стара куполна сд , която имат от предишен монтаж и двр . Трасетата са прекарани и утре ще закачаме камерите за насройки и тестове . Бяхме взели 3 захранвания подобни на тези:
http://steinberger.bg/product/4587/z...llets-50w.html, но по 5 ампера, като плана беше на две захранвания да има по 3 камери , а на третото - останалите 2 . При монтажите обаче сме забутали едното някъде , не можем да го открием за сега и питането ми е : ще издържи ли едно подобно захранване 4 камери за продължително време или да се придържаме към първоначалният план . Камерите са hikvison 720 p , но в момента не мога да дам точни параметри за консумацията им . Благодаря ви за мненията

Кайен 25-09-2018 20:01

Цитирай:

Първоначално написано от ТКЗС (Мнение492207)
...Камерите са hikvison 720 p...

Не би трябвало да има проблем. Консумация на камера с подсветка обикновено е около 7W.

woooow 25-09-2018 20:08

Един бърз цитат от случаен форум в интернет:

The majority of Hikvision TurboHD cameras require 4W to 5W @12VDC or 0.33A to 0.42A @12VDC.

И аз също съм на мнение, че няма да имаш проблеми.
Даже наскоро монтирах точно 4 камери hikvision 720p и сложих 5 амперово.
Двр-а си имаше собствено захранване!
Камерите работят чудесно и светят доста добре в тъмното!
Успех с монтажа!;;650

ТКЗС 14-10-2019 18:27

Колеги ,трябва ми малко помощ за двр TVT H.264 и рутер Huawei на А1 , който е със сим карта и за пръв път се сблъсквам с такъв . Рутера има една празна wan букса , предполагам , че тя трябва да дава интенет .Свързвам я с двр , ланката му си свети , камерите излизат на телефон вързан по wifi със същият рутер , но през мобилна мрежа не става . Пренасочил съм портовете на двр , всичко както уж трябва да си е , само , че не мога да схвана кое точно е външното ип на този рутер . Има 2 различни в менюто му едното само за wan буксата другото е различно което ми вади what`s my ip , но и с двете не иска да се върже . Ще съм благодарн на всякакви идеи.

Момчил Минков 14-10-2019 21:40

Цитирай:

Първоначално написано от ТКЗС (Мнение518456)
Колеги ,трябва ми малко помощ за двр TVT H.264 и рутер Huawei на А1 , който е със сим карта и за пръв път се сблъсквам с такъв . Рутера има една празна wan букса , предполагам , че тя трябва да дава интенет .Свързвам я с двр , ланката му си свети , камерите излизат на телефон вързан по wifi със същият рутер , но през мобилна мрежа не става . Пренасочил съм портовете на двр , всичко както уж трябва да си е , само , че не мога да схвана кое точно е външното ип на този рутер . Има 2 различни в менюто му едното само за wan буксата другото е различно което ми вади what`s my ip , но и с двете не иска да се върже . Ще съм благодарн на всякакви идеи.

Сигурен ли си, че си пренасочил верните портове. Пренасочи уеб интерфейса - за тест, дало ще ти се отвори от уеб браузър на ПЦ, или на тел-а. От друга страна ДВР-а няма ли cloud конекция - това е нещо като ВПН, или по-скоро като тийм вювър. Двр-а се връзва към хост на производителя и не е нужно пренасочване на портове, и ти се връзва към хоста и той те пренасочва, но е със спец. програма от производителя... Твоето упражнение ще го правя след месец, и най-гадното е, че ИП-то ще е динамично и тряя да правя ДинДНС... а аз не съм му почитател...

ТКЗС 14-10-2019 22:56

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Минков (Мнение518468)
Сигурен ли си, че си пренасочил верните портове. Пренасочи уеб интерфейса - за тест, дало ще ти се отвори от уеб браузър на ПЦ, или на тел-а. От друга страна ДВР-а няма ли cloud конекция - това е нещо като ВПН, или по-скоро като тийм вювър. Двр-а се връзва към хост на производителя и не е нужно пренасочване на портове, и ти се връзва към хоста и той те пренасочва, но е със спец. програма от производителя... Твоето упражнение ще го правя след месец, и най-гадното е, че ИП-то ще е динамично и тряя да правя ДинДНС... а аз не съм му почитател...

Правил съм го доста пъти това упражнение предимно с рутери TPLINK или dlink и не е имало проблеми , но с този рутер съм :s103 Доколкото знам , начина през cloud не е много сигурен , и честно казано не съм опитвал така . Ще пробвам като отида пак .


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:50.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.