Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   VU+ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=232)
-   -   MPEG 4 AAC Проблем (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44302)

Wanderer 16-10-2018 13:54

MPEG 4 AAC Проблем
 
Не знам дали мястото е тук, но не намерих по-подходящо. Въпросът - IPTV с огромна филмотека. Част от филмите, по-новите особено са със AAC MPEG4 звук. Изписва коректно формата, но няма звук. Понякога изписва Unknown, там пък идея нямам що за звуков формат е. Изключих/включих DTS, Mix, няма резултат. Последен OpenPli, Vu+ Duo2
Решение има ли? Благодаря.

ТКЗС 17-10-2018 07:07

Цитирай:

Първоначално написано от Wanderer (Мнение493521)
Не знам дали мястото е тук, но не намерих по-подходящо. Въпросът - IPTV с огромна филмотека. Част от филмите, по-новите особено са със AAC MPEG4 звук. Изписва коректно формата, но няма звук. Понякога изписва Unknown, там пък идея нямам що за звуков формат е. Изключих/включих DTS, Mix, няма резултат. Последен OpenPli, Vu+ Duo2
Решение има ли? Благодаря.

Май няма спасение за енигма , но нека и други да споделят . Имаш ли звук на сд каналите от мео - 30 запад.

111111 17-10-2018 09:40

А опция телевизора да декодира звука няма ли?

The Joker 17-10-2018 10:30

Цитирай:

Първоначално написано от Wanderer (Мнение493521)
Не знам дали мястото е тук, но не намерих по-подходящо. Въпросът - IPTV с огромна филмотека. Част от филмите, по-новите особено са със AAC MPEG4 звук. Изписва коректно формата, но няма звук. Понякога изписва Unknown, там пък идея нямам що за звуков формат е. Изключих/включих DTS, Mix, няма резултат. Последен OpenPli, Vu+ Duo2
Решение има ли? Благодаря.

Можеш ли да качиш малък тест файл, който да пробваме? Така по-лесно моеже да сложим някоя "диагноза"

Аз имах малък проблем с един аас - dts но го реших с помощта на advanced audio settings

Wanderer 17-10-2018 17:13

Цитирай:

Първоначално написано от zdravkos (Мнение493610)
Можеш ли да качиш малък тест файл, който да пробваме? Така по-лесно моеже да сложим някоя "диагноза"

Аз имах малък проблем с един аас - dts но го реших с помощта на advanced audio settings

Единствения вариант е да запиша нещо на харда и после да го прехвърля, но доколкото знам записа е с някакъв измислен формат, тъй че не знам колко адекватно ще е. Може би и аз не съм описъл много правилно - става дума за моя "доставчик" на линия и IPTV, който отскоро се отвори и пусна наистина огромна фонотека със заглавия към пакета. Това е проблема, че почти всички филми ot 2018 годинa са именно с този звуков формат - MPEG4 AAC. В описанието на ву-то пише, че se поддържа, ама тцъ..

The Joker 18-10-2018 00:38

2Прикачено(и)
За този формат става на въпрос, нали? Лайв каналите в тубата са със същият формат.
Сега погледнах, и при мен доставчика е с този кодек. Hdmi кабела влиза директно в av-receiver!

Wanderer 18-10-2018 14:25

Абсолютно същото. Ти обаче ми даваш добра идея - да прекарам HDMI през ресивър. Довечера ще пробвам. Тъкмо оправих едно смотано Onkyo, щото моя усилвател е Елвис Пресли и няма HDMI :)Утре ще пиша за резултат.

PhilipZ 18-10-2018 16:38

В една друга тема бях писал - DM920 с оригинален имидж вади звук (закачен през HDMI към ресивър). С OpenPLi - не. На OpenPLi само downmix AAC помага.

Wanderer 19-10-2018 13:03

Нещата стават забавни. Когато в инфо полето за звука е само MPEG4 AAC, звук няма. Ако след него обаче пише "Undetermined" звук има :s101
Ровя и по други места, описват, че проблема е в OpenPli, но са стари теми и не знам доколко да им вярвам.

The Joker 19-10-2018 22:45

Аз съм с DreamOS. На нея върви, току що пробвах и с toslink, има звук.

При теб на плито не знам дали имаш тези опции. Ако можеш пробвай като активираш Downmix при AAC und AC3!
На Vu+ Solo SE V2 - VTI 13.0.9 с Downmix има звук!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:23.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.