Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GSM мобилни комуникации (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=110)
-   -   VoLTE от Telenor (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43893)

valbg 11-06-2018 11:04

Предполагам по-високи скорости за телефони които поддържат три-бандов агрегат на LTE, но също така за всички абонати с LTE ще има повече спектрум демек малко повече клонове по дървото = по-малко птици на един клон.

fox 11-06-2018 11:12

От както пуснаха VoLTE се вдигна латентноста на интернета .

аспух 24-06-2018 15:24

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение483811)
От другата седмица,започваме да правим разширения на Telenor на 2600mhz ,т.е 1800+2100+2600 за LTE ;)Засега само на курортите по северното черноморие,после ще видим,имам план само за това. ;;650

http://crc.bg/files/_bg/2600_vremenn...01.06.2018.pdf

От септември вероятно ще се спират съоръженията на 2600 MHZ, странно :s101

Глаголица 24-06-2018 22:58

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение483490)
От мобилния оператор подчертават, че разговорите през VoLTE ще се таксуват като стандартни и няма да отнемат от включения пренос на данни в абонаментния план.

Еййй, хитреци на дребно и това си е! LTE по стандарт е packet switching тоест изцяло IP базирана, всичко е данни, затова като си на 4Г при телефония всички оператори те свалят на 3Г (circuit switching), от къде на къде VoLTE ще го таксуват на минути?!

Ooo_Pepi 24-06-2018 23:18

Не знам при един час разговор колко трафик ще правиш през VoLTE-то.
Но ако не е малко, има резон да не ти черпи от гигабайтите нет.
Аз лично така предпочитам, и не смятам, че са хитреци на дребно... даже напротив.
Показват, че този трафик за VoLTE разговори, няма да ти отнема от GB-те за и-нет.
Интересно дали от 01.07.2018 ще го пуснат за всички абонати... или още ще тестват?

Глаголица 25-06-2018 00:13

Неква идея един час разговор през вайбър или скайп колко трафик черпи? ВоЛТЕ едва ли е по-различно.

tonivet 25-06-2018 11:19

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение485128)
Еййй, хитреци на дребно и това си е! LTE по стандарт е packet switching тоест изцяло IP базирана, всичко е данни, затова като си на 4Г при телефония всички оператори те свалят на 3Г (circuit switching), от къде на къде VoLTE ще го таксуват на минути?!


И аз съм на това мнение, но другите във форума на бързо ме нахраниха. ;;basi





Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение485131)
Неква идея един час разговор през вайбър или скайп колко трафик черпи? ВоЛТЕ едва ли е по-различно.


Това намерих в редит:


Цитирай:

T-Mobile's VoLTE is also utilizing that same AMR-WB codec, but at double the bitrate, or 23.85kbps to be more precise. Calls will sound even clearer, and that is the highest possible bitrate defined in 3GPP standard for VoLTE.
Което грубо прави 10,5 Мб за час разговори или с 1 ГБ интернет ще приказваш около 5 800 мин.


Отделно ако си в роуминг предполагам ще е доста по-евтино да те засичат на трафик вместо на минута.

Чък Норис 25-06-2018 12:37

Абе вие двамата да не сте мозъчни донори? :lol15:
Хората ви предлагат по-добра услуга, при определени условия, вие искате да си седите на телефон с шайба.
VoLTE-то ще е активно за момента само при разговори теленор-теленор, тези разговори без това са безплатни при повечето планове, но вие искате да ви таксуват от мегабайтите :lol15: Кажете честно, чавка ли ви е изпила мозъците или сте си така по рождение? :e085:

tonivet 25-06-2018 13:06

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение485157)
Абе вие двамата да не сте мозъчни донори? :lol15:
Хората ви предлагат по-добра услуга, при определени условия, вие искате да си седите на телефон с шайба.
VoLTE-то ще е активно за момента само при разговори теленор-теленор, тези разговори без това са безплатни при повечето планове, но вие искате да ви таксуват от мегабайтите :lol15: Кажете честно, чавка ли ви е изпила мозъците или сте си така по рождение? :e085:


И двете! Тъп съм си по рождение. Отделно чавка ми е изпила мозъците (включително и костния), а напоследък ме хапят и щъркелите. Направиха си гнездо на двора и ме кълват докато ям доматите с колците.
Отделно съм на тарифен план на Теленор с неограничени минути към всички, но държа на VoLTE да ми дърпат от мегабайтите.


И сега да попитам ако съм на абонаментен план Тотал 10,99 и имам 200 мин. и 200 МБ след изчерпването на които скоростта пада на 64 кбс, колко време ще говоря през VoLTE ако се засича на минута и колко ще говоря ако се засича на трафик?

Чък Норис 25-06-2018 13:14

Ами заяви го това в офис на оператора или им пиши през сайта, сигурен съм, че ако имат техническа възможност с радост ще ти го набият. И преди после да ревеш, че бързо ти свършват мегабайтите, имай предвид, че те таксуват минимум на 1MB, сега сметни колко мегабайта ще ти отидат за един час, при разговор със скайп, вайбър и т.н.


Цитирай:

Първоначално написано от tonivet (Мнение485162)
И сега да попитам ако съм на абонаментен план Тотал 10,99 и имам 200 мин. и 200 МБ след изчерпването на които скоростта пада на 64 кбс, колко време ще говоря през VoLTE ако се засича на минута и колко ще говоря ако се засича на трафик?

Мини на друг план, защо на мен да ми дърпат от 15GB, затова, че ти си на най-евтиния план?! Отделно тези "неограничени" мегабайти ги спират след 30% оверлоад.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:22.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.