Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Нестабилно работещ DM7020 HD V2 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47196)

teolink 17-10-2021 09:01

Нестабилно работещ DM7020 HD V2
 
Приемника не е съвсем развален, но много често забива, рестартира, позеленява. Напоследък по-често се получава следната ситуация - както работи на даден канал (обикновено 5-15 минути ) картината замръзва, звука продължава да върви и след минута две забив или рестарт.
Допуснах че може да е от тунера, но абсолютно същата е картинката и на комбинирания DVB-T-DVBC тунер. Като го отворих да му извадя хард диска, понеже ми трябва за друго, вътре е доста добре почти като ново - никакви външни изменения по кондензаторите.
Предполагам традиционните съвети ще са за смяна на всички кондензатори, което за мен няма да е лесно, ако са 2-3 бих се постарал, но при 30-тина вероятността да направя друга поразия е почти сто процентова. Ако някой има опит с такъв приемник и знае кое е най-уязвимото му място и какво може да се направи по случая моля да сподели!

111111 17-10-2021 10:46

А с температурата как е?

teolink 17-10-2021 11:27

Субективно не се нагрява повече от дм800 примерно, но определено затоплянето му повлиява по-зле и по-често дава сбой

dodo_pv 17-10-2021 12:52

След позеленяване се създава лог - файл на харддиска. Качи го, да го погледнат майсторите. Ако не помогнат, сменяй имиджа.

teolink 17-10-2021 14:52

сменях 5-6 имиджа, няма промяна, а харда съм го качил на компютър ще видя стария или пък флашка

spaice 17-10-2021 20:34

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение567336)
Предполагам традиционните съвети ще са за смяна на всички кондензатори, което за мен няма да е лесно, ако са 2-3 бих се постарал, но при 30-тина вероятността да направя друга поразия е почти сто процентова.

Няма нужда да сменяш всички кондензатори, само 2, най-големите по размер в платката на захранващия блок. На тази платка няма риск да прецакаш нещо.

teolink 17-10-2021 22:18

2Прикачено(и)
Да, би могло да се почне от там - тези двата, после ако трябва на захранващата платка има още 5 по-големи, а на дъното 3 и това е всичко което ще мога да направя с надежда да заработи стабилно приемника

vasilstf 17-10-2021 22:22

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение567376)
Да, би могло да се почне от там - тези двата, после ако трябва на захранващата платка има още 5 по-големи, а на дъното 3 и това е всичко което ще мога да направя с надежда да заработи стабилно приемника

Така погледнати кондензаторите, никога няма да забележиш дали са се надули. Огледай ги от долната страна, по-често от там се надуват, че е са по-меки. Ако нямаш достатъчно опит, може дори и да не забележиш подуване.

teolink 18-10-2021 08:34

1Прикачено(и)
Само че преди да почна с кондензаторите искам да изразя опасенията, дали ще има ефект при положение, че вътрешната памет е с лоши сектори и винаги при прфлашване извежда съобщението от снимката

moreg 18-10-2021 08:45

На мен от снимките кондензаторите ми се виждат добри, пък и това е сравнително нов приемник и се предполага че не е на 10 години за да са му заминали толкова бързо кондензаторите. Каква му е исторята? Втора ръка ли си го взел? Според мен си за сервиз. Такава грешка в паметта при префлашване не е нормално да се показва.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:36.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.