Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Домашен майстор (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Проблем с плазма Панасоник (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=24728)

roro91 11-09-2012 23:09

Проблем с плазма Панасоник
 
Както си работеше плазмата (панасоник 42 инча) и намалявах звука телевизора ивенъж угасна и вече няма никакви признаци на живот ;;601

Не свети свтодиода който индикира за пуснат или спрян телевизор зелено/червено.Преди няколко дни ми се стори че чувам някакво жужене от към плазмата но като се заслушах шума го нямаше вече.

Какъв може да е проблема?Дали е от захранващия блок или нещо друго?
Евентуално колко време отнема ремонта на тези плазми?

лтрифонов 12-09-2012 00:34

Ако съвсем никакви признаци на живот няма, виж да му смениш бушончето или контакта.

ванкоса 12-09-2012 08:17

Какъв бушон те гони бе?
Той е вътре на платката и гори когато наистина има проблем.Искаш да я отвори да смени бушона и да изгори това което още не е.
Колега носи я в сервиз те си знаят работата.Лас сервиз са официален представител на Панасоник но не зная дали имат собствени сервизи.
Успех.

fakirastanly 12-09-2012 08:46

Здр. колега неприятна случка... би ли казал точния модел на плазмата.

Aries 12-09-2012 08:57

Цитирай:

Първоначално написано от ванкоса (Мнение185081)
Какъв бушон те гони бе?
Той е вътре на платката и гори когато наистина има проблем.Искаш да я отвори да смени бушона и да изгори това което още не е.
Колега носи я в сервиз те си знаят работата.Лас сервиз са официален представител на Панасоник но не зная дали имат собствени сервизи.
Успех.

Колегата е наистина прав , най-добре е направо в сервиз.Вероятно е захранващ блок.

roro91 12-09-2012 18:30

В сервиза казаха че е изгорял някакъв транзистор в захранващия блок.

Дали проблема идва от другаде за да изгори там този транзистор?

Утре ще го подменят но ме е страх да няма някакъв друг скрит проблем и след време да изгори пак :;803

yavoor 12-09-2012 21:00

4D
 
Цитирай:

Първоначално написано от roro91 (Мнение185196)
Дали проблема идва от другаде?

Дори по БДС е допустимо на сто метра зид десет да паднат.
Не се притеснявай.

dhddhd 12-09-2012 22:10

1Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от roro91 (Мнение185196)
В сервиза казаха че е изгорял някакъв транзистор в захранващия блок.

Дали проблема идва от другаде за да изгори там този транзистор?

Утре ще го подменят но ме е страх да няма някакъв друг скрит проблем и след време да изгори пак :;803

Ако и твоя е 42g20e и се замисляш за подмяна на цели платки ми пиши. Моят е с пукнат дисплей. Всичко друго му е здраво.

ванкоса 12-09-2012 22:50

Много се притесняваш.Няма причини за това.
Когато го сменят ако не е отстранена причината за изгарянето му то той пак ще изгори и то поще в сервиза,защото е в захранването.Стига си се притеснявал.Това е една от най добрите марки на пазара.

dodo_pv 12-09-2012 23:03

Цитирай:

Първоначално написано от roro91 (Мнение185196)
В сервиза казаха че е изгорял някакъв транзистор в захранващия блок.

Дали проблема идва от другаде за да изгори там този транзистор?

Утре ще го подменят но ме е страх да няма някакъв друг скрит проблем и след време да изгори пак :;803

ДА! Кажи им да сменят и електролитните кондензатори на ТV-то с хубави. В сервизите ги знаят кои са.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:57.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.