Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Оператори в гр. ВАРНА (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Проблем при пускане и засичане на карта - МСАТ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=17133)

Ивайло Райков 07-07-2011 15:32

Проблем при пускане и засичане на карта - МСАТ
 
Здравейте, преди месец се сдобих с телевизор SAMSUNG LE32C630 и си взех съответния модул с карта от МСАТ. Проблема ми е, че при пускане на телевизора излиза надписа "КОДИРАН СИГНАЛ" и се появява звука, а картината след няколко секунди. Имам приятел със Самсунг 3D, но той няма такъв проблем - пуска телевизора и веднага му тръгва картината, без забавяне. Питах техник на МСАТ, каза че е от firmware-а, но днес го смених с най-новия и няма промяна. НЕ съм правил ресет или нещо друго. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен ;;650

emskia 07-07-2011 16:18

Най-вероятно е от приемника,но трябва да се разбереш с някой техен техник, защото те са най-запознати с техните приемници ( TOPFIELD
TF6100EMC);;601;;601;;601

d.ivanov 07-07-2011 16:25

Ако си купил модула си от МСАТ, виж дали е на марка "SMIT", ако не е на SMIT значи е от онези стартите боклуци, които продаваха на абонатите си доскоро, ако е така, отиди да ти я сменят иначе ще имаш доста проблеми с нея. :).

Ивайло Райков 07-07-2011 18:59

emskia, приемника го върнах и взех модул с карта.
didomh, модула е CONAX SMIT, това са си модулите, които продават в М-сат. Просто незнам дали модула ми е фалшив или е от телевизора. И затова ме интересуваше дали някой знае нещо по въпроса. Иначе мога да пробвам с модула на един приятел като го засека тези дни.

d.ivanov 07-07-2011 19:35

Цитирай:

Първоначално написано от Ивайло Райков (Мнение107712)
emskia, приемника го върнах и взех модул с карта.
didomh, модула е CONAX SMIT, това са си модулите, които продават в М-сат. Просто незнам дали модула ми е фалшив или е от телевизора. И затова ме интересуваше дали някой знае нещо по въпроса. Иначе мога да пробвам с модула на един приятел като го засека тези дни.


Това е най-добрия вариант, модулите на МСАТ преди даваха чести дефекти, ако с другия модул нямаш проблем, значи е от твоят, това е добрия варант, макар че като се замисля няма какво друго да е причината. :)

sven4o 07-07-2011 19:44

Цитирай:

Първоначално написано от Ивайло Райков (Мнение107689)
Здравейте, преди месец се сдобих с телевизор SAMSUNG LE32C630 и си взех съответния модул с карта от МСАТ. Проблема ми е, че при пускане на телевизора излиза надписа "КОДИРАН СИГНАЛ" и се появява звука, а картината след няколко секунди. Имам приятел със Самсунг 3D, но той няма такъв проблем - пуска телевизора и веднага му тръгва картината, без забавяне. Питах техник на МСАТ, каза че е от firmware-а, но днес го смених с най-новия и няма промяна. НЕ съм правил ресет или нещо друго. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен ;;650

Здравей, и аз преди седмица си взех Samsung LE32D550 и ми дадоха модул с карта от Мсат. Дадоха ми някакъв китайски боклук и се сблъсках със същия проблем, като постоянно ми изписваше кодиран сигнал. Тестваха ми го в техен офис цял ден и казаха че всичко е наред. След скандал ми го смениха с CONAX Smith и вече работи перфектно. Така че искай да ти го сменят.

Ивайло Райков 07-07-2011 21:20

Благодаря за мненията. Ще пробвам читавия модул и ще видя как е, че ако им се обадя ще ми кажат 100 приказки и няма да ми помогнат накрая. Ще пиша какво е станало :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:53.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.