Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Свързване към компютър (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=24987)

NPen 28-09-2012 09:42

Свързване към компютър
 
Здравейте,

Искам да ви попитам какво ми е нужно ако имам приемник (S200 и ZHD200) да гледам телевизия на компютъра. Какви са различните варианти за всеки един от приемниците. На видео картата имам HDMI макар, че не знам за какво ще ми послужи. Монитора ми е SyncMater P2350, който има DVI и VGA. Знам за различните тунер устройства за компютър, но те са ако нямам приемник. С други думи искам да имам избор м/у кинескопния телевизор и монитора на компютъра.

Извинявам се предварително ако се препокривам с нещо казано до този момент, но четох статии и мнения и точно за моя случай не можах да си отговоря. Благодаря Ви!

Момчил Минков 28-09-2012 09:56

Цитирай:

Първоначално написано от NPen (Мнение188637)
Здравейте,

Искам да ви попитам какво ми е нужно ако имам приемник (S200 и ZHD200) да гледам телевизия на компютъра. Какви са различните варианти за всеки един от приемниците. На видео картата имам HDMI макар, че не знам за какво ще ми послужи. Монитора ми е SyncMater P2350, който има DVI и VGA. Знам за различните тунер устройства за компютър, но те са ако нямам приемник. С други думи искам да имам избор м/у кинескопния телевизор и монитора на компютъра.

Извинявам се предварително ако се препокривам с нещо казано до този момент, но четох статии и мнения и точно за моя случай не можах да си отговоря. Благодаря Ви!

Ами ако искаш от делта С200 да гледаш ти трябва Аналогов ТВ тунер, за да дигитализираш RF-антенния изход но тогава ще стане едно... майко мила (честота нагоре, честота надолу и все аналогов сигнал). Със захринката е малко по- (в същност то и с делтата можеш да приложиш този вариант): ЗХД няма RF модулатор и се ползват видеоизходите (и при делтата също), трябва ти видеокарта с видео-вход, а звука в звуковата карта или в тонколони, НО и при 2-та случая забрави за цифрово видео!

Чушкопека 28-09-2012 10:06

Колегата горе много изчерпателно е обяснил, аз съм ползвал така сателитен приемник SAMSUNG, но той поне имаше S-Video и картината биваше, но акотрябва RF-модулатор, според мен човека само ще си опъне нервите и картината ще е мазало, а трябва и допълнителна инвестиция в аналогов ТВ-тунер.;;513
Има аналогови тв платки за комп, които имат S-Video вход, а мисля има и преходници SCART- S-Video, пак е решение, но според мен не си заслужава вложените средства.

лтрифонов 28-09-2012 10:41

Цитирай:

Първоначално написано от NPen (Мнение188637)
Здравейте,

Искам да ви попитам какво ми е нужно ако имам приемник (S200 и ZHD200) да гледам телевизия на компютъра. Какви са различните варианти за всеки един от приемниците. На видео картата имам HDMI макар, че не знам за какво ще ми послужи. Монитора ми е SyncMater P2350, който има DVI и VGA. Знам за различните тунер устройства за компютър, но те са ако нямам приемник. С други думи искам да имам избор м/у кинескопния телевизор и монитора на компютъра.

Извинявам се предварително ако се препокривам с нещо казано до този момент, но четох статии и мнения и точно за моя случай не можах да си отговоря. Благодаря Ви!

Я да уточним? искаш да гледаш телевизия на компютъра, или на монитора? На монитора щом имаш DVI вход - купуваш си hdmi-to -dvi кабел и монитора ще визуализира (без звук) от ХДМИ изхода на ЗХД200. От L и R изходите ще излезе звук (към компютърни колонки ?!)

ама какъв е смисъла... ?

ето снимка, от някакъв форум я изрових:
http://s2.postimage.org/23r29fgnc/100_5603.jpg

Ламерът 28-09-2012 10:51

Ако исака да гледа на компютъра му трябва кепчър или тунер с видео входове (вече повечето модели имат) препоръчвам ти да разгледаш тунерите на AverMedia повечето имат компонентен вход и s-Video. Взимаш си един преходник скарт-чинч и гледаш.

каменниколов 28-09-2012 11:07

За S200 ти трябва TV RCA to VGA адаптер, за да изкараш сигнала от чинчовете към VGA-а на монитора, а за ZHD200 ти трябва HDMI to DVI, за да изкараш HDMI изхода към DVI-a на монитора.

Чушкопека 28-09-2012 11:11

Абе той хубаво ще изкара VGA към монитора, ама монитора 50 херца поддържа ли?

wilchelm 01-10-2012 14:21

Тези които твърдят, че HDMI изхода на ZHDX00 може да се свърже към DVI или HDMI входа на компютърен монитор да укажат и кой точно модел, защото мониторите са на 60Hz, а ZHDX00 - на 50Hz.

ВалчоП 01-10-2012 15:32

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение188654)
Абе той хубаво ще изкара VGA към монитора, ама монитора 50 херца поддържа ли?

Рядко има монитори, които поддържат 50 Хц в режим 1080х1920. Обикновено има такива, които поддържат 50 Хц само в SD режим PAL - някои модели на Lenovo.

Момчил Минков 01-10-2012 16:33

Цитирай:

Първоначално написано от каменниколов (Мнение188653)
За S200 ти трябва TV RCA to VGA адаптер, за да изкараш сигнала от чинчовете към VGA-а на монитора, а за ZHD200 ти трябва HDMI to DVI, за да изкараш HDMI изхода към DVI-a на монитора.

Взехме такъв преходник в началото на ляроро, по-точно беше Скарт към SVGA. От пробваните DB500s и DL-STB-20x, само дрийма изкара началната картинка и то само на DELL 24" монитор, никъде другаде. И 2-та приемника имат нужните сигнали на СКАРТ-а - проверил съм ги. Така, че и това се отхвърля като вариант


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:07.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.