Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТРИ и периферия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Имам проблем с DHCP със static IP няам (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=32298)

Jovanoty 31-01-2014 20:53

Имам проблем с DHCP със static IP няам
 
Колеги имам следния проблем: когато рутера ми е под DHCP имам следния проблем като слушам на пример като гледам IPTV или слушам радио и т.н. рутера си проверява на всеки 10 мин. (Remaining Lease Time) IP-to и точно тогава ми спира и трябва точно тогава да му дам или рефреш или на ново play. Когато съм го въвел като static IP няам никакъв проблем. Някакви идей от какво може да е?

om63 31-01-2014 21:06

Цитирай:

Първоначално написано от Jovanoty (Мнение303206)
Колеги имам следния проблем: когато рутера ми е под DHCP имам следния проблем като слушам на пример като гледам IPTV или слушам радио и т.н. рутера си проверява на всеки 10 мин. (Remaining Lease Time) IP-to и точно тогава ми спира и трябва точно тогава да му дам или рефреш или на ново play. Когато съм го въвел като static IP няам никакъв проблем. Някакви идей от какво може да е?

ИдеЙ нямам. Имам идеИ.
под над около DHCP няма как да бъде. Искате да кажете може би че рутерът Ви получава WAN IP адрес от DHCP сървър. Ако това искате да кажете, моля потвърдете и уточнете кой е този сървър. 10 min са странен интервал за Lease Time. Това време се получава от DHCP сървъра и е адски странно някой извратен админ да е сложил толкова ниско. Най-вероятно точно това е проблема, че на 10 мин рутерът започва наново да си конфигва WAN интерфейса, и естествено тогава губите интернет свързаност. Ако Ви устройва схемата със статичен адрес - стойте на нея. Ако не, обяснете бавно, точно и ясно конфигурацията на инфраструктурата, която ползвате, за да вденем и ние. Имам някакво самочувствие на мрежов инженер, но не и на врачка.

Ланселот 31-01-2014 21:12

Може да споменеш и каква е марката на рутера.:s101

Jovanoty 31-01-2014 21:43

Не виждам какво толкова не е ясно в написаното от мен? Значи става въпрос за ЛАН доставчик в София не визирам кой е. Товва не е важно според мен, рутера ми е TL-WR1043ND Firmware: със DD-WRT v24SP2- (03/25/13) std.
Просто попитах когато чеква на всяка 10-та минута ИП-то радиото спира, нито се получават загуби на пакети в момента на спирането на радиото. Просто попитах, а това да ми се прави някой на много знаещ, и да държи тон във форума, че другия е незнаещ и да се прави на велик не мисля, че е редно и това не е за първи път във форума. Милсех, че този форум е да си помагаме и да споделяме мнение и т.н. а не да се правим кой колко е велик или другия колко е бил прост. Това го пиша, като знам, че мога да получа и бан от админа, но не съм от вчера във форум и си кавам това което мисля, защото не е за първи път не само към мен такова държане. Като те дразни моя въпрос не се опитвай да помагаш и да се правиш на велик и не се опитвай да ме направиш да бъда само един от много посетители във форума с твоето държане. Все пак е право на Админа на форума да ме банне за тзи мой остри думи!
Който иска да ми даде съвет ще съм му благодарен.
Предполага поне някой коелги от форума ме знаят та дори и само задочно и това ми е първото такова остро мое мнение във форума и надявам се последно.
Бъди жив и здрав om63

Юлиян 01-02-2014 01:05

при мен Address Lease Time е зададен 120мин. по подразбиране, слагай колкото се може по големи стойности.

Jovanoty 02-02-2014 00:09

Цитирай:

Първоначално написано от Юлиян (Мнение303266)
при мен Address Lease Time е зададен 120мин. по подразбиране, слагай колкото се може по големи стойности.

Колега тези стойности не ги ли задава сървъра или греша. Мисля, че не се задават в рутера?

Юлиян 02-02-2014 17:01

Грешиш, аз от ДиейчсиПИ сетинга мога да си ги менкам стойнностите, но не ми се е налагало, Джованоти смени тези стойности с по големи и проблемацията ще ти изчезне.Така мисля:s101

Стоян 02-02-2014 17:50

В случай, че ЛАН доставчикът ти предлага възможност да получаваш интернет със Статичен адрес (Setup, Basic Setup: Static IP), защо изобщо искаш да си на DHCP (Automatic Configuration - DHCP)?

Стоян 02-02-2014 17:52

Цитирай:

Първоначално написано от Юлиян (Мнение303266)
при мен Address Lease Time е зададен 120мин. по подразбиране, слагай колкото се може по големи стойности.

Това не се ли отнася за DHCP сървъра на самия рутер - т.е. как рутерът чрез собствения си DHCP раздава вътрешните адреси на у-вата в мрежата му?!

Jovanoty 02-02-2014 21:46

Цитирай:

Първоначално написано от Стоян (Мнение303634)
В случай, че ЛАН доставчикът ти предлага възможност да получаваш интернет със Статичен адрес (Setup, Basic Setup: Static IP), защо изобщо искаш да си на DHCP (Automatic Configuration - DHCP)?

По принцип съм със статик IP, но по принцип доставчика ми предпочита да съм под DHCP. Интересно ми е защо така се получава нито се губи пакет нито нищо, но точно когато изтича времето тъй де 10 минути каквото е streem (радио,тв) примерно спира докато не дам решфреш или на ново play.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:21.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.