Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Diablo (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=200)
-   -   Diablo twin wifi HW2.6 cccam проблем (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=25327)

дрим 16-10-2012 22:05

Diablo twin wifi HW2.6 cccam проблем
 
Здравейте,
най-накрая се обзаведох с въпросния модул, но ударих греда :)
ситуацията е следната:
Имам Toshiba с dvb-c/t/s, ползвам и близу и съм вързал две антенки, към телевизора. Diablo-to го префлашнах с underworld 2.25 и му конфигурирах cccam-a една линия към домашния ми oscam server. Проблема е , че работи около 5 мин и се disconnect-ва от шеринг сървъра и не се свързва повече докато не го рестартирам хардуерно. Иначе картата на близоо в кам модула не прекъсва и си работи ок., също така си имам през цялото време ping до модула и не е мрежов проблем.
Също така към модула имам достъп само на http няма ftp достъп, което е доста неудобно ако трябва да правя някакви промени защото трябва да го изваждам от телевизора и да го слагам в CAS 3 програматор.
Не знам дали това е така, всички предложения и съвети са добре дошли.
Благодаря предварително.

кокович 17-10-2012 00:57

Здравей колега, същия проблем имах със по старата версия 2.4 на модула и 2.19.Когато задам с парола модула да се връзва към рутера, разпадне ли връзката ,не се връзва повече.Махна ли паролата от рутера и без парола пее направо.Сега карам без пароли,защото не можах да преборя този проблем.Можеш да пробваш с различни видове криптиране за паролите.И аз ползвам и Близу и картата работи без проблем в модула.Подрави

дрим 17-10-2012 01:15

Цитирай:

Първоначално написано от кокович (Мнение193135)
Здравей колега, същия проблем имах със по старата версия 2.4 на модула и 2.19.Когато задам с парола модула да се връзва към рутера, разпадне ли връзката ,не се връзва повече.Махна ли паролата от рутера и без парола пее направо.Сега карам без пароли,защото не можах да преборя този проблем.Можеш да пробваш с различни видове криптиране за паролите.И аз ползвам и Близу и картата работи без проблем в модула.Подрави


Здравей,

мерси за съвета ще пробвам и ще пиша какво е станало, но без парола не ме устройва, че имам едни любознателни тинейджерчета за съседи, веднага ще ме налазат:).

Поздрави

ВалчоП 17-10-2012 01:20

Можеш ли да си настроиш рутера да работи с МАС адрес филтър и без парола? Тогава в мрежата няма да могат да се логват клиенти с неизвестни за рутера мас адреси.

дрим 17-10-2012 01:34

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение193140)
Можеш ли да си настроиш рутера да работи с МАС адрес филтър и без парола? Тогава в мрежата няма да могат да се логват клиенти с неизвестни за рутера мас адреси.

Мога разбира се, но това пак не е secure, а пък и рутера ми е по-специален (fritzbox 7270) и не е ли wpa2-psk не ми вдига тунел от вън. (ползвам ipsec vpn Към вкъщи)

дрим 17-10-2012 02:06

Току що пробвах без никаква енкрипция с броткастване на SSID и проблема пак беше същия, явно някаде бъркам.
Освен CCcam.cfg трябва ли да променям други файлове като CAID и т.н.?

ВалчоП 17-10-2012 02:18

CAID няма отношение към проблема с дисконектването, поне така мисля. Пробвй тогава да му зададеш постоянен ip от рутера. Моето ново диабло с версия 2.6 е със статичен ip и почти не се дисконектва с сссам сървъра, но той не ми е в рутера, а в Амстердам :).
И този проблем с невидимостта по ftp наистина е досаден...

кокович 17-10-2012 08:34

Коя версия е модула? Ако не е 2.6 пробвай с друга версия .Пробвай да го форматираш, флашнеш и наново да въведеш настройките, но ръчно.Понякога не се флашва както трябва и прави проблеми.И аз веднъж се бях вкарал в такъв филм.

Понякога като зацикли на някоя кодировка може да се дисконектне, но трябва веднага пак да закачи

дрим 17-10-2012 09:10

Мерси колеги,
Модула съм го пуснал със статичен адрес от самото начало.
Тази сутрин като станах, картата в модула не се четеше, а cccam-a беше активен, сега пък обратното:)
Модулчето е 2.6 и е с underworld 2.25, може би наистина трябра да го форматирам и наново, вие с кои версии сте?

blinderix 17-10-2012 09:23

Цитирай:

Първоначално написано от Дрим (Мнение193145)
Мога разбира се, но това пак не е secure, а пък и рутера ми е по-специален (fritzbox 7270) и не е ли wpa2-psk не ми вдига тунел от вън. (ползвам ipsec vpn Към вкъщи)

За secure вариант може да сложиш микротик рутер и с него имаш няколко решения. Може да го ползваш и като ipsec vpn server/client. Може освен по мак адрес и по айпи да ограничиш трафика. Може и в отделна мрежа да го направиш, но конфигурирането е сложно за обикновени потребители. Може да го сложиш след твоя рутер и пак да ограничиш по мак и ай пи. Варианти бол.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.