Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   DTV settings настройка не е активна във Тошиба Smart TV (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=35637)

void 10-12-2014 11:53

DTV settings настройка не е активна във Тошиба Smart TV
 
Здраве желая на всички!
След като се уверих че Тошиба България,нямат свестен съпорт за техните изделия,реших да се обърна към вас,във този форум.
Съвсем накратко моя проблем.Купих си смарт телевизор Тошиба модел 32L4333. След като всичко с голям мерак разцъках из менютата на телевизора,и се разходих надлъж и нашир из софтуерните дебри на устройството,ударих на камък на следните две неща:

1.В менюто на телевизора има подменю което е Installation в което има DTV Settings опция, и Quick Setup опция.И двете не са активни.На мен по специално ми е нужна опцията DTV Settings,защото в нея има настройки на интернет канали,субтитри,аудио,настройки на ПИН,контрол на деца и т.н.
Използвам Булсатком за телевизия,с HD устройство,свързано с HDMI кабел за интерфейса на телевизора.

2.Телевизора предлага опция за запис върху външен USB носител.Когато включа такъв,го чете без проблеми.Когато избера запис от дистанционното ме изпраща в Recording Setup,откъдето обаче флашката не е видима.Отивам на форматиране,също не може да я намери.
На телевизора направих успешно ъпдейт на фърмуера през интернет,веднага след като му пуснах мрежата.За мое голямо съжаление,не видях във старата версия на менюто дали и там опциите са били неактивни.

Ако някой за мой късмет се е сблъскал с един от тези проблеми,много ще се радвам да му прочета поста.Извинявам се ако съм сбъркал раздела.

Благодаря в аванс на всички отзовали се.
;;650

мнн 10-12-2014 12:47

За да е активно менюто за DTV трябва да превключиш входа на антена/сателит. Ако ползваш БСК през HDMI какво дириш в тези настройки не разбрах.
За записа поразгледай ръководството. Обикновено има изисквания за минимален размер, файлова система и т.н.

AleksK 10-12-2014 16:04

И двете опции които си описал работят само ако си в режим ТВ т.е. когато използваш цифрова телевизия през коаксиален кабел директно в тунера на телевизора без какъвто и да е било приемник. В случая с Булсатком ти ползваш телевизора като монитор и няма как да се възползваш от тези функции.

void 16-12-2014 20:39

2Прикачено(и)
Причината поради която искам да достигна тези опции е възможността да гледам интернет тв канали,някои от които изискват пин.Можете да видите прикачените снимки които направих.Препраща ме към тези DTV настройки

void 29-12-2014 01:49

Изключвайки връзката на булсатком приемника,и включвайки ефирна цифрова телевизия с антена,настройките стават активни както предположихте.Същото се отнася и за записа.Благодаря ви за намесата. Заключвам темата.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:07.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.