Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   даисек ключовете ми изгарят (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=33751)

бобитоо 01-06-2014 22:22

даисек ключовете ми изгарят
 
Здравейте имам 4 сателитни чиний насочени към 16е, 13е,19.2е ,42е свързал съм ги със четворен даисек **** към приемник sky sat master plus.вчера порт 4 от даисек ключа ми е изгорял,а днеска е изгорял порт 1може ли дами обясните защо ми изгаря даисек ключа.Преди 3 месеца бях със дреамбокс 500 s,и със него имам още два изгорени даисек ключове.като си взех мастър плюса смених всичките кабели.Може ли да ми кажете защо постоянно ми изгарят дайсек ключовете

Васил 01-06-2014 22:28

Цитирай:

Първоначално написано от бобитоо (Мнение322885)
Може ли да ми кажете защо постоянно ми изгарят дайсек ключовете

Защото са китайски боклуци!

Милен_ТТ 01-06-2014 22:45

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение322887)
Защото са китайски боклуци!

Това е единия вариант, другия вариант е лошо захранване на телевизора, и внасяне на паразитни импулси (понякога достигайки страховити стойности от по 50-60 волта) чрез масата на телевизора към останалите у-ва вързани към него! Спасението е само заземяване на телевизора, или в краен случай зануляване! Като цяло може и да е от лошо захранване на някое друго у-во по веригата, но най-често това е телевизора! Също така от лошо захранване, дисек ключа може да бърка командите подадени му от приемника, особенно при дисек протокол 1.1!

CITRON 02-06-2014 14:09

Цитирай:

Първоначално написано от бобитоо (Мнение322885)
Здравейте имам 4 сателитни чиний насочени към 16е, 13е,19.2е ,42е свързал съм ги със четворен даисек **** към приемник sky sat master plus.вчера порт 4 от даисек ключа ми е изгорял,а днеска е изгорял порт 1може ли дами обясните защо ми изгаря даисек ключа.Преди 3 месеца бях със дреамбокс 500 s,и със него имам още два изгорени даисек ключове.като си взех мастър плюса смених всичките кабели.Може ли да ми кажете защо постоянно ми изгарят дайсек ключовете

Елементарно е, както ти пише Милен-ТТ заземяването ти е при конвертора и имаш утечки от захранвания на тв, сат.приемник, иначе пък горят конверторите.

Деди 02-06-2014 14:47

Телевизора ми има сателитен тунер,имам монтирана антеана мисля да сложа втора такава ,да ми препоръчате качествен даисек ****.;;650
Благодаря!!!

dodo_pv 02-06-2014 19:45

Направете си качествено заземяване на системите и не занулявайте нищо по трасето. проблемите с дисеците ще изчезнат, без значение дали са китайски пръчки или не.

Wanderer 02-06-2014 20:00

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение322953)
Направете си качествено заземяване на системите и не занулявайте нищо по трасето. проблемите с дисеците ще изчезнат, без значение дали са китайски пръчки или не.

Може би да, но може би не. Моите дайсеци имаха една и съща болест - при промяна на температурата, портовете хващаха гората. Смених 4 броя. Два, купени от България и други два, респ. от Германия и Дания. Пълни боклуци. С EMP-то вече година и половина - нула проблеми. Няма зануляване, няма заземяване.

Васил 02-06-2014 20:42

Зануляване,заземяване,дрън,дрън! Как издъхна последния ми дайсек: Телевизора изключен, приемника свързан с антената и свързан в нета.С лаптопа следя сигнала и мръдвам антената стъпка по стъпка.Сигнала се увеличава,увеличава и изведнъж изчезва.Връщам пак стъпка по стъпка и нищо! Проверявам на другите транспондери - нула! махам Дайсека слагам снадка и вс грейва.Хайде сега някой да ми каже кой е виновен!?

dodo_pv 02-06-2014 20:58

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение322958)
Зануляване,заземяване,дрън,дрън! Как издъхна последния ми дайсек: Телевизора изключен, приемника свързан с антената и свързан в нета.С лаптопа следя сигнала и мръдвам антената стъпка по стъпка.Сигнала се увеличава,увеличава и изведнъж изчезва.Връщам пак стъпка по стъпка и нищо! Проверявам на другите транспондери - нула! махам Дайсека слагам снадка и вс грейва.Хайде сега някой да ми каже кой е виновен!?

Прочети какво си написал преди "дрън-дрън" и пак си помисли.

Васил 02-06-2014 21:03

И обясни ми като няма заземяване какво се случва!?Кое точно трябва да се заземи?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:31.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.