Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТРИ и периферия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Странен проблем (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=17565)

живков 28-07-2011 09:16

Странен проблем
 
Здравейте, от 2 дена когато бяха бурийте се появи много кофти проблем.От самите скапани бурий ми изгоря рутера, компютъра, UPSa.След което ги въстанових.Взех си същия рутер кадето бях и преди но нещо не е наред.Пускам си CCCama заработва си нормално но да кажем след 20 мин портовете които съм отворил се запушват поради някаква причина.Опитавах какво ли не резултата е същия.Усъмних се че е е рутера проблема и взех още един същия който да не забравя да кажа е NetGear WGR612.Слагам новия пускам пак нещата и пак същата история работи 20 мин около разбира се и спират портовете.Интернет като скорост и като пинг имам перфектен на компютъра но портовете който съм отворил вече са затворени и следователноне се вижада сървара.Сървара е на ДМ500С.След което смених и имиджа да не ми той нещо да се e бъгнал от светкавицата но ефект няма.И така след 2 дни борба нищо не можах да направя и нямам идея на какво се дължи това.Остава да сменя целия Driem да не би в него да е проблема.Ще се радвам ако някой сподели някаква идея за разрешаването на проблем.
П.С Нека хората с който съм разменил линиий да имат още малко търпение ще се постарая да оправя проблема възможно най скоро.
Днес ще взема друг някъв рутер и ще пробвам с него.

лтрифонов 28-07-2011 10:00

Доста объркано пишеш. Сигурен си че проблема е в рутера? провери ли локално, от компютър в същата мрежа в която е dm500 дали портовете са отворени?

Ако мислиш че е рутера, провери там едни настройки: Stateful packet inspection (SPI) and DoS attack, първо ги изключи, след това една по една ги активирай

живков 28-07-2011 10:11

Не съм сигурен че е проблема е във рутера.Да проверявам от локалния компютър за портовете.След рестарт на рутера портовете като ги проверя от локалния са си наред.После пак от същия комп ги проверявам и няма никой.Що се отнася до тези настройки дето казваш не ги намиpaм.Сега ще ровя пак.

копача09 28-07-2011 10:20

Цитирай:

Първоначално написано от живков (Мнение111537)
Що се отнася до тези настройки дето казваш не ги намерим.

:k010(1):

живков 28-07-2011 10:27

NAT Filtering Secured Open Disable SIP ALG Enable IPv6 Pass-Through

За тези опций ли става дума.

enbm 28-07-2011 15:06

Цитирай:

Първоначално написано от живков (Мнение111540)
NAT Filtering Secured Open Disable SIP ALG Enable IPv6 Pass-Through

За тези опций ли става дума.

Не е за тея със съгурност, търси някаде в раздел Advanced или Security, не ти трябва NAT или IPv6 ... ти е за VPN , търси Firewall настройки :c040:

живков 28-07-2011 16:32

Няма други опций свързани сас firewall.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.