Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   "Виртуална" флашка на openpli (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=38010)

avtosat 03-09-2015 10:01

"Виртуална" флашка на openpli
 
Може ли да се направи "виртуална" флашка при openPli имидж.

Питането ми е дали може част от вградената памет на приемника да се задели като виртуална флашка .
Пробвах да правя папка usb в /media директорията , както и symлинкове до папката която ми трябва ама нещо се става.
А по спомен преди години съм се справял ама може да е било с друг имидж.

:c040:

yavor1 03-09-2015 11:50

Не разбирам за какво ти е, за 5лв или за по-малко, пиконите къде ги държиш, не са ли на флашка ? А бекъп на сетингите не си ли правиш на флашка, ако това не е така при теб, то работата при теб не е добре :)

volatile/tmp или в omb - опитай там да си копваш и създаваш , но не е това начина, според мен естествено ;)

avtosat 03-09-2015 11:57

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение386150)
Не разбирам за какво ти е, за 5лв или за по-малко, пиконите къде ги държиш, не са ли на флашка ? А бекъп на сетингите не си ли правиш на флашка, ако това не е така при теб, то работата при теб не е добре :)

volatile/tmp или в omb - опитай там да си копваш и създаваш , но не е това начина, според мен естествено ;)

Пиконите ми са на вътрешната памет , сетингите на компа . А допълнитена флашка не искам да забождам.
Работата е там че определен плъгин иска пиконите да са на флашка а като са на вътрешната памет не ги показва.

Чък Норис 03-09-2015 12:18

HTML код:

ln -s /dir/to/picon /media/usb/picon

yavor1 03-09-2015 12:33

Цитирай:

Първоначално написано от avtosat (Мнение386152)
Пиконите ми са на вътрешната памет , сетингите на компа . А допълнитена флашка не искам да забождам.
Работата е там че определен плъгин иска пиконите да са на флашка а като са на вътрешната памет не ги показва.

И мултибуут не ползваш :s101
Язък за скъпия приемник, ако е този от подписа ти, аналогична е ситуацията с микроскоп да се чупят орехи :;810, ама ти си знаеш и решаваш ;;basi
P.S. Въобще префлашваш ли този приемник?
За сетингите ясно, а пиконите какво ги правиш :a0335:
Може да ползваш юсб удължителен кабел за връзка с флашка, за да не ти стърчи , защо ли са ти 3 юсб входа :s101

TUISTERa 03-09-2015 23:05

Яворе, с извинение ама твоето си звучи така:
Български форум - Задаваш въпрос и започват да ти обясняват колко си тъп :s101

yavor1 04-09-2015 00:23

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение386293)
Яворе, с извинение ама твоето си звучи така:
Български форум - Задаваш въпрос и започват да ти обясняват колко си тъп :s101

Не е въпроса за тъпотия, а за елементарни удобства и екстри, които може да получиш за 5-10лв ;;573
В сравнение цената на приемника, все едно пакетче семки да си купи, но всеки сам си решава какво да прави с техниката си, да не споменавам загубеното време за пренастройка на антенното стопанство, а и за копиране на пиконите след преинсталване ;)
Ако имаш 10 -20 кВ пикони, става бързо, но ако са 100-200 МВ отиват часове , поради тази причина бях силно учуден, което доведе до неизбежните въпроси, предизвикани от ситуацията :worry:
Ако тези ми съждения възприемаш като упрек към колегата , че е с ментални отклонения, еее не си прав, не съм имал за цел да го обидя по никой начин, дори и индиректно ;;573
Дори не съм отворил дума за наличие на хард в скъпия приемник, а за фул бекъп на имиджа пък въобще не съм споменавал, все още не съм срещал плъгин за фул бекъп с онлайн запис :;810

P.S. Аз събирам пикони от доста години, естествено че немам нерви да ги копвам по фтп, ако ми се наложи да качвам нови пикони, липсващи онлайн или когато си правя нова флашка, минавам на линукс и на компа си копвам, но никога не ми е идвала еретичната мисъл да лиша от флашка който и да е от приемниците ми ;;650

dzumba 04-09-2015 11:00

Е за какво ви е тоя мултибут,по принцип се ползва,когато всички имиджи са дървени,докато ги прегледаш всичките и си за пенсия!Ако си мераклия,да преглеждаш пейзажи,значи си за мултибут!
И тия пикони,за какво са ви,като не гледате каналите,само се кичите като генералски мундир на парад!

avtosat 04-09-2015 12:09

Не съм се обидил . ;;650
Пиконите ( 120-150МБ )се мятат за има няма 3-4 минутки през гигабитовата ланка .
Настройките на дисеците и те не повече от 2-3 минутки .
Бекъпи не правя.
Знам че по лесно с флашка ама се заинатявам кагато ми се "опъне" нещо и не става на моето.
А при наличието на толкоз много място в паметта на приемника (предимно над 800МБ при повечето имиджи) защо да му слагам и допълнително флаш на usb-то.
Макар че едно време на дриймовете съм ги слагал и не съм забелязъл да има някво забавяне в бързодействието на работата на самия приемник от пиконите на флашката.
За жалост няма идеален имидж , вчера пробвах 6-7 тийма и все има по нещо дето не е както трябва. :hammer:

yavor1 04-09-2015 12:20

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение386365)
Е за какво ви е тоя мултибут,по принцип се ползва,когато всички имиджи са дървени,докато ги прегледаш всичките и си за пенсия!Ако си мераклия,да преглеждаш пейзажи,значи си за мултибут!
И тия пикони,за какво са ви,като не гледате каналите,само се кичите като генералски мундир на парад!

То за какво ни са и тези приемници, я да си вземем някоя Арива или Echosmart и живота става песен ;;573


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:00.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.