Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Домашен майстор (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Проблем с телевизор Philips (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=35615)

Атанасан 08-12-2014 12:47

Проблем с телевизор Philips
 
здравейте,
Имам следния проблем с телевизора , които е от баща ми ..:D но си работи и не ми се иска да го изхвърля все още от старите Philips с кинескоп но доста добре си работеше до преди 2 седмици. Сега се държи много странно. Като го пуснеш в контакта лампичката отпред си светва в готовност всичко е наред като пусна с дистанционното някои канал лампичката си остава червена но започва бързо да мига и екрана си остава черен и така включване от тока и изключване понякога захапва и си тръгва и може повече цял ден да няма никакви проблеми но може след 15 мин както си работи черен екран и лампичката отпред започва усилено да мига. Помислих че проблема може да е от някои от кондензаторите по дъното отворих го почистих го няма подути кондензатори или нещо да показва че някои вече е дал богу дух . След което го затворих и така си работеше към седмица без никакви ядове и преди 2 3 дена пак почна да прави същите номера и не мога да разбера къде е проблема .Някои да се е сблъсквал със същия проблем ,мислих да го нося на сервиз но не си заслужава затова съм се захванал аз да си го оправя .Надявам се да успея .И благодаря много на всички които дадат идеи от какво може да е.:s104

БаБа-Ти 08-12-2014 14:36

Цитирай:

Първоначално написано от Атанасан (Мнение347877)
здравейте,
Имам следния проблем с телевизора , които е от баща ми ..:D но си работи и не ми се иска да го изхвърля все още от старите Philips с кинескоп но доста добре си работеше до преди 2 седмици. Сега се държи много странно. Като го пуснеш в контакта лампичката отпред си светва в готовност всичко е наред като пусна с дистанционното някои канал лампичката си остава червена но започва бързо да мига и екрана си остава черен и така включване от тока и изключване понякога захапва и си тръгва и може повече цял ден да няма никакви проблеми но може след 15 мин както си работи черен екран и лампичката отпред започва усилено да мига. Помислих че проблема може да е от някои от кондензаторите по дъното отворих го почистих го няма подути кондензатори или нещо да показва че някои вече е дал богу дух . След което го затворих и така си работеше към седмица без никакви ядове и преди 2 3 дена пак почна да прави същите номера и не мога да разбера къде е проблема .Някои да се е сблъсквал със същия проблем ,мислих да го нося на сервиз но не си заслужава затова съм се захванал аз да си го оправя .Надявам се да успея .И благодаря много на всички които дадат идеи от какво може да е.:s104

На сервиз в никакъв случай , най добре го качи в асансьора и го карай директно на последния етаж , от там го засили на долу с всичка сила .А на баща си му купи нещо свясно .

dzumba 08-12-2014 15:46

Цитирай:

Първоначално написано от Атанасан (Мнение347877)
които е от баща ми

Цитирай:

Първоначално написано от БаБа-Ти (Мнение347885)
А на баща си му купи нещо свясно .

Телевизора е спомен от баща му!Иска да си го оправи и да си го запази, може би!
А ти,на баба ти,какво свясно си купил?

мнн 08-12-2014 16:01

Щом не им личи, просто подмени електролитните кондензатори в захранването. Обикновено изсъхва някой близко до радиатор, който грее. Огледай схемата.

Gena_Bs 08-12-2014 18:04

Този телевизор модел и шаси няма ли си?
Потърси по тях сервизно ръководство в нета по тях.
Телевизора се самотества и според броя на миганията на светодиода показва вероятна причина за повредата. Но за да разбереш кода на грешки, пак трябва сервизно.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:13.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.